LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

LUCA ANDREI de mami Rebiana
EDY IONUT de mami Ralualexandrei
ANDREI BOGDAN de mami Vcarmen

La multi Ani !!!! Sa fiti sanatosi, sa aveti o viata frumoasa, plina de bucurii si realizari, sa fiti fericiti si mereu cu zambetul pe buze.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by Elena.2006

quote:
Originally posted by Kitty


E o perioada dificila, cred ca ii ies maselutele, ca plange muuuult si sta agatata de mine ca o maimutica. Sunt cu nervii varzaaaa


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow



Asa si la noi, e dependent de mine, plange si se agata de nu mai stiu ce sa fac...Si ceva probleme cu kk, f. moale, nu as zice chiar diaree...La voi cum e?Ii dai ceva pentru asta?

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II


idem si la noi....plus ca azi iar a facut febra de luni nu a mai avut
iar merg la dr sa vedem ce are...kk e la fel si miroase acrisor...nu cred ca e diaree face de max 3 ori pe zi...azi pana acum a facut doar o data...si are niste firisoare maro in el...o sa intreb dr sa vad ce zice.....
De dimineataza aplans incontinuu numai in bratze a a vrut
Noroc ca o venit sotzu si o mai stat cu ea ca o luam pe aratura ea ula si io plangeam langa ea

NU MAI POTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Elena- multumim mult pentru urare. Chiar esti prima care ne ureaza la multi ani.

Eu am trebaluit de azi dimineata, fac pregatiri pentru maine. Maine il vom serba pe Ian.
Ma incearca tot felul de sentimente si emotii: imi e dor de anul trecut cand inca Ian era la mine in burtica, imi e dor de el mic, mic, ma bucur ca a crescut frumos si ca e sanatos, ii multumesc pentru ca e un copil cuminte si iubitor. Am mai spus candva asta: consider ca Ian e sufletul meu, il simt special, citesc in ochisorii lui o bunatate aparte, tandrete si dragalasenie.
Abia astept ziua de maine - e mai bine ca il sarbatorim maine , astfel incat de ziua lui sa am timp sa ma bucur mai mult de el.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Luca Andrei!


La multi ani Andrei Bogdan!


La multi ani gogoasa mea dulce si frumoasa.Ai fost surpriza vietii mele,credeam ca am tot ce-mi doresc,Doamne cat ma inselam si ai venit tu sa-mi arati ca pot avea mult mai mult,nu trece o zi sa nu multumesc pt acest cadou nesperat al vietii.Cand vrei sa-mi arati dragostea ta si ma cuprinzi cu manutzele dolofane pe dupa cap si ma strangi ,si-ti lipesti fetisoara ta de a mea ,si atat de inghesui in mine de parca ai vrea sa fim o singura fiintza din nou.Te iubesc comoara mea si am sa te iubesc si dincolo de moarte.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Am re-aparut si eu, nu am avut timp de net in ultimele zile, dar acum am citit mesajul Karrei si am vrut neaparat sa va scriu.
va rog din suflet sa nu mai plangeti ca bb-ii sunt maraiti ca le ies dintii, ca vor numai in brate, in special daca au avut febra sau sunt putin bolnaviori.
De ce va scriu asta - pentru ca Alexandra a racit fix de ziua ei, nimic grav, dar dupa cateva zile in care a inceput sa isi revina, pe 2 martie a vomitat, la fel si pe 3 dimneata, in cursul zilei a facut in continuu febra, pentru ca, spre seara sa ajungem la urgente cu temperatura 39.7. Ne-au internat si am stat 4 zile in spital, pe antibiotic injectabil, numai bine a facut si diaree, cica avea si otita (dar la externare era vindecata). In cele din urma am plecat la cerere (nu vroiau sa ne lasa pentru ca mai avea inca scaune dese, dar legate) pentru ca nu mai imi recunosteam copilul. Dupa ce si-a revenit in simturi dupa primele doua zile, nu a mai facut febra si incepuse sa manance, urla intr-una, nu mai vroia sa stea in patutul de spital, vroia sa se plimbe, dar pe unde sa te plimbi pe acolo, in salon era f cald si nu se prea putea aerisi, in plus mai era si riscul sa ia altceva de la alt copil... In fine, acum suntem bine, a redevenit 'buburuza' mea zambareata si curioasa, nu a mai avut nici febra si nici diaree si sper nici sa nu mai faca vreodata.

Altceva vreau sa va spun - bucurati-va ca aveti copii sanatosi, chiar daca uneori mai maraiti, ca sunteti cu ei acasa, pentru ca ce am vazut in spitalul ala... si acum ma trece cu fiori. Este, sincer, cel mai urat loc din oras, pentru ca e plin de copii bolnavi.
De cand am plecat de acolo imi privesc parca propriul copil cu alti ochi, am mult mai multa rabdare cu ea, ne jucam cat se poate de mult, nu mai stau pe net si o las sa se joace singura, apreciez mult mai mult timpul in care ea descopera lumea, cu ochii ei mari si curiosi. Sfatul meu este sa faceti si voi acelasi lucru si sa ii multumiti in fecare zi lui Dumnezeu pentru micile minuni de care avem parte in fiecare zi. Si nu mai fiti triste - cand vor creste si vor deveni 'independenti' vom plange toate dupa momentele astea cand vroiau numai la mama in brate

Sper ca nu v-am necajit cu mesajul meu...

Last, but not least sa felicit pe toti puiutii pe care nu am putut sa ii 'pup' in ziua cea mare:
Ilinca
Ana
Bebe de Oana
Maria Cristina
Teodora Ioana
Stefan
Alexandru
Sebastian
Adrian
Daria Elena
Adelina
David Gabriel
Maria
Daria
Rares
Victor Mihai
Aida
Matei Stefan
Lucas Nicolas
Irina Giulia
Ana Delia
Iulia Antonia
Rayan
Ana Maria Roberta
si pe cei de azi:
Luca Andrei
Eduard Ionut
Andrei Bogdan


Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by karra80

quote:
Originally posted by Elena.2006

quote:
Originally posted by Kitty


E o perioada dificila, cred ca ii ies maselutele, ca plange muuuult si sta agatata de mine ca o maimutica. Sunt cu nervii varzaaaa


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow



Asa si la noi, e dependent de mine, plange si se agata de nu mai stiu ce sa fac...Si ceva probleme cu kk, f. moale, nu as zice chiar diaree...La voi cum e?Ii dai ceva pentru asta?

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II


idem si la noi....plus ca azi iar a facut febra de luni nu a mai avut
iar merg la dr sa vedem ce are...kk e la fel si miroase acrisor...nu cred ca e diaree face de max 3 ori pe zi...azi pana acum a facut doar o data...si are niste firisoare maro in el...o sa intreb dr sa vad ce zice.....
De dimineataza aplans incontinuu numai in bratze a a vrut
Noroc ca o venit sotzu si o mai stat cu ea ca o luam pe aratura ea ula si io plangeam langa ea

NU MAI POTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 12


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie




Karra80 si al noi e la fel cu kk, febra nu, ca i-am dat paracetamol, crezand ca e de la dinti...A facut si el cu firisoare inchise dar acum numai, insa tot de 3 ori pe zi, cand normal facea 1 data...
Eu i-am dat smecta si mancare ca pentru diaree.Sper sa nu se agraveze si la fel va dorim si voua

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Luca Andrei Eduard Ionut Andrei Bogdan{s]
Sa cresteti mari, sanatosi si norocul sa va iasa in cale!


Sanatate multa bolnaviorilor, felicitari mergaretilor .

Noi suntem pe ultima suta de metri - maine avem musafiri. Nu vom fi multi, dar avem de pregatit totul sa fie frumos maine.

Distractie placuta tuturor care petrec maine.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Cum am scapat noi de diaree:

Lapte praf Nan fara lactoza
Hidrasec
Regim strict - orez, morcov, banana pana incepe sa se 'inchege'
+ cereale Milupa HN 25 (intr-o cutie portocalie, parca), special pt burtici deranjate - este foarte bun, chiar ajuta



Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Asa...am revenit,abia acum am timp...

Ralualexandrei fff frumos cum ai vb despre sentimentele tale si vroiam sa iti zic ca m-am uitat pe pozele tale zilele astea si am vazut ce copii frumosi ai,ce feicita poti sa fii!Felicitari!!!jos palaria in fata ta!!!

Selena imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva,am trecut si eu prin asta...e greu tare!multa sanatate!

Mi-as dori sa incepeti sa scrieti iar mult despre copiii vostri despre vostri,nu numai a spuneti la multi ani1sper sa nu va deranjeze afirmatia mea!pup!




Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Deci suntem iar pe antibiotic...si noi la fel ca si Alexandra de la ziua ei a incep totul...am crez ca i-a trecut de dimi iar a avut febra..si acuma am fost la dr cu ea...are otita...inceput de otita!!!!si ne si kk des soar ca nu moale tare....si are miros acru.....
doamne ajuta sa nu ajungem la spital....va mai scriu mai incolo ca acuma nu vrea decat in brate

Multa sanatate la bebei

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Martie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput