LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Sherbi- eu am dat un nr. de tel. a unui tip foarte talentat care face torturi speciale super bune si aratoase. Face orice forma ceri. Comanda se da cu 3-4 zile inainte. Tipul e artist si e un prieten bun al nasilor nostrii - el mi-a facut tortul lui Ingrid de un an (cifra unu ornata deosebit), la doi ani (o buburuza care tragea un doi dupa ea), la botezul lui Ian (un bebelus blue). La o nunta a facut un tort in forma de cupe de flori (florile care seamana cu cala dar sunt rosii, nu stiu denumirea) si inimioare, a facut torturi cu sigle sau simboluri de firme, a facut pt. el si pt. nasul nostru - sunt amandoi pesti - un tort in forma de conserva de peste cu doi pesti. Daca nu ti-ar fi zis ca e tort ai fi crezut ca e o conserva uriasa (adica a decorat exact ca pe o conserva, a scris si text, arata super). Face orice model, orice culoare (decoreaza cu martipan colorat). Eu il recomand. Pentru Ian acum la un an ne face un tort cu pestisorul din mica sirena.
Tel. lui este 0722448177 ii spui ca suni din partea Danei Zaharia.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:


La muuuuulti ani!
Ana Delia
Iulia Antonia
Rayan
Ana Maria Roberta



La muuuuulti ani, Cria!

eeeh, vad ca au inceput bebeii sa mearga asa ca felicitari Caterina, Mihai, David!!!

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

mersi mult zadi!

am apucat sa comand pe net, dar sa vad daca livreaza in provincie. astept sa ma sune si daca nu il sun pe tip.

de vaccin nu stie nimeni nimic?

multam roxana pt incurajari!

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Astazi uram LA MULTI ANI micutilor:
Ana Delia
Iulia Antonia
Rayan
Ana Maria Roberta


cria_bv Sa fii sanatoasa si fericita!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

IOANARADU- eu ii dau Mariei uneori (1 data la 2 luni) vitamine sanasol dar nu multisanasol. probabil are mai multe chestii cuprinse? Nu stiu.

La multi ani ! sarbatoritilor de azi Ana Maria , Rayan, Iulia Antonia, Delia Ana. Sa fiti sanatosi cu totii, sa cresteti mari si sa-i faceti mandri pe parintii vostri.

La multi ani si pentru Cria, o super mamica. Asteptam poze si cu tortuletul tau.

BRAVO Mihai! Si bafta lui Andrei sa se tina dupa tine doar el a fost primul.

SHERBI- nu stiu nimic de vaccin. Teoretic ar trebui sa-l faci pe cel de la 6 luni plus ror-priorix tot acum sau la 1 an si 2-3 luni. Maria l-a facut tot timpul pe cel de stat deci si acum la 1 an a facut dtp + priorix

KITTY- e foarte draguta Giulia mai ales cu motul... si prietenul ei e scumpel foc. Doarme exact ca Maria in sac si pe burtica.

ALIONUSCHA- mi-au placut atat de mult pozele voastre... Iar Ilinca s-a distrat nu gluma si invitati si catei... Si Maria e topita dupa animalute, tot dupa catei mai mult ca pisicile nu prea apuca sa le vada ca pana i le arat eu fug pe sub masini.

Noi suntem bine.Maria continua sa manance binisor in sensul c anu refuza mancarea si ca accepta si altceva la ora 17 in afara de iaurt. azi insa si-a facut greata si a vomitat in jet la pranz desi mancase numai vreo 90 de grame de orez cu legume si carne. Astept cu frica ziua de miercuri sa vad daca a mai slabit. Sper s anu mai slabeasca insa. Ca eu nu mai inteleg nimic. a avut perioade cand a mancat mult mai prost si nu a slabit acum mananca binisor si slabeste... In seara asta am reusit sa o tundem de tot. In sfarsit. Cu masina nu ne mai putem apropia de ea. s-a speriat rau asa ca am tuns-o cu foarfecul in timp ce se uita la televizor ( era chiar topita daca eu nu-i deschid deloc televizorul ziua si nu e invatata) iar in seara asta am dat-o cu bicul dar e greu.... Nu o mai tund niciodata. Cand va mai creste o duc la coafor si gata, va intelege, va sta cuminte... Acum parul ii va creste uniform deci nu mai am motiv sa o tund cel putin 2 ani. Voi s anu faceti ca noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

serbi noua astazi ne.a facut tot infanrix ca sa fie complet. Completarea se face intre 11 si 14 luni. Si apoi trebuie sa ii fac si completarea de la pneumokokk. Matei le-a primit la 3, 4 si 5 luni impreuna, dar acum am schimbat medicul si asta le face separat, caci spune el ca asa efectele secundare sunt mai mici ...
Hmmm , Matei astazi a facut febra ... dar data trecuta nu a avut nimic ...

Dar de ce nu intrebi medicul ? Daca e acelasi vaccin ca si aci , atunci ar trebui sa stie medicul ca trebuie "reimprospatat", nu ?

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

La multi ani cu intarziere
Ilinca
Ana
Bebe de Oana
Maria Cristina
Teodora Ioana

Stefan
Alexandru
Sebastian
Adrian

Daria Elena
Adelina

David Gabriel
Maria
Daria

Rares
Victor Mihai

Aida
Matei Stefan
Lucas Nicolas

Irina Giulia
Ana Delia
Iulia Antonia

Rayan
Ana Maria Roberta

Pt maine La multi ani
Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan


Sa fiti sanatosi,sa aveti parte de o viata lunga si frumoasa!

Mady - multumesc,si stii ca am aceeasi parere despre tine si micutul Razvanel

O seara buna!


CARL IUBITUL 05.04.07 si mami Stefaniya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

S-alta data ,s-alta data
o s-o facem si mai si mai lata

Cate-un pic pic pic,cate-un pic pic pic
pana n-o mai ramanea nimic
Cate-un strop strop strop
Cate-un strop strop strop
pana n-o mai ramanea deloc
(lapte evident,voi ce credeatzi?!)


In primul rand Cria sa traiesti sa fii sanatoasa
si sa ai putere sa iti tii nepotii si stranepotzii de manutze si sa le spui povestea albinutzelor si a bondareilor!



Si La multi ani si zile frumoase cu sanatate si bucurii pentru:

Ana Delia

Iulia Antonia

Rayan

Ana Maria Roberta


Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Iar avem party!!! Azi numai flacai! Sa creasca mari, frumos si sanatosi, sa va aduca numai bucurii!
Luca-Andrei, Eduard-Ionut, Andrei- Bogdan!
Sa inceapa !

Tzuna, sper sa iesiti bine la cantar. Giulia nu e prea bine, si de ziua ei a avut de 3 ori diaree. Sper din suflet ca problemele lor sa se rezolve cat mai repede.

E o perioada dificila, cred ca ii ies maselutele, ca plange muuuult si sta agatata de mine ca o maimutica. Sunt cu nervii varzaaaa

Multumesc de aprecierile la adresa Giuliei, ma impaunez si eu cu ea, ca orice mama-cioara!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI Luca-Andrei, Eduard-Ionut, Andrei- Bogdan!!!


LA MULTI ANI CRIA_BV!!!SCUZE DE INTARZIERE!!!

15 MARTIE

ROBERT ANDREI, COSMIN, ILINCA !!!

16 MARTIE

TIMEEA, IAN

Elyanne,Claudi@, Lauramar

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput