*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Cyntia - vazut bebe Octi frumos si zambaret! Felicitari pentru increstinare! Nu stiu cum ai putut sa respecti datina...ca eu l-as fi batut la cap pe preot pana mi-ar fi facut molifta sa pot sta si eu la botez. Mie mi-a facut-o inainte de botez.

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Laura - eu zic sa-i dai Vigantolul separat, direct in guritza sa fii sigura ca ajunge acolo unde trebuie si nu ramane pe linguritza sau se prelinge din gurita Eleni frumusica si delicata! Laurici - insista mami si da-i prima data san, apoi formula, apoi mulge cat poti dupa fiecare supt si ai sa vezi ca treptat poti sa scazi laptele praf. Tin pumnii!

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Laura, eu ii dau vigantol impreuna cu Sab Simplex.





Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Angi, felicitari pt. micul crestin. Tare faine pozele. Dar te rog spune-mi ca sotul tau nu plange in poza asta . Daca da, esti norocoasa posesoare a unui sot super-sensibilos, te invidiez!
Oricum, sunteti niste scumpi toti 3, o familie reusita!

Mathias creste vazand cu ochii!
Markus e baiat mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Ven

Angi, felicitari pt. micul crestin. Tare faine pozele. Dar te rog spune-mi ca sotul tau nu plange in poza asta . Daca da, esti norocoasa posesoare a unui sot super-sensibilos, te invidiez!
Oricum, sunteti niste scumpi toti 3, o familie reusita!

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)
Mathias creste vazand cu ochii!
Markus e baiat mare!



Ba da, plange Era momentul cand au adus tortul, formatia canta multi ani traiasca, toti invitatii in picioare in jurul nostru aplaudau si cantau, in plus Pupi a fost muuuult asteptat si dorit. Bine, iubitul meu era si putin facut din cauza de pahare ciocnite



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Angi nu mai fi suparata din cauza mamei tale...lasa ca la mine e invers...vede ea k am 20 de ani si incepe su sfaturi de pe vremea lu bunik...vede ca nu tine...vine in continuu la noi...doar suna si spune vezi k vin...(nu intreaba)si evident mai apare cu cel putin sormea...si sar ca disperatele pe Bibi...si nu o lasa curand chiar daca ea doarme vor si ele s-o ia in brate...
Botezul Bibi il are facut de urgenta...ei nu ii mai face decat mirungerea...acum...si doctorii mi-au recomandat ceva cat mai restrans...eu cun nu prea suport petrecerile chiar vreau ceva doar cu nasii...dar hotararile le ia mama mea...k daca ii spui ceva se supara...si pur si simplu nu am fosrta sa ma cert su ea...desi niciodata nu ne-am inteles prea bine....
Sormea...inainte ma vizita o data pe an...de ziua mea...acuma cik vrea sa vada nepoata...s-a mai despartit si de prietenul ei...si vine sa planga pe umarul meu ok sa vina...da nu in fieacare zi,nu la ora 8 seara...nu cand ii spun k chiar nu pot s-o primesc....off...mi-am varsat si eu naduful
si acum despre bibi...mi se pare ca e ragusita,o aspir in nas si tot fornaie...ii iau temp..rectala...37,8...da la mana nu mi se pare...incercsa-i iau cu suzi termometru...ii se face scarba o scuipa si mami denaturata o mai baga o data si vomita copilu din cauza ei...la 1.30 ma duc la pediatru sa vaddaca ma panichez aiurea...sau are bebe ceva

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by jelimoni

quote:
Originally posted by honey79

Cynthia, mersi de raspuns.
Nu stiu ce sa zic ca e ... Jumatatea stanga a operatiei se vindeca frumos, fara probleme..insa pe partea dreapta... e destul de urata. De la inceput am avut ceva .."bruising" cum a zis doctorul... dar, cica ar fi normal. Insa, nu mai trece.
Si m-am mirat si eu ca nu mi-au dat ceva antibiotic...sau sa-mi zica cum s-o curat.
Mi-au spus doar sa stau in fatza unui ventilator, cand ies de la dush, ca sa se usuce. Nici de gheata n-au zis nimic.

Off, offf...

Irinouka... ufff... scumpa... sunt sigura ca trece..dar uite, ca mai sunt si de-astea slabe ca mine, si ne e un pic mai greu.
M-am mai nervozat si pe husband... dar nu i-am zis... ca desi si-a luat liber de la munca ( zise la inceput pt o luna....ieri m-a intebat dak mai am nevoie de el)... mai mult la calculator sta. De cand s-a nascut baby..n-a schimbat un diaper...ca e yuck, la baita sta langa mine si se uita. Aseara m-am rastit la el, ca bebe se foia peste tot..si mai mult l-am luat in brate... si soata se uita doar. In loc sa apuce carpa si sa-l spele pe bebe....daca de tinut nu-l tinea.
In rest, trebuie sa-i zic eu ca am nevoie de-o pauza.... sau ca as vrea sa-l tina in brate el, acolo..pentru 10 minute... cat sa ma refac si eu.
Acum cateva zile, tot el ma anunta ca e aproape de-o cadere nervoasa. Ca deh, sta acasa si nu prea reuseste sa faca nimic in jurul casei/in casa (daramat pereti, refacut o baie..de-astea,care dupa mine, pot sa mai stea).
Scuze ca ma descarc aici, dar... cred ca ma cam coplesesc toate.


Multumesc si restul fetelor pentru sfaturi si cuvinte linistitoare.
Mai sunt vreo 3 zile pana joi cand mergem la doctor,sper sa ne revenim.
Daca nu, bag un pampers cu kk in punga si i-l duc doctoritei,sa-l vada.
Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





cam asa si barbatu-meo...vine acasa si se puita la tv...vb cu el nici nu m-aude treb sa urlu ca sa intrebe ce-i?ce-ai zis??la fel trebuie sa-l rog sa stea 10 min cu bebe pana ma spal,mananc...n-are nici o treaba..lam rugat odata sa-l schimbe pana ma spalam eu inaine de alatat si mi-a zis ca el nu face asa ceva,....am simtit ca-l urasc atunci!!offf ce sa-i faci...or fi si exceptii..
lasa honey ca ne descurcam noi!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

www.lilypie.com/first_birthday_mini.php?r=74088" target="_blank">ce mare am crescut!!



Gagici , uelcam tu da clab ! Eu una va spun sincer ca abia astept sa plece naibii la munca si sa ma lase-n puii mei cu depresiile lui financiare . Ca ma descurc si singura cu palugel . Ba chiar mai bine fara el ...

Am o surpriza pentru voi , am achizitionat de curand niste DVD-uri ale unei australience care se pare c-a descifrat limbajul bebeilor . Acum studiez aprofundat problema si va anunt cat de curand daca functioneste . Aseara a adormit Cazimirul in doua secunde si trei miscari dar s-a foit dimineata pe la 5 din cauza de crampe . Acum doarme iarasi dar nu ma intrebati cum s-a intamplat minunea . Pur si simplu am urmat instructiunile lu' tanti si se pare ca are dreptate !

Asta zi mergem si noi la pediatru sa vedem dac-au coborat "bilutele" baiatului . In rest copilul e sanatos . Nu pare sa-l deranjeze nimic in afara de afurisitele alea de partzuri .

Pupici la bebeloi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



angi pupi e un frumos si un dulce .. iar de mama lui nu mai spun. arati super! ce tatic sensibil are pupinelu. sa fie sanatos urusuletu si sa va aduca numai bucurii. cat despre mama ta .. ce sa zic no comment .. eu trec prin aceleasi probleme cu tata .. nu vrea si pace sa vina la botez la restaurant (asta ptr ca am luat o formatie cu lautari, solista etc ..) .. de asemenea, a zis ca daca vine la biserica sora lui mama, el nu mai vine (s-au certat in trecut..). degeaba am incercat eu sa-i spun, sa-l conving .. nu vrea si pace .. sunt foarte suparata pe el dar n-am ce face. am destule pe cap ca sa mai ma incarc si cu prostiile lui!

cat despre masea .. sunt disperata . ma doare rau si unde mai pui ca am facut si galci .. cred ca am puroi si pe amigdale, asa am vazut dimineata .. sa-mi iau o masca de la farmacie? e vreun pericol ptr bitzi??

sunt asa de amarata si suparata ...

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

VIRGO sa ne dai te rog si noua cateva sfaturi. Am vazut si eu acum cateva luni un reportaj despre tipa asta australianca si mi s-a parut suuuuuuuper. Sa ne tii la curent, poate asa o sa ne intelegem mai bine puii. pup.

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Natalia, cred ca iubita fratelui tau e o prietena de-a mea: Simona. NU? Noi am fost colege de clasa 12 ani si mi-e tare draga. Acum mai trec pe la ea pe la cabinet cand merg sa-l iau pe Matei de la gradi, care e chiar langa.
Si biserica de la botez e cea din Nufarul, noi acolo stam.
Ca sa vezi ce mica-i lumea.

Mergi la inceput