Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

mitsuuuuuuuuuu....am pus link mai sus cu pozele dar cred ca am postat ina celasi timp.

http://community.webshots.com/album/562933349QgwqgT

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Pai le-am vazut deja

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

ai facut edit:d

mbon, cu ce zici de virgo sunt de acord, cu ce zici despre tine, nu o bata, o colectie de shlapi! tocma ma uitam pe furish la o poza de la intalnirea ta cu nemary de azi: cat poate fi de scump bbC. ar trebui sa-ti dai peste gura, si sa te bucuri ca ai asa o comoara de copil care e un farmec prin el insusi! iar eu, orishice, numa sexi nu sunt:) sunt eu. cu burta. da-i a mea, da-o-ncolo! si o s-o car cu mine pana mor. pot doar sa sper ca nu creste mai mare fara "motiv":)))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

scriu cu o mana..ca intr-una tin un rasfatoi...dar nu pot sa ma abtin...supeeeeer pozele ..Miri.esti tare sexy..nu vb aiurea..esti sexoasa asa..serios....
Virgo..nu esti deloc cum mi te inchipuiam..esti..finuta si foarte feminina..

cat despre gaviscon, mai Virgo..multumim mult desi nu prea imi place ideea sa nu iti dam banii..pt ca apoi imi va fi jena sa iti mai zic...si sigur voi avea nevoie...oricum..stii ca iti sunt tare recunoscatoare

Mitsule..nu cred ca as fi venit...nu sunt in bani..ca sa zic asa..si nu prea am nevoie de nimik deocamdata..hainute..eu nu fac risipa pt ca din cauza de reflux fata mea poarta 5 bluze pe zi..si spal intr-o veselie..mi-ar parea rau sa stric multe..poate cand o mai creste..si va constientiza hainele..voi deveni si eu mai mana larga...deocamdata are hainute comode si albe...muulte albe...:)
dar daca era intalneal;a de zuze...veneam:D...abia astept babyexpo...lasa ca ne vedem noi intr-un final..

eu nu am mai iesit azi ca dupa masa de la 2 am beneficiat de un somn regesc/....a stat mircea cu pitik si am dormit super...

fetele..va pupacesc ca ne bagam la somn...maine vine soacra...dar pleaca tot maine..deci e bine:D


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

vazut si eu pozele cu intalneala voastra miri si virgo...sincer va invidiez...ce as mai socializa si yo asa ca voi...uf...da oras mic,lume....
Oricum ideea era ca am privit 2 familii reusite....
Virgo multumim de cinste...oricm si eu sunt de parere ca ar trebui sa strangem banii

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Hola, zuzici!

MIRI si Virgo, sunteti asa FRUMOASE!!! Ce priviri isi trageau smekerul Cazimir si mamica lui.

MIRI, n-ai idee ce drag poate sa-mi fie de tine si de familia ta! Abia astept sa ne intalnim si sa te strang in brate tare tare!! Te

NOI am fost azi la cumparaturi. Am luat un dulap mare pentru camera Saarei pentru ca deja are foarte multe haine iar noi ii tot cumparam.I-am luat adidasi ADIDAS alb cu roz...e innebunit Timozaurul dupa ei:)) si niste tricouri si-o rochita. Am fost in vizita la rude..mancat bine, venit acasa, culcat copilul si acum beau un pic de Baileys si-am fumat si-o tigara..ca doar e sambata.



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Mai fetelor de Belgia si Olanda...sunteti frumoase si sexoase amandoua...bine pe Miri o stiam, tu Virgo esti mai discreta da' in pozele de azi se vede destul de mult ...Cazimirul e un dulce, si nici nu putea fi altfel decat frumos cu asa parinti! Sa va traiasca! Chiar Virgo, cat mai masoara / cantareste? Ca acum cateva saptamani era un mic uriesel!!!

Am vazut intr-un colt de poza si pe Sacha cel falcosel si multumit de viata...Miri sper sa isi "faca efectul" acel bibe si sa poti dormi si tu!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor am intrebat si eu, dar nu m-a bagat nimeni in seama, pt ce-i GAVISCONUL? De ce va agitati pt el, ca m-as agita si eu, daca-i treaba buna pt bebe? In speranta ca mi se va raspunde, va multumesc anticipat

Gatta sa stii ca initial i-am dat Milumil si nu-i placea deloc! Plangea cand ii dadeam, de parca o taiam! Am trecut pe Topfer si primele zile ii dadeam combinat, ca sa nu fac trecerea prea rapida, dar dr m-a certat cand a auzit de combinatie! Mi-a zis sa nu zapacesc copilu' si sa-i dau numai Topfer. In primele zile mi-a facut kk cam moale, dar s-a reglat.

Am vazut poze de Miri si Virgo! Ce frumos ca v-ati intalnit! SI maaare dreptate aveti cu privirea lui bebe Cazimir! Parca o sorbea din priviri pe Virgo Fericito! A mea ma priveste cand si cand, mai mult se uita la sanul meu Chiar ca sunteti doua familii frumoase, sa fiti fericiti o viata!

Azi mi-a zambit cu sanul in gurita, de-mi venea sa o pap pe ea si gropita din obrazul ei!

Angi felicitari pt 3 lunisoare ale lui Viktor! Ce trece timpul, Doamne! Am o prietena care abia a nascut; zici ca voi avea soc cand voi vedea bebe mic? Si e chiar micuta: a avut 2,2kg la nastere si acum are 2,6kg.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

miri, ba esti sepsi

Alinaa, nici eu nu am cumparat hainute... M-am dus pentru centrul ala de joaca de la Tiny Love... Gasit, cumparat... Numai cu 25 de lei mai ieftin decat pe net... Si am mai luat o paturica cu inimioare preponderent mov si lila, care sigur o sa ii placa Ellenutei si cateva produse de la Mustela printre care Musti, parfum de bebei!!! Miroase super misto si are tei si albastrele, parca, oricum, ceva calmant Aaa, cat despre creme pentru protectia solara, am luat ceva de la Frezyderm, cu factor 15, pentru plimbare, si o sa ii iau si d'ala de la Mustela cu factor 50, pentru protectie ultra inalta, daca om ajunge la mare anul asta...

Numai bine ca am uitat sa iau baterii... Si am iesit in GMarket special sa iau bat., da' mi-am adus aminte pe drumul de la intorcere... Asa ca am testat paturica "la rece". C. a reactionat pozitiv, ii place soarele ala fosnitor si jucareaua preferata e pasaroiul ala metalic, care clinchetzeshte. Ca doar deh, si noi suntem clopotei... A zambit putin, dar s-a plictisit repede... Tre' sa luam baterii, neaparat!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Aaaa, mi-am adus aminte, chiar azi, la Kidex, vorbeam de cat de mult a crescut Conrad... Ca ma uitam ieri la pozele de la maternitate... Cand inota in niste pantalonasi care acum nu prea ii mai vin, ii tine pe sub burix... Am vazut in sala de alaptat un bebe de 3 saptamani... Mic si rosu... Mi-am adus aminte de Conrad... Cand mi l-au adus, si ma stresam sa ii gasesc fatza printre scutece. Era miiiic si prapadit. Si am mai vazut, tot azi, o fetita de 5 luni care avea 75 cm!!! Se imbraca de la 9 luni, deja. Nu era foarte grasa dar avea niste picioareee... Fotomodel zicea muma-sa ca o face. Si am mai vazut un bebel de 4 luni jumate si aproape 8 kilo. Numai ciudati

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput