*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

am vazut si eu poze cu bebe de gugu, ramonab,si elenuta, tare frumoase toate!!!felicitari elenuta pt cele 2 luni!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Am vazut poze de VEN,cocheta,delicata si frumoasa,iar proaspatul increstinat un bolfos dulce rau,ce buze,ce ochi

Si de GUGUSTIUC-frumosi toti,impecabili!

DE EREENA,SCUMPA FOC!

De BITZI- s-a facut o dulceata...

Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan 3 sapt.
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Isidora, da, din pacate colonoscopie. Vad eu miine cum va fi. sper sa pot dormi in noaptea asta. miine va fi o zi grea. avem de facut vaccinul de 2 luni, plus ca eu trebuie sa merg la dr pt examinarea cu pricina.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ielau helau!

am fost la vaccin! cuminte foc sacha lu mama. i l-a facut in sholduletse ca sa nu se faca galme in muschiuletii de la picioare. bruno a scapat de bronshita dar mai are muci colorati:)

HONEY si GATTA, cata vreme copiii sunt alaptati exclusiv la san, nu exista constipatie la ei! exista doar ASIMILARE! deci, daca nu fac cateva zile, e pt ca asimileaza, nu pt ca sunt constipati. nu bagati supozitoare in ei doar pt ca pe voi va deranjeaza ca n-ati vazut caca in pampersi ca riscati un obicei. rabdarica. dupa 4-5 zile de asa -zisa constipatie puteti interveni cu supozitor sau termometru, dar nu mai devreme.

n-am vazut poze, ca n-am apucat. fac ardei umpluti de exemplu:))) - cu mama in casa! inc e hal amajuns! de unde pana acum imi facea capul patrat cu ce mancam de dimineata buna, acu nici o cana de cafea nu spala, dar sa moara mortu' de nu mi-e mai bine asa:)

Ellenutsa, hai si tu cu mishu! si cine mai are chef? virgo? miki? un gratar la mine in gradina?

Isidora... cu botezul e cu cantec fiindca: (doo puncte) 1. socri sunt evrei, sotul la fel, eu ortodoxa. prin botez evreiesc copiii nu devin evrei, si nici nu pot fi botezati in religia lor (a scorilor pt ca eu nu sunt evreica si nici n-am de gands sa ma convertesc); 2. un eventual botez evreiesc insemna "taierea imprejur", cu ceea ce eu nu sunt de acord; 3. daca le-as fi facut pe plac socrilor, de ce sa nu-i fac mamei, care e catolica? 4. de fapt sotul nu crede in botez (dar aici ar fi mult de povestit si explicat) si el prefera budismul religiei date de parinti. as putea sa-i botez pe ascuns, cum zice gura lumii, dar atunci unde e taina si sfintenia botezului?

bun, ma duc sa amestec in ardei:)

daaaaaaar, un pupic urias pt SHOSE! poze cu gashca gasesti pe www.webshots.com/user/mirimik mai multe albume (sacha, sacha si bruno, bruno2ans)

zeririlouiza, cand parintii nu inteleg se produc scantei. dar cel mai bine e orishicum si orishicand in familia ta, unde tu esti parinte la randul tau! pusici si curaj!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Fetelor,stiu ca aveam 2 avocate printre noi.
Dar nu mai stiu cine ...imi cer scuze.
So.... cum fac sa angajez pe una din voi????

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Fetele , spuneti-mi si mie ce sa fac cu zuziliciul constipat ?
De 2 zile nu mai face kk si e f. nervoasa si agitata , adoarme greu si se trezeste repede urland.
Am incercat sa-i bag un supozitor cu glicerina dar l-a dat afara ...i-am mai dat sab simplex , cate 15 picaturi de 3 ori pe zi.
Nu stiu de ce s-a constipat , ca mananca numai tzitzi.
Alta problema...noaptea nu se mai trezeste sa pape...ma scol eu pe la 5 , cand simt ca-mi plesnesc sanii si sunt uda fleasca pe pijama.
Doarme putorishca de la 21 pana la 5 dimineata si nu s-ar scula nici atunci daca n-as trezi-o eu. Mananca cu chiu cu vai 5 min. dintr-o tzatza apoi adoarme la loc. De vreo saptamana stau si ma mulg noaptea ca n-am incotro.
La pompa iese cam putzin ...70-90 ml dintr-un san insa banuiesc ca ea trage mai mult ca atunci cand ii dau bibe cu laptele meu ia cam 130-140 ml, deci cred ca si din san trage cam aceeasi cantitate la o masa.
Am intervale de 5-6 ore de stat cu laptele in sani noaptea , iar ziua de 2.5-3 ore.
Ma intreb daca intervalele astea mari din timpul noptii nu fac sa scada productia ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




ESti o norocoasa! Luca papa de 2 ori noaptea. In privinta laptelui stai linistita ca nu scade productia, o sa se regleze in scurt timp treaba, daca a renuntat la masa de noapte.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by honey79

Asaaa...sa va mai zic de noi.

Ieri bebe mi-a dormit cam toata ziua, de m-am speriat.Adica.. sugea cam 5-10 minute dintr-un san (sau ambii) si adormea....fara "bac-uri" fara nimic.Am zis ca o fi bolnavior, de doarme atat.
I-am luat temperatura de nspe ori. Eu ii iau temperatura in ureche... rectal nu i-am luat-o niciodata si... nici nu cred ca o sa i-o iau. Mi-e frica... are funduletula sa de mic, cum sa i-l invadez eu cu un termometru..oricat de subtire ar avea capul.

Anyway..toate bune si frumoase.

Am facut baita aseara... si.. culmea, in primele...5 minute nu mi-a plans. Nici la bagatul in apa, nici la spalatul pe cap.. Dar dupa 5 minute, a inceput sa planga..de s-a invinetit, nu alta. L-am scos din apa si l-am pus pe pieptul meu si asa i-am terminat baita.
Sotul zice ca s-a plictisit in baie... ca o sa fie a shower guy... nu a bath one.

Peste noapte mi s-a trezit la 1 stat treaz pana la 2 si ceva, la 4:30 stat treaz pana la 7 si-un pic...si acum la 10.

Dar de ieri de la pranz nu mi-a facut cacutza. Si il vad cum se chinuie saracutzul,cum isi aduce piciorusele spre burtica...ca sa se screme si i se umezesc ochisorii de la efort. Si nu poate face... si plange.
E si prostia mea, caci aseara la cina (Miri..tot am stat si-am gatit)... am facut un pilaf de orez...cu ceapa si morcovi. Si ma gandesc ca l-a constipat?!

Acum suntem singuri acasa. Prima zi fara tati.... care a plecat la munca. Au trecut 4 ore..mai avem 6...pana se intoarce ..speram sa trecem cu bine peste ele.

Pupam dulce si-apasat,fara exceptie.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





Vali , ai grija cu termometrul ala de ureche , ca nu prea arata bine la copii asa mici . Eu m-am pacalit rau cu unul de la OMRON...imi arata 37.7 si zuziliciu ardea ca o sobita si cand i-am luat intrarectal avea 40.5. Potzi sa-i iei temperatura rectal fara niciun fel de problema de 2 ori pe zi.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

ZUzelor, multumesc pt aprecieri. Adevarul e ca zuzulicii nostri sunt taaaaaaaaaaaaare frumosi. Toate am fost binecuvantate.
Maine ni se livreaza centrul de joaca abia astept sa vad cum se va juca Luca.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Darene,Gugu,ce palme imi vine sa-mi dau!Acum ceva timp(am zis eu ca inainte de formula),aveam mult lapte,schimbam cateva perechi de tampoane de san destul de groase zilnic,imi udam bluza stand la masa,iar cand alaptam ma faceam fleasca de la sanul in repaus,chiar si prin prosop.Iar dr zicea ca nu am lapte!Treaba asta a incetat,inteleg ca asa trebuia,iar eu m-am crizat aiurea ca mi-am pierdut laptele!N-am avut net o luna si n-am aflat din timp ca productia se regleaza in functie de cerere!Ma ajuta cineva cu palmele?!?Unde e shlapul ala?!?Acum nu mai curge laptele aiurea,dar tot ma fac fleasca din sanul in repaus cand alaptez!Deci am lapte!Trebuie asadar sa renunt la supliment,dar ziceti-mi,fetele,de ce am pampersi uzi mai putini in zilele fara formula?Asta,de fapt,e singurul lucru care m-a pus pe ganduri de cand am inceput sa alaptez din nou exclusiv!Maine renunt la formula,numar pampersii si mai vorbim!
Gatta,sigur era spit.Colentina si nu Matei Bals,de alaturi?La telefon am vorbit cu o tanti extrem de mirata,de parca o intrebam de teoria relativitatii!

Carmilia si Alex,puiul mic



Uuuuf , ce tampita sunt ...ai dreptate , de la Matei bals de alaturi...eu nu prea fac diferenta si am indus lumea in eroare.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

Zuzici multumim de laude!!!o sa roseasca Bibi!!!
Gata supozitorul dupa ce il bagi ii ti degetelu la funtulet ca sa nu iasa...si cu cealalta mana o maseszi pe burtik...si supozitoru knd va iesi...ar trebuii sa iasa cu tot cu cacutza...

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!




Lala , am tinut eu ce-am tinut ...apoi m-am plictisit , i-am pus pamperusl la loc si dupa 10 min am verificat si daduse supozitorul afara curat.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput