*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor am pus si eu pozici cu Tudor... sper sa fie si el observat ca se pare ca e ratusca cea urata de aici, nimeni nu-l baga in seama!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



Gratiela,

Nu-i adevarat !!!! E asa de scump!

Acu' fie vorba intre noi () si eu aveam aceeasi impresie, ca nu prea sunt observate pozele buburuzei mele; dar cred ca fetele au destule pe cap si e normal sa mai sara din atentzionari gen "am pus si eu poze..."

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Grati, mie mi-a placut mult mutrita lui Tudor inca de la primele poze...are un aer poznas care te cucereste. Din pozele puse acum imi place foarte mult cea cu "sunt vesel" si cea in care esti tu alaturi de el, bineinteles. Eu nu stiam cum arati, dar acum inteleg cum de e Ozana asa frumoasa... si sper ca nu te-ai suparat pe noi.

Poate iesim intr-una din zilele astea "la noi in parc"...eu am pus-o pe Sofia pe pauza de la iesit, din cauza ca urla si raguseste la loc, dupa ce credeam ca am scapat de laringita. Doar am lasat-o sa doarma in carucior, in balcon, cateva ore pe zi. Dar daca se incalzeste vremea vreau sa o scot din nou, e mai mic pericolul sa-i revina laringita atunci cand afara e cald, chiar daca urla!

Alina023, eu nu iti raspunsesem detaliat referitor la problema pe care o ai, m-am codit sa scriu ceva dar uite ce as avea si eu de zis:
Corespondenta cu o ex nu inseamna o aventura. Poate insemna o incercare de flirt, si poate esti de acord cu mine ca uneori mai simtim si noi nevoia de un flirt easy. Face bine la moral zic eu, atat timp cat te limitezi la atat. Deci nu ai nici o certitudine ca sotul tau e vinovat...In schimb daca celelalte probleme persista e mai nasol, asa cum mai spunea cineva acum aveti si o fetita si nu trebuie sa-si vada mama umilita sau brutalizata verbal. E bine ca sotul tau s-a mai dat pe brazda vizavi de tine, nu stiu mai barbatii astia cateodata parca sunt batuti in cap, daca nu stii tu sa iti scoti meritele in evidenta se obisnuiesc cu tine in decor si uita sa aprecieze ce au alaturi! Au nevoie de niste scobitori sa le tina ochii deschisi...adica tot de noi tine pana la un punct sa le reamintim asta.

Ufff...sunt obosita si simt ca imi pierd coerenta, asa ca ma opresc aici. Nu mai fi suparata, nu mai fa presupuneri ca iti pierzi linistea si lapticul, si te simt micutii. si noapte buna!



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Inainte de a-mi pica teasta pe tastatura:

Vreau sa pup trei clopotei dulci ale caror poze le-am vazut azi: Sara, Saara si Maria! Ce fete frumoase aveti, mai fetelor! Sa fie sanatoase si voioase, sa va bucure inimile!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Gina ma bucur ca ai reusit sa-i pui numele care-ti place. Pupici lui David Steven (foarte frumos nume).
Elenuta si a mea mai pare ca tremura cand o tin pe umar, dar e din cauza capsorului care se batzaie
Gaza mea avea dimineata 37,9, banuiesc ca de la vaccine. I-am bagat un supozitor cu paracetamol. Acum, seara, avea 37,8 si i-am pus iar un supozitor. Sper san u mai faca temperature ca innebunesc! Cat timp pot fi reactii la vaccin?
Si eu vreau sa pun cercelusi fetei mele, dar tampitele din maternitate au zis a nu se fac acolo gauri. Mai avem un magazine unde se fac gaurici, dar mi-au spus ca numai dupa 6 luni, ca pana atunci mai cresc urechile…bla bla bla
Danybv eu am luat de la tiny love centrul de activitate “loveste si canta” si a fost ~2,5 mil. Azi a stat iubita in el o gramada si a dormit klumea
Roxana (ginette) eu am scapat-o de coji periind-o (in timpul zilei, nu la baita). O dau cand cu peria, cand cu pieptanul si-i placeeee
Gratiela ai un frumos de Tudorel Iar de Ozi ti-am mai spus ca-i frumusica foc! Ai doi copii minunati, sa-ti traiasca!

Apropo de a fi invizibil nu mi-a raspuns nimeni nici cand am intrebat (de 2 ori) de pastile pe care le pot lua cand ma doare in gat (paracetamol, am descoperit eu), nici cand am intrebat daca pot scoate fata afara dupa ploaie sau in timpul ploii.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by stancutza

Inainte de a-mi pica teasta pe tastatura:

Vreau sa pup trei clopotei dulci ale caror poze le-am vazut azi: Sara, Saara si Maria! Ce fete frumoase aveti, mai fetelor! Sa fie sanatoase si voioase, sa va bucure inimile!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia



O pupam si noi pe Sofiuca pe perisorul ei lung si des. E o scumpa !

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:


daca tot se vorbeste de pozici, vreau sa va spun ca am pus si eu filmulete cu piersicuta mea, in care rade. poate aveti timp sa o vedeti s pe ea.

http://picasaweb.google.com/neiuly/DariaMariaFilmuletze/photo#5176614365120074770

si

http://picasaweb.google.com/neiuly/DariaMariaFilmuletze/photo#5177326230179583010



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Laurici , pentru durere de gat poti lua tantum lemon iar pentru simptome de raceala , paracetamol , nurofen (simplu , nu din-ala pt raceala ca are efedrina si nu e buna ), oscilococcinum
Stiu ca i-ai facut urocultura Theei ...i-au iesit cumva rezultatele?
Ce vaccin i-ai facut ? In mod normal , Infanrixul cica nu da febra...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Laura I la intrebarea referitoare la durerile in gat nu am stiu ce sa-ti rasp...iar daca poti sa scoti fata afara dupa ploaie sau in timpul ploi...nu prea stiu...doar ca o data imbracasem bubulina sa ies cu ea afara,intre timp a inceput sa picure(eu nu stiam) si chiar cand sa ies hop la usa doctora ei...si zice hm...nu te mai pun s-o dezbraci vin altadata...da vezi ca a inceput ploaia...daca incepe mai rau...fugi in casa...da pelerinele alea pt ploaie speciale pt carut...atunci pt ce s-au mai inventat...eu stiu ca nu e bine sa scoti bebe afara doar pe ceata...Acuma daca gresesc sa ma corecteze cineva....
P.S.:AM SI EU 2 STELUTE...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Mary , e mortala matza mica si curioasa ...cum isi suceste ea caputzul in toate partile sa vada ce se intampla in jur !
Pup fetele

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by nemary


daca tot se vorbeste de pozici, vreau sa va spun ca am pus si eu filmulete cu piersicuta mea, in care rade. poate aveti timp sa o vedeti s pe ea.

http://picasaweb.google.com/neiuly/DariaMariaFilmuletze/photo#5176614365120074770

si

http://picasaweb.google.com/neiuly/DariaMariaFilmuletze/photo#5177326230179583010



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.



E O SCUMPIK PRINTESA TA...SI CE PAR DES ARE...
zuzici da mie bubulina mea mi se pare k a mai chelit...(stiu k e normal),dar unde e parul care ii cade?!!nu-l gaesesc nikeri

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput