*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Salut!

Multumesc pentru sfat cu ulei de masline!!! De ieri de cand am inceput tratamentul se vede care efect.

Adryana, se zici smantanica, in sensul ca e mai consistent si mai nutritiv. Nu doar ca e gros ca o smantana.

Honey, e normal sa mai iese ceva sange. Mai ales daca se agita micuti. Asa am patit cu Eric. Si cand am nascut pe Robert in austria, mi-au zis sa dau cu apa oxigenata (hidrogen peroxide). Ajuta mult, e dezinfectanta.

Pozici de la baietii mei puteti vedea la semnatura la fiecare nume.

Va pupam cu drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ce baietei frumosi ai Galaxy. Scuza-ma ca te intreb dar e cineva chinez la tine in familie, sau tu? Is tare dragalasi, foarte faina ii poza in care Robert il tine in brate pe Eric.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Galaxy, ce baieti frumosi ai!!!!

Va multumesc pt toate vorbele frumoase



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Ca veni vorba de soti. Mai al meu e prea grijuliu, adica el m-ar lasa sa dorm toata noaptea.Cand aude ca se trezeste ala micu zice: Stai tu si dormi ca ma duc eu sa ii dau formula, si eu ma enervez: cum sa ii dai mai formula daca eu am lapte.Da el saracu numai ca sa ma lase sa dorm. Il ia il schimba de scutec mai mereu, nu trebuie sa il rog eu, se ofera el, sta cu el cand e acasa, face mancare, face curatenie, ii spala hainutele, i le calca, eu nu am altceva de facut decat sa il alaptez.
Daca vreau cumva sa fac eu toate astea se supara ca nu il las sa ma ajute si el,zice ca se simte inutil. Bine amu mai fac si eu cate una alta asa pe furis sa il mai ajut si eu cand copilul doarme.
Asa ca eu am avut mare noroc de asa sotz, pape-l mama, ca toata ziua ii zic cat il iubesc si ce sot bun e, si el asa mandru se simte.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd




vaii ramona!!tine de el cu dintii!!!!mare noroc ai cu asa sot!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

www.lilypie.com/first_birthday_mini.php?r=74088" target="_blank">ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hm, acum ca Benji deja vorbeste -a se citi gangureste- il tine tati in poala si vb cu el si culmea! bebe ii raspunde! Sa mor de ras! Si de bucurie ca ii vad pe baietii mei impreuna!
In alta ordine de idei: s-au botezat deja destui bebelusi de la noi si am vazut poze si inteleg din ritualuri si organizare ca au fost toate botezurile in rit ortodox??? Noi-adica eu-suntem catolici si asa va fi botezat si Benji... si e cineva pe aici care e familiarizat cu ritualul la catolici? Eu stiu ca e imbracat in alb de la inceput pt ca "la noi" nu e practic dezbracat si scufundat in apa, se da numai putin pe frunte.... gata s-au certat baietii si fug sa ii imbac! (Asta fiindca tati se miorlaie cand Benji maraie si il sperie cred)
M-ar interesa si parerea lui docdecap despre tatii care !culmea! nu se apropie de fii! desi ar trebui sa fie foarte mandri ca au baieti, nu??????
Acu ca sa il linisteasca i-a venit ideea sa se uite cu el in oglinda sa se descopere pe sine baiatul! Docdecap?????

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by galaxy

Salut!

Multumesc pentru sfat cu ulei de masline!!! De ieri de cand am inceput tratamentul se vede care efect.

Adryana, se zici smantanica, in sensul ca e mai consistent si mai nutritiv. Nu doar ca e gros ca o smantana.

Honey, e normal sa mai iese ceva sange. Mai ales daca se agita micuti. Asa am patit cu Eric. Si cand am nascut pe Robert in austria, mi-au zis sa dau cu apa oxigenata (hidrogen peroxide). Ajuta mult, e dezinfectanta.

Pozici de la baietii mei puteti vedea la semnatura la fiecare nume.

Va pupam cu drag,

mamica lui www.flickr.com/photos/24189027@N06/sets/72157603990320884/" target="_blank">Robert(22.01.05) si www.flickr.com/photos/24189027@N06/sets/72157603994266809/" target="_blank">Eric (18.01.08)

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.





pfiuu ce baieti frumosi ai!!!mor dupa ochii lui robert!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

www.lilypie.com/first_birthday_mini.php?r=74088" target="_blank">ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Multumesc pentru aprecieri!!!
Ramona, ai dreptate!! Eu sunt din mongolia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzici ..

am fost la cosmetica , ma simt cu 2 kg mai usoara .. ce bine ma simt fara padurici pe corp .. maine merg la vopsit si manichuria si pedichura .. m-am decis sa ma fac mai blonda cum eram in tinerete .. va pun pozute maine cu noua nuanta de par si tunsoare caci ma si tund ..



Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Ceska - si noua ne-au facut botezul ca la catolici, nu au dezbracat-o, doar pe cap i-au turnat apa si i-au dat cu mir pe picioruse, maini, fata, piept.Asa cred ca se face si la catolici, ca aici in Ardeal de la ei s-au "molipsit" preotii nostri :)

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



wow galaxy si cum ai ajuns la caransebes?? mi-am dat seama ca bebeii au origini asiatice dupa ochisori. ai doi baieti super frumosi!

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput