LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani urmatorilor bebelusi:
Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan

Sa cresteti sanatosi, frumosi, destepti si fericiti!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza....
la multi ani:
Ilinca
Ana
Bebe de Oana
Maria Cristina
Teodora Ioana
Stefan
Alexandru
Sebastian
Adrian
Daria Elena
Adelina
David Gabriel
Maria
Daria
Rares
Victor Mihai
Aida
Matei Stefan
Lucas Nicolas
Irina Giulia
Ana Delia
Iulia Antonia
Rayan
Ana Maria Roberta

si la multi ani si ptr azi:
Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan

revin!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by Kitty


E o perioada dificila, cred ca ii ies maselutele, ca plange muuuult si sta agatata de mine ca o maimutica. Sunt cu nervii varzaaaa


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow



Asa si la noi, e dependent de mine, plange si se agata de nu mai stiu ce sa fac...Si ceva probleme cu kk, f. moale, nu as zice chiar diaree...La voi cum e?Ii dai ceva pentru asta?

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

La multi ani fericiti tuturor albinutelor si bondarasilor ce au trecut cu brio de primul an de viata! Sa fiti sanatosi si Dumnezeu sa va fie mereu alaturi!

11 martie

David Gabriel de mami Lilidana!

Maria de mami Anamana123!

Delia de mami Daraban!

Rares de mami SuperMami_1!

12 martie
Victor Mihai de mami Martutza!

Aida de mami Lala12!

Matei Stefan de mami Ioanaradu!

Lucas Nicolas de mami Amma23!

Irina Giulia de mami Kitty!

Sara Antonia de mami Yrrol_13!

13 martie (18:00)
Ana Delia de mami Paxela!

Iulia Antonia de mami GeaninaElena!

Rayan de mami Aliana!

Ana Maria Roberta de mami Iubita_2007!

14 martie (11:30)
Luca Andrei de mami Rebiana!

Eduard Ionut de mami Ralualexandrei!

Andrei Bogdan de mami Vcarmen!

La multi ani Cria ! Sa fii sanatoasa si Vladutu' sa nu mai fie bolnavior deloc! Sanatate! Sanatate! Sanatate!



Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Bilant la 1 An: greutate 10,500gr si inaltime 80 cm.

Fontanela e aproape punctiforma.Ne-a zis sa luam luna asta 4 pic.vighantol si apoi pana la 1 an si 6 luni cate 2 picaturi.La voi cum e?

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani
Luca Andrei, Eduard Ionut, Andrei Bogdan!






Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

buna dimineatza!

La multi ani sarbatoritilor zilei! Sunt intr_o mica criza de timp asa ca scriu repede pt TZUNA

Am citit undeva, dar din pacate nu mai stiu sa iti spun unde o chestie cum ca dacao persoana mananca mai mult decât transform#259; metabolismul ei, atunci va consuma mai multe resurse pt arderea si respectiv transformarea acelui bol alimentar in chestii simple.(halat exprimare...). este oarecum logic sa fie asa. concluzia pe care o pot trage este ca maria a mancat mai mult decat este ea obisnuita si, consumand mai multa energie decat a obtinut rezulta ca a slabit. Aceeasi problema a avut-o la unmoment dat diana_jors cu Alex. Ca de cand mananca mai putin ia mai bine in greutate. Asa cum am spus de o mie d eori pana acum nu toti copii ( si nu numai copiii) au acelasi metabolism. Si mai mult decat atat dimensiunile stomacului difera . Dr. Culcer spune intr-un articol despre o familie care a "indopat" efectiv fetitza, provocandu-i astfel o dilatare fortzata a stomacului . In urma acestei pb. copilul s-a ales cu un reflux de toata frumusetea de care a scapat foarte foarte greu.


gata, fug!


are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua stup!

Mai apar si io pe aici...sa va mai aduceti aminte de mine...sincer mi-e tare dor de voi...dar` ma alerga timpul foarte tare...si nu mai am nici un moment de respiro...

Ioana, Tzuna - vorbim la telefon ca de abia aku am apucat sa citesc mesajul..asa ca scuze de intirziere

Bebelina e bine face ture de una singura prin toata casa...are o placere deosebita sa arunce totul pe jos...si vrea tot timpul afara...sa bea apa de la catei...sa prinda vrabiutele...si lista poate continua...aaaaaaa am uitat sa va spun ca avem si un colt de dintisor

Pupam si noi sarbatoritii

Roxygeo si Teodora Maria 13.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

La multi ani! dragi copilasi(Luca Andrei,Eduard Ionut,Andrei Bogdan) ca nu prea mai sunteti bebelusi de acum. Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi, cumintei, sa papati si sa aduceti multe bucurii parintilor vostri.

IUNITA- iti multumesc pentru raspuns. Sa stii ca de asta nu ma impacientez inca. Ma gandisem si eu ca Maria foloseste mai multa energie ca sa digere ce papa acum. Ca nu mananca mai mult decat inainte dar ii dau mult mai diversificat profitand de faptul ca accepta si ea mancaruri noi si mai solide. Daca pana acum la ora 17 accepta numai iaurt cu banana sau cereale acum ii dau mamaliguta cu branza, paine cu pate (ficatel fiert in lapte si frecat cu putin unt), omleta cu cascaval... Nu mananca mult cantitativ dar probabil se digera mai greu decat iaurtul. Si ce sa fac? sa revin la meniul anterior? Ea totusi a crescut si trebuie sa pape cat mai diversificat... in acelasi timp abia ajunsese si ea la 8.780 kg si acum are iar 8.640 kg. asa ca nu-mi vine prea bine chestia asta. Sper ca pana miercuri sa se rezolve problema.

Ati vazut ca infloresc copacii? Mi se pare asa frumoasa perioada asta... Maria nu-si mai aminteste primii copacei infloriti ca era mica de tot asa ca profitam anul asta.

Va doresc o zi buna tuturor.Si spor la pregatit petrecerile de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

La multi ani !
Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan


Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput