*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

vazut poze Andrei de Lala , Matei de Ramonab, bebe C. de mitsu si mitsu hoooooooooooooooooooot:-), Octavian de cynthia, Pupi de Angi , Patricia de Irlandeza, Sonia de rlc_sandor, Stefi de Natalia,Mihnea de cristina_m, si revazut alte poze vizionate deja
Felicitari micilor si proapetilor crestini . Sa fiti sanatosi piticilor!!!



Ellenuta , sper sa fii ok cu maseluta, sa treaca repede.
Irlandeza , eu am fost la cumparaturi cu nasa pt ca a recunoscut ca e cam nepriceputa :-) Matei a avuit un costumas alb cu broderie sub hainutele groase care nu au fost albe si nasa i-a luat un port bebe alb pt ca aici a fost frig si a batut un vant groaznic.Nu cred ca e obligatoriu sa fie in alb .
Honey , abia astept sa treci de perioada asta nebuna , sa inceapa si bebe un program,el cat de cat .imi amintesc si eu ca Matei avea nici 2 sapt si eu ma plangeam ca e haotic fara program ,vroiam sa manance si sa doarma non-stop:-) Curaj si rabdarica .te pup
Shose, m-am indragostit de pipetzica de la prima poza, e asa delicata si frumoasa,sa fiti sanatoase si sa va bucurati de fiecare zambet al ei .
mitsu , Anca Diana e bine, astazi merge la control ,am vorbit eu cu ea.L-a botezat pe Calin duminica .
revin la honey - eu tare m-am speriat cu buricutul lui Matei , am fugit la doctor ,nu ii cazuse dar avea asa ca un mat care ii iesea de acolo ,am crezut ca lesin ,dar s-a vindecat frumos ,asta dupa ce a mai sangerat .i-am dat cu alcool alb de 90 grade .unora le cade repede si frumos altora mai greut
Tu vrei un bb care sa descopere lumea si eu vreau unul care sa doarma si ziua macar 2-3 ore:-)
cynthia, chestia cu 40 de zile e relativa, mie mi-a facut molifat la 36 si am intrat in biserica la botez,dar depinde probabil de preot.
laura, eu vigantolul il dau cu sab inainte de masa de la 9 dimineata, as ama asigur si ca nu uit sa il dau .

sa va spun cum a decurs botezul :-) Acasa in timp ce il pregateam de plecare bb a adormit . Cand a zis preotul mergeti si dezbracati colilul ,el se intindea probabil se credea la el in patut si a fost luat prin surprindere cand la- bagat in cazan .L-a apucat pe popa de cruce ,apoi de ochelari :-) S-a agitat vreo 30 de secunde cand il miruia ,cred ca vroia sa fie lasat sa doarma . A fost un ingeras .La local a facut poze cu toata lumea si a dormit. bebelusii astia cred ca sunt proiectati genetis ca isi faca parintii de ras:-))) dupa ce a dormit in galagia de la local si la biserica acum nimeni nu ma crede ca el nu inchide un ochi toata ziua:-)))Sunt asa fericita ca l-am botezat ....asta noapte cand ii dadeam sa pape l-am pupacit peste tot ,imi era asa drag de el:-) cioara ce sa zica si ea de pruncul ei :-)
cat despre sot, ii multumesc lui dumnezeu , e cel mai bun sot pe care il puteam avea, . dupa masa de la 9 seara , daca bb nu adoarme la san e datoria lui sa il adoarma ca eu sa pot dprmi ,iar dimineata dupa masa de 6 .cand pt fiul meu s-a terminat noaptea si incepe agitatia de ziua, mai sta sotul cu el o ora pana pleaca sa mai pot dormi si eu putin . Daca vreau sa plec undeva 2 ore, si e acsa , ii dau sa pape lui bb si plec linistita . Cred ca trebuie sa ii spun si lui mai des ca e cel ami bun sopt posibil:-)


gata , ca am scris destul:-) va pup
am pus poze de la botez

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Am intrat pe contul comun, am vazut toate pozele cu clopotei, f. frumosi.
Cum fac sa trimit si eu ? Am mai intrebat , dar nu am inteles ce mi s-a explicat. Dati detalii fetelor, mura-n gura, ca altfel nu stiu. Multumesc.

NataliaS, am vazut pozele de la botez,foarte frumosi sunteti. Felicitari pt. micuta crestina.

Lala , Ven , Honey , Christina, vazut poze botez, ca un printisor l-ati imbracat.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Saliu gagici!!!

Va spun ca nu am citit din urma decat pe diagonala dar am apucat sa vad pozici de la botez la Lala D si Angi. Fetelor, una la mana aratati senzational iar barbateii vostri cei mici sunt niste frumosi frumosi. Abia astept sa o vedeti si voi pe printesica mea cum a aratat la botez...poate cucereste pe vreunul din baietei ;)).

Fetelor, botezul Anei a fost superb (sau cel putin asa l-am perceput noi si cea mai mare parte a invitatilor). Ana a fost de o cumintenie ingereasca (a plans doar cand a bagat-o preotul in apa), a dansat cu mami, cu tati, a mers din brate in brate la restaurant si a impartit zambete si gangureli la toata lumea, a fost pur si simplu minunata.
Petrecerea a iesit excelent, am dansat si ne-am simtit toti ff bine. Nu am insa aproape nici o poza inca. Sotul Cretei (Silvia, sa-ti traiasca, mama sotul talentat! este un om deosebit!) ne-a facut pozele si abia astept sa le vad.
Am avut o mica nemultumire cu tortul pe care il comandasem ceva mai viu colorat si pe care au scris doar Antonia, nu si Ana (spre disperarea sotului meu ;)) ), dar per total a iesit totul mult mai bine decat m-as fi asteptat eu vreodata.

Multumesc tare mult tuturor fetelor care ne-au urat de bine pentru botez. Doamne Doamne v-a auzit. Multumesc!

Aseara am avut si baita de mir. Ana a fost iar fff cuminte. Ce sa mai zic....a cucerit pe toata lumea cu cumintenia si frumusetea ei (sa ma opreasca cineva ca as lauda-o pe tzspe pagini....deh, sunt mama cioara :)) ).

In schimb am avut emotii mari cu lapticul. Din cauza stresului, emotiilor si oboselii in seara botezului si ieri a scazut drastic productia de lapte. Ana iubita, a supt si nu s-a lasat pana nu s-a saturat. Numai ca nu se mai satura in 5 minute ci in 15-20. Dar ne-am ambitionat amandoua, eu am mancat si am baut cat mai mult si mai bun si cred ca am reusit sa depasim perioada dificila.

Miri scumpa, cum facem ca sa trecem peste astfel de perioade mai usor?

Merg sa mai citesc si eu din urma.

Puuuup!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Jelimoni, am vazut si eu ca nu se prea respecta traditia, poate pt. ca nu stie lumea. Eu am intrebat si preotul si a zis cum vrem noi s-o imbracam.

Angi, important e ca l-ati botezat pe Pupi si v-ati simtit bine. Daca mama ta n-a vrut sa vina, treaba ei, stiu ca doare, dar n-are rost sa te consumi. Poate o sa-si dea seama vreodata cat greseste.
Si cu nasa n-ai vorbit inainte, sa-i spui ca vrei sa-l imbraci in alb ?
Si noi facem botezul sambata, si nu stiam cine vor fi nasii, pt. ca cei de cununie sunt in Ro. si nu-mi permit sa-i aduc aici si pana la Paste e prea mult s-o lasam nebotezata, asa ca noi i-am cumparat tot ce are nevoie, inclusiv lumanarea. Ca sa nu fie discutii dupa aceea.
Am vazut si pozele.....felicitari pt. proaspatul crestin.

Gugustiuc, bine ai revenit.

Cynthia, intradevar, daca nu ai citita molifta nu poti participa la botez. Poate era bine sa puneti data botezului dupa a 40-zecea zi, asa puteai fi si tu prezenta. Acum e tarziu.


Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

neatza fetelor. am intrat si eu sa va salut ca nu prea avem timp, sunt prinsa in pregatirile de botez plus ca Ada ma solicita, sotul se "supara" ca de el nu mai am timp, soacra ca nu am timp sa stau cu ea la povesti...ufff daca as putea sa fiu in 10 locuri in acelasi timp ar fi super. si eu sunt destul de suparata cu botezul. mama nu vine ca este in Italia si ii este greu sa vina pana in tara la botezul nepotelei, sora-mea e in Spania si ii este si ei "greu" sa vina.. din partea mea vine o singura prietena dupa ce, la cununia civila toti pe care ii cunosteam mi-au reprosat ca nu i-am invitat. n-a ca acum i-am invitat pe toti si nu vine nici unul
noi sa fim sanatosi ca restul nu mai conteaza

mami de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
www.flickr.com/photos/23559686@N03/" target="_blank">poze Ada
cat am crescut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Laura D. Si voi sunteti tare draguti.

Ereena, in unele poze semeni cu Iuliana Marciuc .

Remiclea, e greu cand familia nu e aproape in asemenea clipe, dar viata merge inainte. Eu o am numai pe mami aici, tati , nasii de cununie si socrii in Ro, cumnata in Grecia.......asta este , facem cum putem. Noi sa fim sanatosi.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Zuzici mi-a venit rezultatul de la Cord Blood Center. Sangele prelevat poate fi folosit pana face Luca al meu 89 de kg, ceea ce e foarte bine. Doamne ajuta sa nu avem nevoie nociodata de el!

GUGU de LUCA

www.flickr.com/photos/12054829@N04/?saved=1" target="_blank">poze LUCA, alias "FOMILA"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

irlandeza, nu esti singura care imi spune ......astept un concurs de sosii :-))))))

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

O sa castigi detasat.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 8 sapt. si 2 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna dragi zuzici , am vazut si eu poze de la toate mamicile , aveti niste copilasi tare frumosi
noi nu avem noutati despre noi , suntem bine , Maria doarme ziua , doarme noaptea , mananca bine , ne mai luptam noi cu colicii odata la cateva zile dar nu-i bai ca am ac de cojocul lor :Sab Simplex
asteptam si noi pozele de la botez inca nu a terminat cel care le-a facut fiindca au fost ceva probleme la el in familie dar sa speram ca saptamana asta le va aduce.
va doresc sa aveti parte de o zi frumoasa alaturi de bebelusi.

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput