*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Carmilia nu te ingrijora, nu cred ca se cheama stors! E bun orice alcool (spirt, alcool alb sau betadina). Mie mi-a spus sa nu dau cu ulei in zona aia, dar eu nu l-am mai vazut si uitam de fiecare data imi aminteam dupa ce era unsa toata...sper si eu sa fie bine!
Doamne, chiar ca suntem mame zuze panicarde


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

apropo de "zuze panicarde":
cat ar trebui sa pape un bebe de o luna jumate? adica asa, cu aproximatie, cat ar trebui sa suga la o masa?
bebele meu a ajuns la greutatea de 4500 g, saptamana viitoare face 6 saptamani, dar mi se pare ca suge prea putin, desi laptic este. oare gresesc eu undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

am pus si eu pozele de la botez http://community.webshots.com/album/562753520jeecwS .toate fetele si fug sa citesc din urma

mami de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
www.flickr.com/photos/23559686@N03/" target="_blank">poze Ada
cat am crescut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Laura Ioana, si eu ma ingrijorez la fel..cu ca are , de ce are ca nu are de ce nu are:)). Timozaurul rade tot timpul de mine..asta ca sa ma mai destinda:). Dar asa vom fi toata viata..asta inseamna sa ai copii..sa fii ingrijorat:)) Eu m-am obisnuit cu ideea:)).Noroc ca e sotu' mai calm ca altfel innebuneam amandoi:)))
Pup fetele frumoase!! Iar iti spun..are Thea niste ochi dementiali!!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

la 12 fix, ma pun si eu sa va scriu!:))) fac cafea intai:)

ashea. acu...

irinouka! mie-mi place raresh de mor! si esti tu in miniatura si cu parul scurt! am zis! mai frate ce zambet shugubats are!

roli25, atentiune... as fi vrut sa-ti spun c anu e bine sa-l tii pe mark departe, dar nah, ma gandeam c avoi stiti mai bine. o sa dureze. nu-ti pierde cumpatul. si in ordinea prioritatilor sa stii ca trebuie sa raman mark chiar daca ti se pare ca cel mic e neajutorat. cel mic nu ar enevoie d emulte, dar mark da. asta pana incep sa lege o relatie. la noi a trecut greul. dar a durat 8 saptamani.

laura_dimitris, eu ti-am vazut-o pe eleni si ti-am spus ca e o frumoasa! dar... vin sa te tragd e urechi! scoate-l pe dimitris din patul tau! e deja mare! la 5 ani nu maia re ce dormi cu mama. daca e sa doarma cu cineva, sa doarma cu iannis. pe bune. gandeste-te putin la "prima lui sexualitate". iar e e gelos si vrea la sor'sa, explica-i ca e barbat, si sa doarma cu taica-sau. (nu-i musai s ama bagi ins eama, dar... ar fi cazuls a tai cordonul ombilical) si daca tu dormi cu copiii zi si mie cum va mai intalniti "in taina"?

lalaD, sustin! intru totul! subliniez si pun si markerul fluo! si mai repet in gura mare ce zicea si miki! nu exista nu pot, decat nu vreau!

si va scriu replica ce m-a invatat un amant la viata mea: berbatii vostri nu va iubesc mai mult pt ca faceti totul pentru ei. ii ajutati sa va ignore mai usor! si ca s acompletez, al meu domn sot i-a facut prima baie lui bruno, prima lui sacha! din spital. a schimbat primul pampershi si-i face sia cum! s-a plimbat cu ei in brate de i s-au tocit talpile la papuci! lasandu-i sa zaca bine ersi in fata televizorului si ocupandu-va doar voi de copii va sapati singure groapa. ca vine o zi... cand nu puteti, nu vreti iar pe ei nu va mai lasa inima sa va bazati. curaj: cine-i sef, e shef si in shants:)))

vine mama... sa ma plang! dar intati sa-mi beau cafeaua:)) lala20 si mishu, a mea nu e rea. e prea buna, dar nu e pt mine. eu sunt o salbatica ce vrea sa fie lasat in pace. dar ea saraca, n-ar enici o vina ca eu prefer jungla)))

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Laura_dimitris,
cu sotii-tati cred ca e o intreaga poveste....
De ex
Miercuri seara ma intreaba daca vreau sa il invat pe Benji sa doarma DOAR cu noi in pat (seara il mai iau sa il adorm pe perna la mine ca dupa 21:30 eu tic de somn). Aseara a adormit la supt pe perna de alaptat il rog sa maajute sa traga el perna cand ma ridic si sa il pun in leagan. Ce replica primesc?!!!! " Hai du-l la noi in pat, ca imi e asa drag de noi trei gramada in pat la noi!" Mai zi ceva, Franceska! O sa incerc sa ii aduc aminte de replica asta daca mai comenteaza-desi vreau ca Benji sa doarma la el in pat!
Apoi ieri se surpinde ca imi pove de o tipa-mergeau impreuna la dresaj cu patrupezii acum 8 ani- ca au vb la tel ( tipa e in divort, are un baietel de 4 ani) si ca ea ii sfatuieste sa fie atent cu mine si Benji, sa ma/ne scoata il lume, sa ma lase sa merg la sala sau frizer (adica sa ma duca el!), sa imi caute loc intr-un PEKiP (un program unde se intalnesc parinti cu copii de aceeasi varsta) etc. Cred sincer ca el a sunat-o sa intrebe una alta despre cum e sa fii mamica la inceput de drum!
Apoi aseara am sunat soacra sa vad daca au ajuns pozele cu BEnji (cica baiatul e leit cu mine si nu are nimic de la ei-fara ton de repros). Soacra zicea ca ea a constatat ca stau mult cu copilul si nu il las deloc singur (sugerase sa ies cu cainele la brutarie dupa paine si sa las copilul singur in casa!). Si ce zice Tobias al meu? Citez:" lasa sa fie acum f apropiati, la 3 ani o sa fie un razvratit, la 9 nu o sa vrea sa il mai saruti pe obraz in public iar la 15 o sa se rusineze cu o mamica asa alarmista (ca si-a tras puiul vreun piercing) si posesiva ( nu il lasa singur seara in oras!)"
Am mai discutat apoi despre mame si copii si tati!
Si azi dimineata dupa ce a stat iar de vb cu Benji zice: " eu si Benji am convenit sa poarte carare pe dreapta, esti si tu mami de acord? nu ii mai faci tepi cum il freza bunica.ro? da?"
Sigur ca o sa-mi aduc aminte si de toate fazele nasoale ca vrea sa vada la TV ceva, sau ca are chef de tigara sa iau copilul desi abia i-l pusesem in brate, sau cel mai rau-dupa ce plecase mama cand el nu a facut tot timpul nimic sa ma ajute si vroiam sa stiu cum ne impartim sarcinile iar mie imi era frica ca nu ma descurc singura cu bebe- a zis : "Benji e ce ti-ai dorit asa de mult: e job si hobby, asa ca!".
Dar mereu voi stii ca il iubeste si ca na,.............el e barbat!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Remi ce fetita frumoasa e Ade! Mititica ce a plans la botez...se vede ca a obosit tare, ca a dormit dupa aia la aproape toate pozele E simpatica tare in pozica unde vorbeste cu matusa
Miky multumim, multumim! Daca ii raman ochisorii albastri va fi de toata mirarea, ptc noi ii avem caprui Dar au altii in familie ochi albastri, deci ar avea cu cine sa semene
Mare dreptate ai: asta-i meseria de parinte - grea, dar cea mai frumoasa!
Raluca nu cred ca ai de ce sa te panichezi! Cat avea la nastere? Gaza mea s-a nascut cu 3,100 kg si la 2 luni avea 4,840. Are si falcute si chiscute pe copanele, dar nici nu e grasa, e numai buna


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

remiclea: uuuuffffffff ce s-a plictisit! iti vine s-o mananci cat e de convingatoare acolo:)

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Miri, multumesc

Mitsu, am inteles sa traiti (a propos de coji); dar Buburuzei mele nu-i place nici cu peria nici cu piptenul; doar sa-i fac masaj in cap ii place; altfel, nici sa nu m-ating de capul ei.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

[quoteRaluca nu cred ca ai de ce sa te panichezi! Cat avea la nastere? Gaza mea s-a nascut cu 3,100 kg si la 2 luni avea 4,840. Are si falcute si chiscute pe copanele, dar nici nu e grasa, e numai buna[/green]
[/quote]

3250 g a avut bebe al meu, dar chestia e ca mi se pare ca tot ar mai vrea sa pape , dar nu mai trage din san, chiar daca laptic e

Mergi la inceput