*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008* (7)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Despre vigantol si mie mi s-a spus din spital sa-i dau toata sticluta, apoi sa trec la alta. Dr fetei nu mi-a spus altceva, nici nu am intrebat-o, dar cred ca m-ar fi atentionat. O sa o intreb!
Voi stiati ca in ziua vaccinului nu se da vigantol? Noroc ca am tinut minte


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Remiclea, Laura_D,

Niste papusi de fetite aveti!
Acum m-am uitat la poze (ca sta in leagan si asculta muzica; si am si eu timp )

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

[quote]Originally posted by Laura Ioana

Despre vigantol si mie mi s-a spus din spital sa-i dau toata sticluta, apoi sa trec la alta. Dr fetei nu mi-a spus altceva, nici nu am intrebat-o, dar cred ca m-ar fi atentionat. O sa o intreb!
Voi stiati ca in ziua vaccinului nu se da vigantol? Noroc ca am tinut minte


What?!!!!! Nu am stiut asa ceva, eu i-am dat vigantol. Oare e mare bai?
De ce nu se da? Eu am facut Pentaximul, e valabil?


Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Buna mamicutelor!

Hai ca intru si eu pe fuguta, cat doarme eric, si robert cumintel langa mine.

Alina, cu chestia cu fosta eu as zice sa-l lasi in pace. Nu cred ca ai spune si tu sotul daca ai vorbit cu un fostul de al tau. Sunt multe motive... In rest, va urez numai bine!!!

Mai mamicutele, aveti niste copii, le admir cu Robert impreuna.

Cu cojile pe cap, la cat de multe a avut Robert, am incercat la inceput cu ulei. Dar cat de lenesa sunt eu, am renuntat. Si intre timp au si disparut singurele. Chestie e ca noi, ca mamici, vine sa facem de toate, doar ca sa ne simtim ca am facut ceva. Dar astea sunt lucrurile care trec din sine.

Si cand vine vorba despre soti: cu al meu am avut mult si lung discutia unde doarme el. Eu propuneam sa doarma el cu robert in alta camera, ca sa fie odihnit. El: nu, nu poate dormi acolo, ca trebuie si el sa fie langa noi, ca sa vada ca totul e in regula. Na, fiecare seara il culca pe Robert, eu pe Eric. Deci impartim totul. E important totusi sa fie si ei implicati de la inceput, ca sa poate sa bucure de copii lor.

In alta ordinea de idei: de dimineata ma prigateam si eu sa plec la Timisoara (acolo am nascut) la control. Am facut bagaj pentru Eric, ca drumul e lung:200km dus-intors, si mancare lui e la mine la purtator. Asteptam pe tati ca sa mergem, si ghici ce se intampla. Imi veni ciclu. Si ma bucurasem il alaptez excluziv.. Mda... Asta e viata. Si chiar am facut si noi 8 saptamani.

miri, ai talent la povestit. Chestia uimitoare e cand citesc ce scrii tu, vad ce simt si fac eu. Sunt 100% fan al alaptatului, si implicatul barbatiilor cu treburi...

Gata, sa sculat piticul dulce.

Va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

galaxy, mersi mersi. dar eu tot nu pot s apricep cum ai ajuns tu taman din mongolia in romania. si ca vorbesti sis crii atat de corect! pt mine ramane un mister si un etern motiv de admiratie! pe bune!

la faza cu dormitul... noi ne pregatim sa ne mutam "in pod". in ghilimele dar literalmente. ca sa nu-l mai aud pe gaga. ca nu ma odihnesc eu. aaaaaaaaa, dar si domnul sot a avut o tentativa timida gen "eu dorm in sufragerie ca sa ma pot odihni". si-am zis "pe presh" eventual, in fata ushii sa ne feresti de curent! adica cum, eu ma trezesc de X ori pe noapte saam grija de asta miku, nu-l deranjam, ca orice tentativa de zbiarat e inabushita in fasha, si tot el e ala obositu? eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, ia sa vedeti voi cum doarme cu noi, si la 6 se ridica sa-l ia pe gaga din pat:d

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

miri,m-ai facut sa rad cu faza cu curentul. Robert doarme in camera lui. Si noi il ascultam cu babyphone. Si cand se intampla ceva fuge tati la el. Daca ma duc eu la robert, ma da afara din camera, ca el vrea pe taica-su oricum. hehe

Cu venitul in romania, asta e viata mea. Am gasit pe perechea mea care e roman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

galaxy, dar sotul vorbeste mongola? (poate zic o tampenie dar in ignoranta mea habar n-am ce limba se vorbeste in mongolia). si la noi bruno doarme in camera lui, dar gaga sacha tre sa stea cu noi din lipsa de spatiu. la 6 luni se muta cu frate-sau, dar pana atunci...incaruntesc:))

miri_milka_mik mamik de bruno alexis si bebe sacha dimitris
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b2.lilypie.com/DjTMp2.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

galaxy, superbi sunt baietetii tai! ce mutrite, ce ochisori! sa nu-i deochi! fotografii cu tine nu postezi pt ca vrei sa ramai mai low profile sau pur si simplu? mi-ar placea tare mult sa ne cunoastem si fotografic, ca sa zic asa. :-) si pun pariu ca miri e de acord, hihihi!

mirik, doamne-ajuta sa se consume in cele mai bune conditii sederea mamei tale. cine stie, poate te vei trezi si tu ca esti ceva mai detasata decat in perioada cand te-a vizitat cu bruno mic. tin pumnii!!! o sa razbesti tu. mai stii, poate va fi chiar placut.



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ramona nu stiu care-i motivul, dar mi-a specificat inca de cand a luat-o in evidenta pe Thea si mi-a dat scris si pe o lista cu ce-mi trebuie in casa (medicamente): nu se da in ziua vaccinului Vigantol si Fe Hausman (asta nush ce e). Nu stiu ce sa spun, dar eu am avut grija mare sa nu uit treaba asta. Poate nu toti medicii recomanda asa si de asta nu ti s-a spus.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

hehe, miri, la noi (in mongolia) se vorbeste mongola. Punct ochit, punct lovit. Pe sotul nu am reusit sa-l invat mongola din lipsa de rabdare din ambii parti. Dar stie cateva cuvinte. Inca nu stiu cand il mut pe Eric la Robert, dar cred ca pana 1 an o sa stea la noi in camera.

irinouka, ma faci sa rosesc de mandrie. Cred ca orice mama se bucura de copii ei. Chestie cu pozele mele e ca sunt persoana foarte rusinoasa, si mai ales ca nu prea ma simt fotogenica ca sa fac poze pe langa puii mei. Sper ca nu va suparati. Poate candva o sa am si curajul sa-mi fac poza.

Va pup dulce si va urez we placut!

Mergi la inceput