*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Irina super dulce Rares

Eu de sot nu pot sa ma plang E nascut pentru a fi tata
Atat la Bogdan cat si la Andrei nu a avut nicio temere in a pune mana pe ei si a ii manevra. A stat singur cu ei amandoi acasa de fiecare data cand am avut treaba si daca ii cer ma ajuta cu toate cele.
Acum cel mare a cazut mai mult in grija lui dar si Andrei este plimbat, pupat, schimbat si imbaiat de el fara probleme.
Cand am fost in spital s-a descurcat admirabil cu Bogdan si mi-a demonstrat ca poate face absolut orice.
Bine cel mai de succes lucru este insa RASFATUL !Asta ii reuseste de minune

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic




E absolut normal !!!
Lui Andrei chiar ieri i-a picat cojita aia la baie.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic




Si Saara a facut! Stai linistita! Este de bine ca a reactionat la vaccin!! Strege-l doar cu putin dezinfectant.NU-L STOARCE!!! Lasa-l asa! Poti sa mergi si la un doctor daca esti foarte speriata, dar iti spun ca trece!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Uf, buna dimineata!
Benji s-a trezit cu un tipat de am sarit si eu si tati din pat ca electrocutati! Dar cred ca doar a visat, desi nu a mai adormit la loc e cumintel. Scuipa cu foc si imi pare rau ca se intampla cu masa de la san si mai putin cu formula data in completare!
Si acum e in patut ocupat sa urmareasca caruselul de care tot invart ca nebuna.... ca sa pot sta sa va citesc si sa dau comenzi pe net pt cadouri de Iepuras... noi mai avem doar 1 saptamana pana vineeeeeee...
As putea sa aspir si sa mai fac ceva pe aici, poate dupa ce ajung la zi...
Sunt oare denaturatà???? Aseara a facut tati pizza si cand a vrut sa isi desfaca o bere am zis asa intr-o doara ca la pizza merge vin nu bere... hopa apare cu o sticla de vin rosu si doua pahare.... asa ca am facut gil-gil-gil la doua pahare de vin rosu...... E nasol pt bebe Benji???? La 04:00 a primit doar biberon ca ma gandeam sa nu fie alcool in lapte desi precis trece abia mai tarziu in lapte, nu? Sau de la doua pahare nu se pune? UF!
Ma bucur ca Gina ne scrie iar si ca David a ramas David chiar daca Steven si nu Jonathan. Nu inteleg de ce trebuia voi sa schimbati numele fiindca mai e un David in familie? Tu doar ai vrut David inca din timpul sarcinii precis stia si cumnata ta asta daca nu ati tinut numele secret. David sa fie sanatos!
Alina 023,
am citit ce ai scris la subiectul celalalt dar nu ma pot exprima.... imi pare rau! Nu e nici alba, nici neagra - adevarul in cazul asta o fi gri....
Miki_baby,
in sfarsit macar Saara voastra tine capul ridicat in pozitia pe burtica. Benji nu vrea nici cum, desi insist zilnic nu ii place sa stea pe burtica. Oricum cica fetitele sunt mai precoce, e adevarat? Si tot vroiam sa intreb mamicile care au acum si fata si baiat si pot compara: e adevarat ca fetitele sunt mai cuminti?????

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by raluk.m

vreau sa ii cumpar lui bebe ceva pt transport in masina, dar nu stiu ce, voi ce folositi? habar n-am ce sa ii iau, am vrut o 'scoica" dar cica nu sta copilul pe orizontala si nu e buna. sunt stresata ca tb sa mergem la control sapamana viitoare (eu, la 6 saptamani, si il duc si pe el , ca oricum tb sa il iau cu mine din motive de papica), si avem de facut 100 de km in total. astept sfaturile voastre poate faceti lumina si in mintea mea ....
am vrut sa cumpar caruselul simfonia...si e criza in magazinele on-line, voi de unde l-ati cumparat?



Cumpara SCOICA
E conceput exact pentru bebelusi . Nu mai pleca urechea la toti atotstiutorii.
E mijlocul de transport cel mai safe pt bebe. Ai grija doar sa cumperi o scoica omologata dupa normele in vigoare si totul va fi ok. Iar la drum mai lung de 2 ore se face pauza un sfert de ora pentru a il dezmorti un pic pe bebe.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Ceska ! Nici Saarei nu-i placea sa stea pe burtica! Ea isi ridica fundul nu capul:)))). Dar am insistat si in cateva zile s-a ridicat asa cum ai vazut-o! Si acum ii place ca se uita la mine, la jucarii! I se dezvolta si ei muschii! Dar nu uita ca cei mici obosesc repede, asa ca pune-l de cateva ori pe zi cam un minut sau pana cand vezi tu ca nu mai poate . Pup mama si baiatul frumosi foc! Si stai tot timpul langa el si vorbeste cu el!( A propos...tu vb romana cu el, nu??)

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Iaca am vomitat si formula si a trebuit sa schimba bluzita trecuse si pe langa babetica! UFFFFFF!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Carmilia

Buna,fetele!Sunt extrem de speriata.Bebele meu a facut puroi la floricica de la vaccinul din spital.E rosu si in mijloc are o cojita din care a iesit putin puroi.A mai avut cineva asa ceva?Ce sa fac?

Carmilia si Alex,puiul mic




Carmilia, si la eleni s-a rupt pielica de deasupra ...
Mi-amintesc ca mi-a spus neonatologul de la spital ca si dr. de familie ca se va intampla ceva la vaccin la 6 saptamani..
cred ca nu este nicio problema

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Lala,Miki,multam,m-au trecut toate apele de frica.Dar deja l-am stors,de fapt,am apasat putin cu degetul,altfel nici nu stiam ca e puroi.Se numeste ca am stors?Am dat cu putin alcool,e bine?Era mai bun iodul,sau alcoolul iodat?

Carmilia si Alex,puiul mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Sa cresti mare, sanatoasa si fericita, Eva Maria
Doamne, chiar ca trece repede timpul! Mie mi se pare ca am o fata asa maaareee

Pe mine ma ingrijoreaza ca nu a copt vaccinul din spital. Mi s-a zis ca va coace, apoi va face coaja si va ramane floricica....dar a facut numai coaja rosie, o fi nasol? Ooofff, in continuare am griji ca-n timpul sarcinii: daca are, de ce are? daca n-are, de ce n-are? o fi sau n-o fi Probleme, frate, daca nu-s ni le facem

Am vazut pozele lui bebe Rares Bineinteles ca m-am topit vazandu-l zambind, e un frumos! Si verisoara de-a doua e simpatica tare


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput