*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



astazi face bitzi doua luni .. nici nu stiu cand au zburat .. maine poimaine zice mama, tata .. merge in picioare ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



...merge la gradinita, la scoala, la club sa danseze, se indragosteste...
Doamne, cum trece vremea !!!

LA MULTI ANI CU SANATATE SCUMPA EVA !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

vrea cineva una bucata mama?uf nu mai pot de nervi...s-a dus in vizita la nasa mea si baiatul ei este racit si poimane vine sa stea cu fata ca eu si tasu avem examen...si i-am zis makar pna vine la fata sa nu se mai duca ca sa nua duca microd la fata...si a inceput ca nu are nimik fata ca stie ea...si k vb mai tarziu ca vezi doamne ar fi auzit nasimea si s-ar fi suparat...parca nu e normal sa-mi protejez copilu si i-am zis sa nu mai vina sa stea cu fata ca vad eu ce fac si k nu vreau sa mai vb ca ne nertam...da k suna mai tariuz...i-am zis sa nu mai sune azi k o sa ne certam ca am nervi...si ea nu ca suna...nush daca a-ti inteles ceva...da mi-am zis si eu oful...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!




Mai lala,
pai pe mama ta, cu mama lui mitsu, cu mama lui angi si mama lui zerilouiza le-as strange laolata si le-as trimite la niste cursuri de cum sa devina mame, cum sa devina bunici, cum sa devina mai bune la suflet...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

vreau sa ii cumpar lui bebe ceva pt transport in masina, dar nu stiu ce, voi ce folositi? habar n-am ce sa ii iau, am vrut o 'scoica" dar cica nu sta copilul pe orizontala si nu e buna. sunt stresata ca tb sa mergem la control sapamana viitoare (eu, la 6 saptamani, si il duc si pe el , ca oricum tb sa il iau cu mine din motive de papica), si avem de facut 100 de km in total. astept sfaturile voastre poate faceti lumina si in mintea mea ....
am vrut sa cumpar caruselul simfonia...si e criza in magazinele on-line, voi de unde l-ati cumparat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic





Carmila stai linistita ca nu e nimic grav.Au mai facut si alti bebei a fetelor de pe forum si cica e un semn ca vaccinul si-a facut efectul. O sa iti spuna ele mai multe, eu nu prea stiu cu ce sa il dai.Am vrut doar sa te linistesc pana iti va raspunde o mamica care a patit asta.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela
am o intrebare: la cat timp v-a venit raspunsul de la cordbloodcenter referitor la valabilitatea probei...a trecut o luna si jumatate si nu am primit nimic.



mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



Grati, eu am primit raspunsul in a doua jumatate a lunii februarie, in conditiile in care am nascut la inceputul lui decembrie. Dureaza! Daca vrei sa te linistesti suna la ei si iti vor spune care este statusul.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic




carmilia, , bine-ai revenit! am citit si postarea ta din paginile trecute, insista cu alaptatul, ca e pacat!
puroiul de la vaccin nu e motiv de spaima, are si al meu, pe care l-au vazut mai multi doctori si toti au spus ca e perfect normal. ne-au si spus la spital ca o sa devina purulent si sa nu ne speriem. nu mai tii minte, probabil, sau nu ai auzit atnci. oricum, nu iti face griji pe tema asta.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by irinouka

gata, am pus cateva pozuci
le fac reclama pt ca sunt primele in care l-am prins razaret.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



E super simpatic zambariciul!! m-am prapadit de ras!! Iar nu pot sa-mi dau seama cu cine seamana:)) Am si o poza preferata: cea in care sotul tau il tine in brate si vb cu fetita de langa el...mai, zici ca sunt prieteni de-o viata, iar cea mica e asa serioasa:))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

quote:
Originally posted by irinouka

gata, am pus cateva pozuci
le fac reclama pt ca sunt primele in care l-am prins razaret.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/



E super simpatic zambariciul!! m-am prapadit de ras!! Iar nu pot sa-mi dau seama cu cine seamana:)) Am si o poza preferata: cea in care sotul tau il tine in brate si vb cu fetita de langa el...mai, zici ca sunt prieteni de-o viata, iar cea mica e asa serioasa:))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara





daaaaaaaaa!!!
cea mica e lara, fetita celui mai bun prieten al lui, care e plecat de ani buni in germania. are 9 luni pustoaica si e geniala. a venit mama ei in tara cu ea si a vrut neaparata sa il vada pe bebe rares. si mie-mi place la nebunie poza aia.

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

LauraD, eu te sustin 100%!!! Timo face absolut orice!! Si a inceput din maternitate!!! Iar cand punem copilu' in pat si incepe sa planga, il trimit frumusel la ea, ca stiu ca mancata e! Ca daca nu-i spun si el sta cu capul in calculator!!! Dar intotdeauna se duce, nu zice niciodata nu! Numa ca trebuie sa-i zic (amintesc)! Altfel n-as avea timp sa ma relaxez, sa merg la sauna sau la sala!

Si amintiti-va, fetelor: NU EXISTA "NU POT", EXISTA "NU VREAU"!!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput