*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (1)*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Buna dimi! Semnez si eu condica si vreau sa felicit ingerasii crestinati.Am vazut pozicile, tare mandrii parinti au, de mamici ce sa mai zic cred ca nu au mai fost asa frumoase niciodata, pur si simplu radiaza de frumusete si fericire.

Am pus si eu cateva poze de la botez la semnatura.


Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd



Felicitari si tie Ramona pentru bebelusul tau crestin! E tare scumpic!


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineata si de la noi !!
In fine, a plecat si dimitris pentru prima data dupa aproape doua luni la gradinita...
Nu-mi vine sa cred ce liniste este in casa... Iar micuta de eleni doarme deja de 2 ore... Pai,... daca era frate-sau acasa... nu apuca ea sa doarma nici o juma' de ora... !!!
Tinna,fetelor cu al doilea copil... chiar vroiam sa te intreb care este relatia lui andrei cu alexandru, relatia primului nascut cu cel de'al doilea...?! Pe noi dimitris ne-a omorat luna asta... O duce tot intr-un plans... Ca de ce nu il lasam sa-i dea cu biberonul el; ca de ce nu poate sa o spele si el; ca de ce trebuie sa doarma atat...; etc.
Intr-o zi mi-a stat inima in loc pentru ca ii pusese patura pe fata... nu se mai vedea fata mea deloc!
M-a adus intr-o stare de nervi de nu ma recunosc! Si,... nu-l recunosc nici pe el!
Pur si simplu nu ne mai intelegem cu el...
Cand vede ca a adormit...e duce la ea, o pupa, o mangaie, ii vorbeste.. cu rezultatul calr ca o trezeste!
Eu zic ca nu este gelozie..
Noaptea nu vrea sa doarma la el in camera, doarme cu mine si sora-sa asa ca de cate ori se trezeste eleni se trezeste si el..
Asta noapte, la 3, m-am dus la bucatarie sa-i fac si lapte si cand m-am intors dimitris vorbea frumos cu ea, ii canta si ii tinea suzeta in gura...
In fine, poate s-o schimba ceva acum ca a inceput sa mearga la gradi...

Fetele ce se simt invizibile... vin si eu sa spun ca nu trebuie ! Si mie imi place sa aflu/citesc despre toate..!

Apropo,... gugule... pe unde umbli? De ce nu ai mai intrat de mult ???

Uite, de exemplu, am tot citit ce posteaza honey, despre problemele si intrebarile ei legate de micutul adrew... nu i-am raspuns ca nu stiu ce sa-i raspund... Asta nu inseamna ca nu am citit sau ca nu m-ainteresat ce spune ...
Honey, nu stiu ce sa zic.. eleni nu a varsat niciodata dar cred ca seamna cu frate-sau care mi-a varsat prima data la 4 ani...
Iar caca... si ea face dupa fiecare masa, chiar in timpul mesei... si este destul de "subtirel"... Cred ca nici nu ar avea din ce sa fie altfel... Nu poti merge sau macar suna pe pediatru ca sa-l intrebi ce si cum ??
incearca sa te linisteti si tu ca-i trasmiti starea ta agitata...

Adriana, felicitari pentru o luna implinita !!!!
Eu zic ca a luat foooarte bine in greutate!!! Dar spun asta eu care la noapte eleni face si noi o luna si cred ca a luat in greutate doar vreo suta de grame...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Lala D, tare m-au emotionat fotografiile...
Bebe andrei este tare frumos!
Si crisalnita ( asa se spune la cazanul cu apa?) este asa de frumos impodobit...! Voi ati facut asta ??
Mi-a placut la nebunie si tortul cu imaginea lui. Tu arati tare bine! Mai ai vreun kg. de dat jos ??
Sa-ti traiasca baietii si sa fie sanatosi, sa va bucurati de ei !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

felicitari ramona pt micul crestin!!!
lala d felicitari si tie pt bebe crestin...ce crezi?...ma uitam la pozele de la botez...s-au terminat si am tot dat nest fara sa realizez...pozele au luat-o de la inceput...le stiam da eu tot m uitam...adevarul ca bebe al tau are ceva deosebit la figura care imi place mult...da nu stiu ce

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Fetelor, multumim de aprecieri . Dupa botez a urmat o petrecere placuta zic eu , am dansta, imi era dor de asa ceva.
Miri , da , eu eram tunsa scurt cu hainuta caramizie . Ce minuni poti face cu putin make-up:-) si o stare de bine:-) ah si pt cine intrebaz, nasa nici macar nu imi este ruda
Am ami pus poze , astept sa descarc si celelate 300 poze:-)))) si va mai arat http://good-times.webshots.com/photo/2896381620102332184zwrvLh
acum o asteptam pe nasa sa luam mirul.
va pup dul;ce pe toate

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


lala, ramona sa va traiasca micutii crestinati si sa fie sanatosi. sunt niste scumpi si frumosi!!

ereena ce mamica frumoasaaa esti!! are cu cine sa semene mateiu!

lala bibi e superbaaaa!!

angiii tu ce faci?? nu ne pui si noua poazute de la botez??

gina te-ai suparat pe noi??

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala, ramona, felicitari pentru botezul bebeilor! ereena, bebe matei e un simpatic iar tu arati fff bine, am uitat sa imi dau ieri cu parerea. iar BISHU...ce sa mai zic...WOOOOOOOOOW!!! esti senzationala, arati de nu se poate! nu doar ca n-ar zice nimeni ca abia ce-ai nascut, dar iti sta extraordinar de bine. eu nu stiu cum erai inainte de sarcina. mi-a placut mult de tine si cand ne-am vazut in tineretului...numai ca pot sa bag mana-n foc ca arati mai bine decat inainte sa fii gravi. na! :-) cat despre partea cu mesajele, don't worry. ajunge daca te-ai gandit o secunda sau daca te gandesti acum.

honey, cum ti-a spus si draga de tina, daca era diaree, mirosea rau si era apoasa. kk cu mucus a mai facut si bebe al meu, inclusiv csand era in spital. iar acolo trebuia sa mergem la asistente ca sa "vizioneze" fiecare pampers umplut, ca sa vada daca e ceva in neregula. iar palugel avea vecin de salon un baietel cu enterocolita, deci erau atente la el, sa nu fi luat boala. prin urmare, kk cu mucus nu a fost motiv de ingrijorare. si, sub nicio forma, n-a fost catalogat drept diaree. pediatra care s-a ocupat de el a spus ca aceasta consietenta de kk e data inclusiv de mucisori, ca se intampla sa ajunga in stomacel.

prin urmare, diareea inseamna asa: scaune foarte dese (in jur de 10), miros foarte neplacut si consistenta apoasa (de fapt, lipsa de consistenta). nu e cazul la voi, asa-i?

miri, multumesc! nu-mi dau seama cum vine asta cu dresajul...adica e posibil ca un copil care CLAR stie sa adoarma singur noaptea sa nu stie sa faca asta si ziua?
pupa-l-as sa-l pup de fost bubosel, az-noapte s-a culcat la 21:30 si s-a mai trezit la 4 si la 8:30. e prima data cand nu bifeaza masa in jur de ora 0:00. la cat mai multe astfel de nopti!!!

pup!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

darene si cynthia, nu fiti suparici, fete dragi! nimeni nu e invizibil pe-aici. doar ca, na, uneori trebuie insistat putintel. am pati-o si eu, la fel ca fiecare dintre noi, in anumite momente.

love u, poop u si pe bebicii vostri!

ellenutz, ce faceti, cum mai decurg zilele? la fel de plangacioase? uffff, va reglati voi, nu iti face girji!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Am vazut ieri la euforia o emisiune pt mamici in care era invitata o pediatra. A zis pediatra ca in casa nu e nevoie sa poarte bebelusul caciulita. Ce ziceti de asta? Voi le puneti caciulite in casa? ca al meu are si parca mi-e frica sa il las fara desi in casa e temperatura recomandata de pediatra aia, adica intre 20 si 22 de grade.

si inca ceva: am citit aici pe site ca la trei luni dupa nastere incepe sa ne cada parul foarte mult din cauza ca in timpul sarcinii caderea a fost stopata si acum va cadea o cantitate f mare, cam cat ar fi trebuit sa cada in cele 9 luni de sarcina.
Eu m-am speriat ca eu in tipmul sarcinii am dobandit o podoaba capilara de ma tot minunez de ea.Eu inainte de a ramane insarcinata am avut parul foarte subtire si se rupea repede si crestea foarte greu.Si acu nu as vrea sa raman fara parucul meu frumos.Scuzati lipsa de modestie

Cele care mai aveti copiii, stiti ceva de asta?

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irinuka multumim de intrebare. suntem muult mai bine. papam, nu mai urlam, nu jucam ziua. vineri a urlat de la 21.30 pan la 1.30 nopatea pe motiv de diaree .. si durere burtik. dar slava Domnului ca nu mai urla ziua si nici noaptea.

am luat-o pe urmele tinnei si am mai cautat mamici. genusa a nascut pe 31 ian un baietel. o s-o trec eu pe listuta. am gasit si o zuza care a pierdut sarcina dar am uitat cine .. mai caut ..




Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput