*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Am intrat putin pe fuga pentru ca mor de somn.
Azi am fost la doctor si eleni este bine, nu are rosu in gat, pulmonar este ok., mai raman mucisorii de care trebuie sa scapam, trebuie sa o aspir in continuare si sa-i dau 1/2 doza osciloccocinum pe zi.
Cu lapticul este oarecum ok cat mananca... nu trebuie sa ajung la 180 de cat in cazul in care nu a mai mancat multe ore inainte...
Are 4.150 gr si 54 de cm.

Am vazut poze cu bebei de gugu, ramonaB si ellenuta. SUPER FRUMOSI CLOPOTEII !!!

Lala20 eu sunt avocat dar acum sunt suspendata din motiv de incompatibilitate, pentru ca lucrez in alta parte...
Te pot ajuta cu sfaturi juridice si pot sa-ti alcatuiesc cereri, actiunii etc. si sa ti le trimit pe mail.
Merg sa dorm.

Va mai citesc maine dimineata.
tuturor

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Laura, eu intrebasem de avocat....
Cand ai tu timp, intr-o zi.... sa-ti expun cazul si... sa-mi spui ce s-ar putea face.
Mersi mult.
Somn usor.

Simona... mi-e cam frica ... cu rectalul.La o adica, daca bebe ar arde... Doamne fereste, probabil l-as chinui asa.Nu stiu ce sa zic. Mi-e teama sa nu il fortez, etc,etc.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Vali , verifica-l cu mana si daca-i arde ceafa si spatele capshorului bagi termometrul. Ai grija sa n-ai mana rece , dupa ce te-ai spalat pe maini sau ai venit de-afara ...aaah , am uitat ca la voi sunt 30 grade ( fericito !)
PS - potzi sa ungi varful termometrului cu putzina crema de funduletz ca sa intre mai usor.
Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by miri_mik
Ellenutsa, hai si tu cu mishu! si cine mai are chef? virgo? miki? un gratar la mine in gradina?


Esti cu capu' ? Care gratare , asta e vreme de gratare ? Nu ca nu m-as deplasa pana la Briusel sa te vad in sfarsit la fatza , dar pana la stat in gradina la o bere si un mic mai este !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Fetelor se poate ca in 2 sapt sa fi luat doar 400 de grame?
La fix 2 luni avea 5 kg si acum ca au mai trecut 2 sapt are 5400 de grame. Cand am vazut in seara asta pe cantar mi-a venit rau... cu toate ca bebe are falcutze si arata bine.
Sa incep sa ma ingrijorez???? Si mai ales ca peste 1 sapt trebuie sa merg la dentist si-mi face anestezie si nu o sa pot alapta cateva ore.

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

miki! e perfect! uita-te pe curba ei de crestere,d ar eu iti spun ca e perfect! ar insemna 800 de grame intr-o luna, la 3 luni! e mai mult decat bine!!!

virgo, era vorba de 28 iunie mah, cant vine mitsu la beljia! planeaza pe charleroi! te dai la o adunatura? dar tu miki?


gatta, n-a dat nimic afara ca nu era ce, asimilase tot. pusici s anu va mai chinuiti:)

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Miri, chiar vroiam sa te intreb cand ar fi mai bine sa venim, mai sau septembrie...si mai ales cand sunt reduceri???

Incerc sa-l conving pe Timo sa venim in mai..dar cred ca pana la urma ramane Riga, pentru ca este mai scurt zborul. Si oricum n-am fost niciodata in Letonia, asa ca ...

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Salutare, fatelor!

Eu citesc pe bucati, mai raspund ce mai raspund, apoi ma intorc sa mai citesc, ca deh, uit de la mana pana la gura ce vreau sa spun... So:

Honey, vazut-am pozele cu sarmana pisica, adica... Sarmana pentru ca avea o fata tare abatuta, oropsita... Se simtea in mizerie, cred ca stie ce i-ati facut, ii lipseste ceva Dar am ras copios pret de cateva minute bune. A, si e de tot hazul! Numai asa s-o tunzi de-acum incolo, ca e fun! Are ditamai capul patrat! Hihihi! Aaaa, si uitasem sa zic de bb Andrew, care e un rasfatel in shlapii lui, of, Doamne! E tare frumos, si plin de personalitate... Si zici ca de la 3 saptamani si-a gasit degetelul? Ca bb C. il cauta in disperare dar nu reuseste sa il apuce cum trebuie muahahaha sper sa nici nu il gaseasca ever!

laura_dimitris, da, bebe C. face naveta cu trenu' de la varsta asta... Hihihi!

Ereena, am vazut si eu pozeleeee!!! Tare dragalas Mateiu', si grasuneeeel, nici n-ai zice ca face asa mofturi la papitza! Adica la tzitzi... Mai fetelor, eu stiam ca la formula bebeii cresc ca din apa, ca se fac pufosi, pe cand cu laptele matern se fac mai filiformi, mai lunguti, da' vad ca mai bine le merge cu tzitzi!

Alina, bine ca nu te-ai luat dupa mine... Deh, mai greseste omu', eu sunt mai radicala de felul meu.... Totul e bine cand se termina cu bine, un pentru intuitia ta de femeie adevarata!

mirrrriiiii, si eu abia astept sa vin! Pai, vin cu ocazia faptului ca nu am mai iesit de 3 ani din tara si ... vreau sa fac personal shoppingu' de vara! Ca in fiecare vara tre' sa plece un prieten/o prietena (cel putin) afara, si ii incarc pe bietii oameni cu mofturile mele: ia-mi si mie nu stiu ce parfum, adu-mi si mie un sal turcesc, o bereta frantzuza, o blana din Grecia, etc. etc. Si cum mai niciodata nu ma nimeresc la gusturi... Am zis ca e vremea sa merg personal "pe teren". Aaaaaaaa, si asta nu e tot, adica motivul principal e ca vreau sa merg si eu intr-o vacanta!!! Si m-am plictisit de destinatii de genul Turcia, Grecia, Italia, Spania... Toata lumea da buzna acolo. Initial ma gandeam la un tur al micilor capitale europene - Praga, Bratislava, etc. etc., astea mai putin bagate in seama. Apoi ma gandeam sa dau o fuga la Amsterdam, dar sigur as fi tentata sa trag niste iarba, ca m-as gandi: wtf, cine stie cand mai trec pe aici! Si avand in vedere ca exista factorul perturbator cu nume de cod bb C. ... Am renuntat la idee. Voiam sa merg in Elvetia... Da' e mica si aglomerata. Asa ca am zis sa vin la belgi, ca p'acolo mai esti si tu, singura vorbitoare de romana pe care o cunosc (sper ca ma descurc cu engleza, nu?! Ca italiana mea cea nepracticata, ca si spaniola, "suge", iar franceza nu am stiut niciodata ca lumea... Aaa si mai "rup" un pic de albaneza, dar asta e egal cu 0 :)) )! Asaaa... Ce mai era de zis... A, o sa stau la un hostel, ceva, cat mai ieftin , ca doar n-am venit sa ii imbogatesc pe belgieni Sau, da, am venit, dar ca sa imi iau tzoale & co. Nu stiu exact data, intai sa gasesc beletu' cel mai convenabil, avand in vedere ca vreau exact dupa sesiune, si sa nici nu stau prea mult, vreo 5 - 6 zile, acolo. Maxim o saptamana. Cat despre mancat... Ho-ho-ho! Mancam ce vrei tu! Io adineauri am devorat un tort de inghe' si mai devreme un kil de capshune. Nu stiu daca aveam voie, da' nu m-am abtinut! Nu mai stiu ce mai era de zis. Oricum, nu vreau sa imi fac mari planuri, ca parca vad ca se intampla ceva si n-ajung ca asa's io... Ghinionista. Si un pic pesimista, E un cerc vicios

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Am inteles ca a scris cineva despre limbajul bebelusilor si despre descifrarea plansetelor lor in capitolele trecute... spuneti-mi si mie unde pt ca nu am idee unde sa caut si nici f mult timp ca deja a inceput concertul si tare as vrea sa stiu ce il supara....
Multumesc anticipat.

Miky mamica lui LUCA GABRIEL (29.12.2007)

Poze cu Luca Gabriel
Prima baita
Luca la 1 luna
BOTEZUL 1 Martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

miki, cere-i lui virgo sa-ti puna un PM ca nu mai stiu une a scris.
soldurile de vara incep in primul weekend de iulie.

mitsu, atunci e de venit, dar e nebunie. mi-l lasi pe bebe conrad si bantui magazinele, ca io nu gust nici nu practic ca mapaste depresia dupa:)))

kikiki

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput