Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, pe unde te plimbi? Bona se descurca si cu menajul ?
Noi am tot discutat despre bone si al meu nu accepta deloc ideea asta, a zis ca cea mai buna varianta e sa aducem aici cate o bunica, sa stea cu piciul, ca io nu vreau sa-l duc de langa mine la bunici.
Si nu-s de acord nici asa, pai ce viata mai e aia sa ai mama sau soacra-n casa, oricat de bune ar fi ele, e un stres mare si pentru mine si pentru ele.Mai curand as opta pt. o cresa particulara, trebuie sa ma informez despre asta.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nu am disparutara Luy, dar la noi cand are pofta nea de papa e de profitat. A papat si el branzica si bananuta cu mar. Acum e satisfacut... Vreau sa prelucrez poza asta, format 13/18 sau mai mare (ca-i cumpar rama, dupa ce vad cum iese)...

http://good-times.webshots.com/photo/2714192840101620375moxIDM

Si cu mesajul "cea mai frumoasa matusica din lume"!!! Sau ceva in sensul asta. Ceva dragalas. Poate ma ajuti si tu. Te rog frumos!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

fetelor, nici al meu nu se omoara cu papa diversifica, baga acolo cateva lingurite, pana sa inlocuim o masa e vreme lunga....
pana acum ii place supa ( zeama goala o bea si cu lingurita si la bibe pus in lapte), piure din morcov si orez ( la fiert am pus si pastarnac dar nu l-am pasat ), mar ras-simplu, ca n-am gasit biscuiti fara gluten.
nu-i place dovlecelul, nu i-am mai pus.
eu sunt multumita ca deschide gura la lingurita, cand nu mai vrea il las in pace. in timp ce mananca se stramba intr-un mare fel, isi misca toti muschii fetei, se incrunta, isi baga degetele-n gura, parca incearca sa-si indese mancarea, mai baga cate-o jucarie si o mozoleste-n gura cu mancare....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Azi nu pupam funduri...



Pai oricum pentru al meu nu ti-ar ajunge o zi

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Annisia
ba se pune si nu papa,



quote:
Carpatina

Problema asta o am si io! Si inca nu i-am gasit leacul!


quote:
Sabina

maaaai...lasati copiii in pace.



Pai io nu de Ioana ziceam.. ci de mine..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Nana.. cum mai sunteti?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Ne chinuim in continuare cu nemancatul. Am inceput sa cedez psihic. E stresant ptr mine la 3-4 ore sa ma apuc iar de el si el iar s anu vrea etc, dar ptr el.
Cum e vorba sa manince il apuca asa un somn..... si uite asa doarme mai toata ziua. Ne jucam mai putin ca de, alea 3 ore trec imediats i trebuie sa manince, nu de alta, dar sa bea macar 500ml. Nu am reusit niciodata performanta asta, Mai mult de 400 si un pic nu bea. Altceva nu poate fi vborba. Se ineaca, vrea sa vomite, se enerveaza, da sa planga, etc. SUnt la capatul puterilor. Imi vine sa ma duc in lume...

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Valentina, de unde ai luat biscuiti fara gluten, al meu a incercat pe la vreo 4 farmacii si cica n-au avut niciodata....

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Nana mii de pt tine. Stiu ca e greu.
Suntem alaturi de tine .
Problemele mele sunt mici in comparatie cu ale tale si tot ma plang.
Si noi avem probleme cu mancatul de cand cu enterocolita asta, abia mananca un mar copt, asta cu chin pe parcursul unei zile intregi, sa numai zic de morcov pe care asa simplu nu-l agreeaza deloc, noroc ca ne mai scoatem cu lapticul si oricum nu mai mult de 120 ml la o masa.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sabina, bravo pentru Gheo,lasa kg alea in plus, le dai repede jos la scoala de soferi...

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Of, Nana, o imbratisare stransa pentru tine. Nu cred ca te consoleaza cu ceva, dar sa stii ca la fel m-am chinuit eu cu Miruna. Nu manca neam! Pana pe la 11-12 luni n-a luat niciodata mai mult de 100 ml lapte la o masa. iar cu diversificarea... a fost o adevarata odisee. Nimic nu-i placea! Scuipa tot si se enerva. Singurele care le "inghitea" erau branza de vaci si bananele. Restul le putea incadra foarte bine la categoria "accidente" daca cumva le manca. Si eu eram inebunita, si o pisam pe pediatra mereu ca nu mananca. Si-mi zicea sa las copilul in pace, ca mananca cat ii trebuie, sa nu fortez, bla, bla. Adevarul e ca habar n-am cu ce a crescut copilul ala... Cu aer cel mai probabil. Stiu ca nu poti fi linistita, mai ales dupa toate problemele, dar eu cred ca e doar o faza de adaptare a lui dupa tratament. Te pup mult, mult.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput