Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Stancuta , referitor la intrebarile tale ... nici Sarei nu-i place statul pe burta si n-o fortez. O pun inainte de papa si de baita cate 5 minute insa se agita tare , impinge in genunchi de zici ca mai are putin si o ia de-a bushelea. Mi-e frica s-o culc pe burta sa nu se suceasca cu nasucul in jos si sa se sufoce. Cand sta pe burta sunt cu ochii pe ea ca pe butelie.
In leg cu crema de protectie solara...eu incerc s-o feresc cu coviltirul de la landou. I-am dat cu o crema de protectie contra vantului si frigului de la Sanosan.

Ai dreptate , si eu ma minunez de ce schimbari spectaculoase se petrec de la o zi la alta cu fetita mea. A inceput sa "vorbeasca" , spune tot felul de silabe si incearca sa-mi imite sunetele. E haioasa foc cum incearca sa scoata din gatut tot felul de ganganeli si e uimita si ea cand se aude...Si a inceput sa agate tot felul de obiecte , azi s-a jucat indelung cu un botoshel pe care-l ridica deasupra capului si-l cerceta. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca a devenit o frichinita...o pun in patut intr-o pozitie si o gasesc invers, intoarsa la 180 grade , cu capul in locul unde initial erau piciorusele.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Simona, de ce ia Sara Liv52?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ven , pediatra mi-a recomandat datorita faptului ca Sara a fost supusa unui tratament indelungat cu cefalosporine in spital , pentru infectia urinara.Mi-a zis ca aceste antibiotice au influenta asupra ficatului si ca ar fi bine sa-i dau Liv 52 pentru refacerea functiei hepatice.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Simona, I see. Intrebam pt. ca stiu pt. ce e, si Markus ia. Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Eu eram mai devreme ... Am ramas logata ca fraiera

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!





l-am vqazut pe bebe C. pfiuu ce-o crescu!!o facut niste falcute!!!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Buna seara zuzici.Am revenit si eu pe aici, am lipsit un pic dar de citit am citit si am tot asteptat si eu raspuns la o intrebare pe care am pus-o in urma cu vreo doua capitole dar nu am primit raspuns.Poate nu ati observat postarea mea asa ca o sa o rescriu: daca alaptam avem voie sa mancam miere? Ca stiu ca pana la 1 an copilul nu are voie, dar daca trece in lapte?
Eu in sarcina beam ceaiul cu o lingura de miere si tare mi-a placut si mi-e dor.
Eu vad ca tot scrieti ca mancati miere, dar nu mai stiu care din voi alaptati si care nu.
Va rog dati-mi un raspuns.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12



si eu beau vreo 5 ceaiuri pe zi cu miere...n-am auzit la nimeni ca n-ar fi voie...la bebe stiu ca nu e bine sa-i dai..acum m-ai pus pe ganduri!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

simonika off Doamne nu mai trec odata problemele astea. imi pare rau ptr saratelu mic. sper sa-i treaca cat mai repede problemutele.

alinuscha] ati mai iesit?? noi am fost in tineretului pana la urma caci era haos pe langa cotroceni .. circulatie inchisa. deviata etc ..

stancutza eu nu-i dau cu crema, o protejez, vb gattei, cu coviltirul .. si eu ma minunez de bitzi pe zi ce trece .. in fiecare zi scoate sunete noi .. sta mai mult singura, se uita pe pereti, la jucarii etc ... inca nu prinde jucariile dar estimez ca intr-o luna o va face ..

cat despre statul pe burta .. vai bitzi nu suporta, cum o pun pe burta incepe sa planga .. nu am incercat s-o intorc cand doarme dar e o idee buna. oricum, voi sta langa ea ca mi-e frica sa nu se sufoce. si doctorii spun ca nu se pune bb la nani pe burta decat sub supraveghere. asta pana se intorc singuri de pe spate pe buritk si invers.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna seara

Am fost in petreceri, ieri am avut intalnire cu fetele de Constanta si azi cumnata mea a facut baby shower la 2 saptamani de la nasterea lui bb, e asaaaaa miiiiiic!!! Am uitat mai fetelor cat de mic e un nou nascut. daca al meu are deja 6 kg, am uitat cum era la 3,5 kg, parca nu a fost niciodta asa mic...

Ieri am implinit si noi trei lunitse

La Baby Expo venim si cu Pupi - intreba Laura_d - ce spuneti, ne intalnim? Eu am sedinta foto la sotul retei la 11 si dureaza cam o ora, deci dupa 12 ne putem intalni vreau tare mult sa ne vedem. Ce spuneti?

Acum Pupi doarme si sforaie in carucior langa mine Doamne, fetelor, mor dupa el, nu mi-am imaginat niciodata ca pot avea astfel de sentimente, sunt de-a dreptul nebuna!!!

Multumim celor care ne-ati votat. Cine mai are poze in concurs? SI unde e poza lui Virgo??



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Apropo de intors pe burta..si mai ales dormit pe burtica. Am intebat pediatrul de serviciu..cand am fost la Urgetne...si ne-a spus ca mai bine asteptam pana implineste bebe 6 luni,si abia atunci il putem pune pe buertica sa doarma.

Asa, stat pe burtica, l-am intors si eu pe Andrew de vreo doua ori.Nu-i place. Isi intoarce capushorul dintr-o parte...., cu fatza in jos si am zis ca mai bine lipsa.

Am pus si pozici noi..ultimele 4...facute acum 2 zile.

Azi-noapte am adus basinetul la noi in dormitor,caci mi-a fost mila sa-l las singurel la el in camera.
A fost o vreme, de-ti venea sa te ascunzi sub plapuma.... cu niste fulgere si tunete de tremurau ferestrele si scoteau niste sunete lugubre.
E asa de fain ca bebicilor nu le e frica. Nici macar n-a tresarit,puiutul.
Sotul sforaia , n-avea treaba... doar eu si pisicile tremuram la fiecare fulger si tunet.
Bine ca a trecut si suntem ok.

In alta ordine de idei.... de dimineata, am gasit un scorpion in living-room. E al treilea pe care il gasim in casa asta.
Deja incep sa dezvolt un sentiment de respingere,asupra zonei si casei..ceea ce nu e bine deloc.
Vreau in Romania...nu trebuia sa-mi fac astfel de griji.

Ggggrrrrrrrr!!!!!!!!

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


angi cam rarut pe aici. cand vii la baby expo? ar fi super sa ne intalnim! cat despre sentimetele fata de pupi .. sunt perfect normale!

honey jizzz ... SCORPIONI .. .. Doamne .. io cred ca as fi fugit de la gasirea primului. am vazut pozute .. ce scump e andrew, si cum se tine el de suzi ..



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput