Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LauraIoana, Gavisconul este pentru reflux d'ala gastro-esofagian... Sunt bebei cu probleme, care regurgiteaza dupa masa si le urca suc gastric pe esofag... Au arsuri... Nu pot sta pe spate... Naspa... Noi avem sporadic. Dar asta se accentueaza cu varsta, la Sacha abia de cateva zile i s-a descoperit. Il avea mai demult, dar nu era asa de pronuntat. Asa ca am zis sa fie... Ma bag si eu.

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Mitsu, stii cumva daca in Mall Plaza si Vitam sunt camere de alaptat si de schimbat bebelacii?



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

miki, in Plaza nu am auzit sa fie, eu ma duc aproape zilnic si "ma mai apuca", dar alaptez pe o bancuta, ceva... In Vitan nu am mai fost de ceva vreme, tot ce e posibil, desi ma indoiesc... Dar la expozitiile astea pentru bebei sunt... Dar de ce intrebi? Vii sa faci shopping aici, la Plaza?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


miri, virgo tare mi-ati placut in pozute. se citeste fericirea pe fata voastra!! iar baietii .. sunt frumosi foc ..

mi-ati facut pofta de burger king .. yumy .. ce-a mai hali ..

mitsu astept poze cu paturica ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

Uuuff , sunt tare suparata . De parca reactia la vaccin si constipatia nu ar fi fost suficiente , Saratzelul s-a mai pricopsit si cu o afurisita de conjunctivita . Azi dimineata am observat ca are in ochisorul stang o secretie galbena , care devine din ce in ce mai abundenta desi o sterg mereu cu compresa sterila si ser fiziologic. Acum am sunat pediatra si mi-a zis sa-i pun Tobrex picaturi de trei ori pe zi cate o picatura , timp de 7 zile.
Mi-e frica sa nu ii treaca si la ochiul drept ca se tot freaca cu manutele.
Alina023 , parca tu ai mai avut problema asta cu Anita...te rog , spune-mi si mie cum ati tratat-o si in cat timp s-a vindecat.
Deja am o intreaga lista de medicamente pe care trebuie sa i le dau , cred ca-mi voi face o schema de tratament cu zilele saptamanii ca sa nu uit ceva.
Deci :
dimineata - Lass Baby si Tobrex + Panadol inca 2 zile dupa vaccin
pranz - Vigantol si Tobrex
seara - Liv 52 si Tobrex + iarasi Panadol

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




si eu ii pun tobrex in ochisori... am inceput de joi seara si ieri incepuse sa-i treaca. acum nu mai are nimic dar ii pun in continuare.mie mi-a recomandat sa-i pun 3-4 zile cate o picatura la 8 ore....cica ar avea antibiotic in el... nu stiu sa zic pentru ca nu am apucat sa citesc prospectul...
oricum, este bun.
despre vigantol: lui dimitris ii dadeam cate 3 picaturi. acum, la eleni dr. mi-a zis ca este mai mare fontanela si sa continui cu calciu (5ml) /10 zile pe luna/3luni.

despre greutate... cred ca este ea mai delicata. si, oricum, o alaptezi practic la san....
eleni are acum 4.800 si va face 2 luni pe 5 aprilie dar mananca formula...

multi la mamica si frumoasa sara

ps. scuze pentru scris... cam greu cu o singura mana ca cealalta o tine pe "comoara" de eleni


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Buna seara
Am uitat mai fetelor cat de mic e un nou nascut. daca al meu are deja 6 kg, am uitat cum era la 3,5 kg, parca nu a fost niciodta asa mic...





si nu ai idee cum este la 2.800 ....

abia astept sa ne vedem.
sunt sigura ca multe fete vor spune "prezent"

LA MULTI ANI PUPI !!!!!!!!!!!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

miki, in Plaza nu am auzit sa fie, eu ma duc aproape zilnic si "ma mai apuca", dar alaptez pe o bancuta, ceva... In Vitan nu am mai fost de ceva vreme, tot ce e posibil, desi ma indoiesc... Dar la expozitiile astea pentru bebei sunt... Dar de ce intrebi? Vii sa faci shopping aici, la Plaza?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




mitsule am executat!!am pus poze noi, le gasiti la luna 3!nu-s multe ca n-am mai prea apucat sa pozez.nasulcul a ramas...zic eu!
am vazut poze din olanda!!va invidiez fetelor\!!!si eu vreauuu!!!intradevar smechere priviri da ma laud si eu...ca robert ma topeste cu ochisorii!!!nu-si ia ochii de la mine..ah mandra sunt...iar taticu-so gelos!!
mitsule ai dreptae,bebe C a crescut mult!!ti-am mai scris alaltaieri intr=un mesaj ca afacut niste falcute!!tare frumusel e!!cate kg are??noi am ajuns la 7 kgce sa-ifac daca e un pofticios si jumatate..

apropo de medicamentul ala...si robi vomita des...oareare si el problema asta??credeti ca mi-ar trebui si mie?
in rest nimic noula noi,ma bucur ca s-a facut vreme frumoasa, ieri am fost cu tati la plimbare pt prima oara..am fost in muzeul satului, apoi am mancat in aer liber, si fuguta acasa sa hranesc copilul...am citit bine fetelor?voi le dati titi prin oras???hmm eu ma cam rusinez..

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

fetelor eu am visat azinoapte ca iar sunt gravida si ma ducea sotu la bucuresti sa nasc...nebuna mai sunt...iar eu imi faceam griji ca abia mi s-a vindecat taietura..ce ma fac..??off off
abia astept sa treaca 2 ani sa-i fac lui roby o surioara!!
am vazut poze cu clopotei de miri,virgo, mitsu, stoisor(am intrat ieri pe fuga si nu te-am vazut)laura dimitris, gatta, stancuta sper ca n-am uitat pe cineva, toti sunt niste frumosi si scumpi de-ti vine sa-i mananci!!am vazut si albumul, tare frumos a iesit, multumim ereena!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

vad ca sunt cam singura pe aici, ma pun sa mai dorm un pic langa pitic
pupici si duminica placuta!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

neatsa:)
titi zici tu jelimoni?
pai, auzi... aia de se imbuiba cu mancar eprin plaza si asa maid eparte,de nu respira de foame, aia au voie sa manance? chit ca mananca precum porcii unii, iar copilul caruia i foame nu? pe motive de decenta? ia sa nu-ti pese de ce zic altii! iar aia d ese uita la tine cu interpretare sexuala n-au decat sa-si imagineze chestii, poate isi fac un bine:) chiar nu pricep jena asta, dar recunosc ca pana "m-am urnit" era sa-l alimentez pe bruno in buda publica de la un supermarket. si m-am ingretosat in timp ce desfaceam sutienu'. de atunci... unde-o fi, sa fie!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput