*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by laura_dimitris

Sa va spun o perlutza de'a lui dimitris...
Eu pe partea cu sufrageria am langa bloc un parculetz. Ieri dupa amiaza se adunasera vreo 12 caini pentru imperecherea de primavara
Dimitris i-a vazut de la geam si m-a intrebat foarte serios daca fac petrecere cainii...
S-a gandit saracul ca daca atunci cand se intalnesc mai multi oameni se pune de-o petrecere... si la caini este la fel...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze



Laura , mortal Dimitrakis...trebuia sa-i spui ca da, este o petrecere...de fapt o nunta caineasca

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Ellenuta, multumesc pentru informatii!!Mie mi-a zis dr. aseara sa-i dau debridat o saptamana... Acum, si eu imi amintesc ca lui dimitris dr. lui de la ploiesti mi l-a prescris pentru o luna...
Cat despre pericolul constiparii... Dumnezeule... mie pentru asta mi la dat...

Gatta, vei vedea ce de perlute o sa scoata si sara cand va incepe sa vorbeasca! Doamne, sunt asa de scumpici la fiecare etapa de varsta ...



Fetelor, eu zic ca peste vreo luna cand va fi cald afara sa o punem iar de o "intalneala" ( sau "petecele" cum ar spune dimitrakis al meu )... abia astept sa va cunosc bebeii !!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Zuzici tocmai mi s-a livrat salteluta de joaca "loveste si canta", e tare faina.
Abia astept sa se trezeasca zuzu meu mic sa i-o arat.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miri dulceeeeeeeeee .. dupa ce ca esti cu nervi din cauza lu' maman .. mai te enervez si io .. gata am inteles .. mai astept pana joi seara .. sper sa se cace singurica .. offf



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Fetelor, bebelushii vostri trenspita mult prin somn?
Luca al meu e fleashca, indiferent daca e imbracat mai subtire sau mai grosut. In camera nu e foarte cald. Cateodata il mai pun pe burta la mine sa doarma si atunci curge apa pe el. Am observat ca si piciorushele ii sunt transpirate de multe ori cand il schimb.

GUGU de LUCA 19.12.2007

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


POZE BOTEZ-PETRECERE 19.01.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna fetele,

Mai avem si noi 2 zile si implinim o luna, nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut, ne-am acomodat, papam san toata ziulica, noaptea dormim, Nati se trezeste doar o data maxim de doua ori pe noapte, avem si colici i-am dat pana acum espumisan care ii face bine deocamdata. O sa punem si pozici. Aveam o intrebare legata de ceai dar m-a lamurit Miri in postarile ei, ca m-a innebunit lumea ca trebuie sa-i dau si ceai, deci nu are nevoie daca e alimentata la tzitzi. Oricum nu se omoara dupa el, i-am mai dat Babycalm si nu vrea.

Vroiam sa va intreb pt ca se pare ca am probleme cu astia la serviciu legate de plata concediului de maternitate: se poate ca medicul de familie sa-mi dea tot concediul o data, adica o sg data pt cele 126 zile? Mie mi-a dat pt o sg luna si am scandal la serviciu ca sa le duc pt toata perioada nu luna de luna. Se poate asa ceva?

V-am pupat

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

gugu, sa va jucati cu placere! o sa va placa. lui bruno iiplacea de numa. dar pt sacha am luat alta dracie care nu e chiar asa draguta.

cu transpiratiile ar fi bine sa vezi un pediatru. in talpite e normal sa transpire si in plamite ca asa se regleaza temperatura, dar daca zici ca curge apa siroaie e mai bine sa ceri sfatul unui pediatru.

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Alexia sunt tampiti astia la tine la servici! (sunt nervoasa si pe cei de la mine, de aia vorbesc urat Dr iti poate da doar pe cate o luna, dar si cei de la conta fac statele de plata tot pt cate o luna, asa ca ce vor? Banii ti-i vor da tot luna de luna, nu toti o datas, asa ca sa nu mai faca figuri!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

laura_ioana, vin' la mirika, ne alinam nervii la comun:) muuuuuuuuuuuuuuuuuah!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Laura, asa mi-a zis si mie med de familie dar m-a tot sunat directorul sa ma convinga ca se poate sa mi se dea pt toata perioada incat am zis ca poate nu stie dr meu. Oricum sunt ff suparata ca s-a ajuns la discutii ca trebuie atata munca pt depunerea unui concediu de-al meu si cine sa faca munca asta pt mine luna de luna...ca ei or sa-si recupereze greu banii astia...nu vor sa-mi plateasca, se plimba cu statul de plata de la un dir la altul...ce sa mai..saraceste firma din cauza salariului meu.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Alexia de Natalia Maria 20.02.2008

Mergi la inceput