LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

facem party din noooooou!! ana maria roberta, ana delia,iulia antonia, rayan, si La multi ani!!
mamici, sa va traiasca zanicelele si fat frunos, sa aiba bucurii si noroc!

kissman:sper c a mers incercarea ta, daca nu, persevereaza si, daca totusi nu, mai creste dienuca si se schimba. loli are mereu faze, apar, trec...
alionusha:mama, ia un pupic, da'sa nu ti placa prea mult de joaca norei, ca nu degeaba prietenele mele ii zic balaurul. este mult prea voluntara maimutzesa si e taaaare greu cu ea....dar tavaleala face parte din personalitatea ei iscoditoare, de cercetas, si de aia o las sa faca ce vrea, sa poata cunoaste lumea asa cum isi doreste, sa nu i limitez latura temerara...da' stai sa o ia ilincuta ta in picioare, poate vei avea surprizele tale. ca o vad in poze, e o scumpa mica ce pare tare vesela.

bravo raul al annei ptr mers! sa cazi cat mai putin!

giulicaa lui kitty: oa, ce ochi frumosi are fata!
sa nu se supere celelalte mamici, ca o iau usor cu pozicile, cu fiecare, din lipsa de timp. oricum fiecare are cevaul sau, sa i mananc eu de frumosi!

fetelor, eu ma chinui cu a mea s o acomodez la buni, ca sa merg odata la munca, dar pas! urla acolo, desi luni a facut mai putin circ si credeam ca e rezolvata. azi a suferit din nou, a plans mult, s a linistit doar cand am revenit dupa o iesire din casa de o ora, timp in care buni l a chemat pe tati s o calmeze. si iar n a vrut sa doarma acolo, desi venea la pat si si punea capul pe el, din picioare, ca nu mai putea. acasa e ok, sta cu aproape oricine, in deplasare nu poate. cred ca incepem iar goana dupa bona. eu am citit ca e o faza in dezvoltare in care sint anxiosi la despartirea de mama, pe ea a apucat o acum o luna, exact cand am inceput sa ne pregatim cu buni. care, saraca, nici nu stie ce sa i mai faca si ce sa ne spuna noua. se jeneaza si sa ne zica sa abandonam ideea, si sa se planga de circul lolei...
pupam pe toata lumea, sarbatoare frumoasa la aniversati!


de Loli mic
Asa creste o fetita
LMA 1 an
Varsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Multumesc din suflet fetelor pentru urari
De petrecut nu ma prea petrec ca am un Vladut bolnavior dar o sa mai vina si alte zile.
La multi ani urez si eu tuturor albinutelor si bondarilor sarbatoriti din stup sa fie sanatosi toti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

bonsoir, fetele!

la multi ani celor ce au aniversat implinirea primului anisor din viata!

cine imi poate spune ce vaccin se face la an? david a facut la 2, 4 si 6 luni infanrix, insa sunt mai multe tipuri de vaccin si nu stiu ce sa cumpar.

multam!

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Evident ca baietii mei au de gand sa ma ia mereu prin surpindere...
Cum era de asteptat ca Andrei sa mearga primul, pt. ca se tinea mult mai bine pe picioare decat Mihai, de pe la 8-9 luni, pt. ca a facut cativa pasi singurel acu' fo luna... evident ca Mihai l-a lasat ce l-a lasat... si s-a hotarat sa misune singurel inaintea lui Andrei
Acu 2-3 pasi... se aseaza in 4 labe.. iar mai face cativa pasi... secretul e sa fie prins cu alte chestii si sa nu realizeze ca umbla singur... ca daca se prinde... le aseaza iarasi in 4 labe



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Ana Delia Iulia Antonia Rayan Ana Maria Roberta

Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!


La multi ani, Cria. Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate si bucurii alaturi de cei dragi.

Felicitari Mihai pentru primii pasi.

Am vazut poze cu sarbatoritii ultimelor zile. Niste frumosi toti.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani fericiti sa traiti! Sa fiti sanatosi si norocosi!



Delia
Iulia Antonia
Rayan
Ana Maria Roberta



Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Cria_bv!

Il pupam pe Vladut sa se faca repede bine.

Am vizionat poze...un milion. Am vazut aniversati unul si unul. Am salivat la toate tortuletele. Avem copii minunati si mari!

Eliana vad ca smecherii tai se iau la intrecere. De ce s-or fi temand unii bebei sa umble desi ar putea? asa face si Vlad, umbla doar daca nu stie ca nu il tine nimeni. Cum nu simte o mana pe el, gata. Ne punem frumos jos. Pana la urma or sa umble toti. Sanatosi sa fie!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

ne mandrim si noi cu primii pasi facuti astazi.

spuneti-mi si mie o cofetarie in bucuresti care face torturi frumoese din martipan si daca aveti idee cu cat se da comanda inainte.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurasa spune:

La Multi Ani sarbatoritilor!

Noi am fost la bilantul de 1 an: 72 cm si 9200g, 6 dintisori.
Cuvinte: mama, tata, papa, apa, caca, cuca-pau (cucu-bau), goga-gaga(goga-goga, un joculet), ao-da(telefonul).
Se tine singur, face 2-3 pasi, se aseaza in fund aplauda, iar se ridica, inca 2-3 pasi si asa pana se plictiseste.
Papa singur alimentele solide, nu am incercat supita ca e in zadar deocamdata.

Pupici inca o data sarbatoritilor, dar si mamicilor!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Cria!!!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput