Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Carpatina, atunci o lasam pe 23 iunie (cea mai lunga zi din an). Poate pana atunci bagam o reducere de 50%. Desi eu m-as baga direct la lichidare de stoc. In oct am un eveniment important si trebe sa fiu dameta bine...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Papanash, si sotul meu e anti-bone, asa ca pica aceasta varianta. Cresa particulara nu am gasit, asa ca o sa il dam la gradi la aproape 2 ani, nu avem incotro. Nici vorba sa vina mama sau soacra sa stea cu noi si nici atat nu ducem copilul de langa noi (nici una nu sta in Bucuresti, si chiar daca stateau tot nu il duceam).

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Papanash, si sotul meu e anti-bone, asa ca pica aceasta varianta. Cresa particulara nu am gasit, asa ca o sa il dam la gradi la aproape 2 ani, nu avem incotro. Nici vorba sa vina mama sau soacra sa stea cu noi si nici atat nu ducem copilul de langa noi (nici una nu sta in Bucuresti, si chiar daca stateau tot nu il duceam).

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



in gluma i-am zis ca oricum as fi pus camere video, chiar cu mamele noastre...
pai si ce-o sa faci, stai acasa pana face 2 ani ? io as sta, financiar nu o sa fie prea roz dar nici foarte rau, dar pierd mult la job, deja-s multe schimbari ....poate ma reorientez si incep altceva, de-acasa.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana, eu am reusit sa-l fac pe Y sa pape cu ajutorul linguritei dozatoare de la Panadpl. Ai idee la ce ma refer? Arata ca o seringa fara ac, este subtire si se baga usor in gurita, chiar daca bb opune rezistenta... Ia sa incerci si trebusoara asta!! Pup Andrei bosumflici!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Maruntescu.. m-am gandit la tine si la eclerele alea... Cred ca am o solutie... roaga-o pe Yaia sa-ti faca (ca tot zice ca e super bucatareasa), si sa-ti trimita prin posta...
Asa mi-a facut si mie cu gogosile... si m-am saturat. Drept e ca m-am saturat de asteptat.. dar asa mi s-a luat si de gogosi

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Carpatino, cutia cu gogosi asteapta adresa. Da' tu nu vrei s-o dai ca ti-e teama ca iti fura ficioru-miu trandafirasul cu buzite dulci! E numai vina ta, na-na-na-na-na!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Nana

Annisia,papanash merci pt. raspunsuri...
Papanash,tu noaptea o tii tot in casa?Eu am peste 23 de grade in casa,sa o scot pe balcon?vad ca scrie de 18 grade...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Nana, eu am reusit sa-l fac pe Y sa pape cu ajutorul linguritei dozatoare de la Panadpl. Ai idee la ce ma refer? Arata ca o seringa fara ac, este subtire si se baga usor in gurita, chiar daca bb opune rezistenta... Ia sa incerci si trebusoara asta!! Pup Andrei bosumflici!!!


Micul Yannis creste mare






E hehe, stiu , cum nu. Chiar am panadol in casa ca am luat din Ro in caz de emergency, ca aici nu dau astia nimic fara reteta. Am o farmacie mai mica in caz de ceva si iau legatura cu pediatra din Ro pana ajung la astia.
Din pacate nimic nu mai functioneaza la el, ca ne-am confruntat cu problema asta de prea multe ori si s-a cam prins cum sta treaba. Acum si cu lingurita a lasat-o mai usor. Nusch ce s amai zic, ca nu prea mai am ce.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Nana


Papanash,tu noaptea o tii tot in casa?Eu am peste 23 de grade in casa,sa o scot pe balcon?vad ca scrie de 18 grade...


Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze



eu n-am incotro, n-am balcon, l-am desfiintat. pana acum e ok,

http://www.flickr.com/photos/23756759@N04/2331248318/

asta e, era cam tuflita cand am facut poza, dupa asta a inghitit muuuulllta apa de la robinet.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Nana, hai sa-ti zic, sper sa nu te superi pe mine, incerc doar sa te ajut. Inteleg ca la voi e chestia de glicemie, de asta tii tu neaparat sa vezi cum si cat mananca. Nu poti sa monitorizezi asta si sa-l lasi sa manance cat vrea si cand vrea? Intreb si eu, ca prostu'. Ca mie nu prea mi se pare ok chestia asta cu seringa, songa, perfuzia... Eu cred ca el saracutul nu mai stie ce e aia senzatie de foame fiind atata timp sedat. Si poate are rezerve de care corpul lui vrea sa scape si de asta nu prea mananca. Si ma gandesc eu ca daca ai putea monitoriza glicemia sa nu scada si sa va reintoarceti la spasme, atunci sa-l lasi sa pape doar cand vrea si cat vrea. Sincer, mie 400 ml pe zi nu mi se pare asa putin... Acum eu poate nu stiu ce vorbesc, asa ca ignora daca spun prostii.
si multe ganduri bune, sa scapati de probleme.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Yaia, am facut si asta.Cel mai mult l-am lasat 16 ore si nici gand sa ceara sa manince ceva. Ideea e ca el nu mai suge din biberon, ii dau cu lingurita si inghite sa nu zic eu nu. De plans nici nu poate fi vorba, ma refer de plans de foame. Mi-e greu s acred ca dupa 16 ore d enemancat nu i s-a facut foame.Chiar si cand era f sedat, tot miorlaia de foame si stiam asta. Acum a disparut senzatia cu desavarsire.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput