Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Sabina, la mine e oarecum mai rau cu greutatea, ca fizic n-o constientizez! Adica ma misc exact ca de obicei. Sunt la fel de sprintena, rezistenta, "usoara" ca de obicei. Numai oglinda aia ma minte! M-am speriat la un moment dat cu spatele ca ma durea ingrozitor, dar mi se tragea de la ridicat zilnic fata cat am dus-o 3 saptamani la kineto. Cum am oprit kinetoterapia fetei, cum gata durerile. Dar se duc kilogramele, le vad eu! Se duc si nu se mai intorc (oare?). Macar eu nu am tinte de genul 46kg. Desi, n-ar fi rau. Ma multumesc cu 55 pe care vreau sa le am asa, cam de Revelion. Ash merita si eu asa un cadou dupa aproape 4 ani (vor fi atunci) de gravizenie si mamicitie (deci burti si burti).
Gabitz, am priceput. Doctorita noastra zicea ca bronsiolita e periculoasa pana "rupe" tusea. Ai mei au avut-o rupta de la inceput. SI tot a fost Razvi foarte rau.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

maaaai...lasati copiii in pace.
acu sicer, credeti ca daca mananca nr regulamentar de mililitri/grame vor fi mai nustiu cum? pur si simplu unii copiii asimileaza f bine din cantitate putina



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Asta a fost si raspunsul dr. noastre acum vreo 2 luni,cand ma plangeam eu ca fata papa cam putin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetele mele, voi aveti idee cum face Luy pozicile alea dragute cu fluturasi si floricele, cu texte tandre? Maine este ziua cumnatei Mo si as vrea sa-i fac si eu o pozica din asta scumpica, insotita de un text de genul pentru cea mai frumoasa matusica din lume!!! Va pot pune pe mail poza pe care o doresc prelucrata? Si inca o intrebare de om priceput: dupe, poza se poate scoate pe hartie, ca o foto normala? La modul sa o inramez... Hai ca ma pricep, nu asa orisicum...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Rox,Prisi,Vero,bernix,teodora,bee,Gabriela va multumesc pt. urari

Celia multa sanatate printesei!
Prisi felicitari pt. iepuras!
gabitz storcator din ala cu 7 mil.?daca-i din acela,si-a luat si o colega de-a sotului si tare l-a laudat,cica e super buuun!
Sabina si eu tot 12 kile in plus si parca-s betonate,nu vrea sa se mai topeasca nici unul (la sanatate ma gandeam si eu,nu neaparat la 'estetic')
Teo ce bine papa Mihnutul,pai e baiat tare cuminte..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello,
Ce inseamna si exercitiul, pai dupa 2 pahare de sampanie sa dorm asa mult ? Unde-s noptile cu metri de bere sau cimitirol in vama ?
Noroc de Ghighi, a fost cuminte-cuminte, de nerecunoscut. Mai incerc o data, sa vad daca-l adoarme damful de alcool de la ma-sa, sau a fost doar coincidenta.



Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Annisia eu nu ma pricep,ca ti-as spune...

Mi-e mi-a adus sotul cadou o azalee in ghiveci,e tare frumoasa,sta sa infloreasca... are multi boboci.Vroiam sa va intreb,mai are cineva?poate-mi spuneti,va rog,cum se intretine...

Va las ca vrea fata atentie..pupici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Danuta36, si eu am primit, dar le-am dus la curte si le-am plantat direct in pamant. Uite aici niste sfaturi. Sper sa te ajute...


http://www.gradinamea.ro/Azalee_5133_539_1.html


Azaleea

Azaleea, planta de interior atragatoare atat prin floriile ce pot fi simple sau batute, cat si prin coloritul viu, in tonuri si nuante de la rosu inchis sau violet pana la roz si alb, prefera spatiile umbrite si racoroase. Temperatura optima pentru azalee este de 22-25 C in timpul zilei si de 16-18 C in timpul noptii. Udarea acestei plante de interior cere o atentie deosebita, deoarece azaleea nu suporta apa de la robinet datorita continutului de calcar si nici apa rece care duce la incetinirea cresterii si la aparitia unor pete galbene pe frunze.




Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Fetele mele, voi aveti idee cum face Luy pozicile alea dragute cu fluturasi si floricele, cu texte tandre? Maine este ziua cumnatei Mo si as vrea sa-i fac si eu o pozica din asta scumpica, insotita de un text de genul pentru cea mai frumoasa matusica din lume!!! Va pot pune pe mail poza pe care o doresc prelucrata? Si inca o intrebare de om priceput: dupe, poza se poate scoate pe hartie, ca o foto normala? La modul sa o inramez... Hai ca ma pricep, nu asa orisicum...


Micul Yannis creste mare





Aici sunt, spune-mi ce-ti doreste sufletelul si rezolvam pe loc. Da, poti sa o scoti poza normala si s-o inramezi, doar sa imi spui de la inceput ce dimensiune intentionezi sa scoti poza. Profita acum, ca doarme Maria si pot sa "ma joc" in Photoshop ( cu ala le fac )

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Danuta, mercic de urari.
Nu, n-a fost doat basmaluta, a fost si sort si polonic in mana si o mana-n sold, asa, ca o adevarata nevasta,ca o data-n an e aniversarea si am prilejul sa-mi iau rolul-n serios, nu ?
Aia doar cu basmaluta i-o bag la divort, sa nu uite ce-a pierdut...
Azalee am primit si io de 8 martie, un ghiveci imens intr-un cos cu mai multe chestii.Inghite apa foarte multa, ii pun de 4 ori/zi si trage tot din farfuriuta.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

MamaluYannisucu , ai fugit ? Hai ca te mai astept 5 min, daca nu dai nici un semn de viata ma bag la un somnic langa printesa.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput