*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Gatta exact asa fac si eu noaptea, ma mulg inainte sa se trezeasca copilul pe la 5-6,iar ziua manaca la interval de 3- 4 ore cateodata si mai mult,dar stai linistita ca nu scade productia.Eu fac asta de mult timp si nu am nici o problema cu laptele.
Cat despre constipatie, nush ce sa zic, poate ai mancat orez prea mult sau banana, astea stiu eu ca, constipa.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Darene,Gugu,ce palme imi vine sa-mi dau!Acum ceva timp(am zis eu ca inainte de formula),aveam mult lapte,schimbam cateva perechi de tampoane de san destul de groase zilnic,imi udam bluza stand la masa,iar cand alaptam ma faceam fleasca de la sanul in repaus,chiar si prin prosop.Iar dr zicea ca nu am lapte!Treaba asta a incetat,inteleg ca asa trebuia,iar eu m-am crizat aiurea ca mi-am pierdut laptele!N-am avut net o luna si n-am aflat din timp ca productia se regleaza in functie de cerere!Ma ajuta cineva cu palmele?!?Unde e shlapul ala?!?Acum nu mai curge laptele aiurea,dar tot ma fac fleasca din sanul in repaus cand alaptez!Deci am lapte!Trebuie asadar sa renunt la supliment,dar ziceti-mi,fetele,de ce am pampersi uzi mai putini in zilele fara formula?Asta,de fapt,e singurul lucru care m-a pus pe ganduri de cand am inceput sa alaptez din nou exclusiv!Maine renunt la formula,numar pampersii si mai vorbim!
Gatta,sigur era spit.Colentina si nu Matei Bals,de alaturi?La telefon am vorbit cu o tanti extrem de mirata,de parca o intrebam de teoria relativitatii!

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



honey rareselu' este a lui pipe - shose .. asta e stabilit. pe bebe il nagi mancat in baitza? poate urla de foame .. a mea urla saraca de fomita .. acum ii dau cu cel putin jumate de ora inainte de baita si e ok .. cat despre falcute .. stai linistita .. o sa faca si AJ falcute numa numa bune de rontait.

gatta si noi ne luptam cu constipatia .. si nu stiu dc .. chiar nu am mancat nimic aiurea .. a facut ieri cu supozitor .. again .. da dati*mi shalpu . dar nu mai suportam sa vad cum se chinuieste saraca .. si ne chinuia si pe noi cu urlete ..

deci .. zuzici ... va rugam!!!

bitzi a mea doarme de la 4 ... mi se pare ciudat rau rau .. ma duc sa vaz ce face ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Zuzici multumim de laude!!!o sa roseasca Bibi!!!
Gata supozitorul dupa ce il bagi ii ti degetelu la funtulet ca sa nu iasa...si cu cealalta mana o maseszi pe burtik...si supozitoru knd va iesi...ar trebuii sa iasa cu tot cu cacutza...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

ramona, mersi mult, o sa incerc

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze bubulina

ce mare sunt

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

multumim din suflet pt. complimente!

ADAB,COLONOSCOPIE,sau colposcopie?Asa tanara colonoscopie?La colposcopie .nu doare ,nu tb. anestezie,la cealalta tb. anestezie si nu doare....Sanatate!Ca sa fie mulsul eficient,iti tb. o pompa buna,eu reusesc cu cea cu piston de la nuk,si un vas cu apa fierbinte ,cat suporti.Cu o carpa,batista muiata in apa fierbinte iti stergi ,masezi usor sanii de cateva ori ...cate unul pe rand.Adica unul si scoti laptele apoi treci la celalat..daca s-a racit apa ,o schimbi...In felul asta desfunzi canalele si poti scoate mai mult lapte...rezultat garantat!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan 3 sapt.
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Am vrut sa zic ANCA.B inloc de adab...



Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan 3 sapt.
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Se pare ca astazi mai multi clopotei au dormit duuusi...o fii ceva in atmosfera . Daria s-a trezit acum juma de ora si a inceput show-ul! Mai nasol e ca de la agitat si plans a inceput sa dea lapticul afara

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Ven, stiu ca si voinicul tau e pe formula
Buburuza mea are tot cam 6 mese/zi. Deci cam 720 ml baga.

Simona (Gata)
, eu o rezolv cu Bonisan (cam 5 pic odata) sau in cazuri extreme cu supozitor; exact cum zicea Lala_20, ii tin degetul la funduletz pana se topeste supozitorul si buculitzele stranse; si dupa baie am si "cadoul".

Dar la ea e de-asteptat sa se constipe (de la formula); vorba Laurei_D , si-acum imi vine sa plang ca n-am putut s-o alaptez decat 2 sapt.

In seara asta o filmez, cand incepe sa comenteze - de regula, inainte de baie are chef de conversatie; si dimineata.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mitsule,da seamana Ioan cu Conrad mai ales din profil.Si daca eu-s asa gorgeous de ce ii aratam eu poze cu tine lui barbatamiu ?/???Ca sa mi-o fac cu mana mea probabil.......Pup,fata care mi-e draga!

Miri,iubita, mai rezisti?Baietii cum mai sunt?Pufosul?

tu ai primit tratament pt. icterul lui Sacha?A veti incompatibilitate de grupa sanguina ,tu si sotul? Ioan inca mai are icter si merg maine la o evaluare...Isi a primit trat. la varsta lui...din aceleasi motive...Si o intrebare indiscreta la care nu astept neaparat raspuns...aici...de ce nu poti boteza copii?

Irynouka,Doc,mie imi place mult Ioan daca ramane Ioan..daca se transforma in nelu,nelutu,ionica ionut desi n-am nimic cu ele devin fiara.......

Laura dimitris,Stancutza,Gatta!

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan 3 sapt.
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput