Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (110)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Gata am expediat una bucata sot la serviciu ca e de noapte si am ramas singurica cu fetita, desi s-ar putea intoarce daca nu are calatori. Mi-e putin greu m-am obisnuit de duminica cu el acasa, m-a scapat de multe treburi, ieri am facut impreuna curatenie, ne-a lasat si puiul mic, a dormit, de obicei facem curatenie cu schimbul, unul sta cu pitica si celalalt presteaza.
Am citit putin din urma dar mai am pana recuperez.
Am citit totusi ceva de kg in plus. Eu acum nu mai am probleme din astea, mai ales ca de la un timp as manca dulciuri in continuu, dar mai nasol e ca astea 14 zile de regim ale fetii trebuie sa tin si eu pt ca alaptez si mananc numai lactate si mancare facuta in casa, iar eu placintele si alte alea nu prea stiu sa fac, asa ca bag eugenii la greu.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna, am revenit de la programul de socializari. Mi-a prins tare bine sa mai ies, m-am relaxat super. Inteleg insa ca Andrei a fost cam marait, sa vad eu care e treaba. Am primit si o camera imprumut, maine o pun in functiune.

Magda, eu nu am mai mancat demult asa multe dulciuri, nici nu prea simt nevoia. La tine cred ca era suficient sa mai reduci din dulciuri. Cat despre tranzit, da, mi s-a trasat sarcina sa ma ocup de el si sa fie totul perfect, o data pe zi si consistenta ideala.

Bee, pai nu prea par sa dea nici o garantie astia cu opera lor la dosul meu. O sa vedem. Poza este ultima din albmul 1 martie, il gasesti pe link la semnatura.

Carpatina, erau 5 mil ROL dar pe plus, adica mai am si linia de credit. Insa nu ii mai am nici pe cei 5, am platit taxa de profesie, asigrarea de viata si cea profesionala si sunt deja pe credit cu destul de mult. Daaaar, iesirile sunt de socializare, adica tragem de un suc, nu era vorba de shopingareala. Una din intalneli a fost cu prietena mea cea mai buna care ma ajuta saraca asa cum poate (adica trecand peste problemele ei si maseaua super umflata) sa imi depasesc criza existentiala. Nu ma inteba de ea - de criza adica, nu am ce sa zic, nu am nici un motiv si le caut cu lumanarea. Asta e abordarea rationala.

Melania, si eu am cartea, principiile sunt bune, si eu voiam sa ma inspir ca si principii de alimentatie de acolo. Prisi, asa e, cartea te ajuta sa ai o conduita alimentara sanatoasa, nu e o dieta rapida, dar cred ca de fapt asta e calea cea mai buna spre silueta dorita si nu infometarile.

Papanash, bona se descurca si nu prea, dar nu sunt eu pretentioasa. Cat se poate, se poate. Ma refer la menaj, ca la copii nu discut. Bunici as fi preferat si eu, nu e bine nici sa stai cu ei, nici sa duci copilul, si uite daca sunt din astia ca ai nostri de nu sunt in putere tot degeaba.

Nana, suntem alaturi de tine, tare as vrea sa putem ajuta cu ceva.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Roxana ce bine de tine ca iesi si socializezi, eu nici nu stiu de cand nu am mai iesit undeva fara fata si sot, sa fiu doar eu. Simt o mare nevoie sa ies macar acolo o ora sa fie doar pt mine. Suna tare egoist dar sunt super, super stresata.
Am fost luni la dr si a mers si sotul sa ma duca la Medicover Plevnei ca tocmai acolo face dr meu consultatii si cu asta mica dupa noi normal ca nu plecam fara ea nicaieri si ei au ramas in masina sa ma astepte. In cabinet ma suna al meu in disperare, cand am ajuns la masina urla fata mea cat o tineau plamanii, cu sughituri, al meu plin de draci ca nu mai ieseam odata si uite asa viata mea. Nu stiu ce sa fac copilul asta nu sta fara mine nici o jumatate de ora, iar al meu intra in panica atunci cand ramane cu ea. Si culmea cum am luat-o in brate s-a cuibarit si a adormit imediat asa in suspine de imi venea sa-i dau lu' al meu cu ceva in cap.
Mai in gluma mai in serios i-am zis ca-i las singuri si ma duc unde vad cu ochii ca nu mai pot, innebunesc.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Nanita, 16 ore? Uau! Si nici dupa aia nu a cerut de mancare! Si cand a inceput faza asta cu nemancatul? Cand ati terminat tratamentul cu steroizi? Medicii ce zic? Ca trebuie sa fie o dereglare, undeva, de nu cere mititelul de mancare.
Scuze, eu ma agat de tine, dar asa de mult as vrea sa se rezolve si la voi si sa fiti bine! Mereu ma gandesc la voi.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Greyeras, Andrei are antrenament, mai sta si cu tati, si cu bunicii, dar zilele astea a stat cu bona. Ca doar trebuie sa se obisnuiasca si bona cu programul. Si de fapt am socializat, insa am avut si ceva treburi de rezolvat. Si mie imi lipsesc iesirile. Ce sa zic de iesirea ta, poate trebuie sa il mai antrenezi si tu pe tati, ce e drept insa nu putea face saracul mare lucru in masina. Uneori Andrei face scandal si cu mine in masina.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Yaia
Carpatino, cutia cu gogosi asteapta adresa.


Pai.. p'alea sa le mananci tu.. ca trebuie sa fie tari ca piatra de-acum. [emoticon care scoate limba]

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

papanash, biscuitii sunt marca Hero si mi i-a adus o buna prietena care a fost plecata la bulgari la inceputul anului. Eu pe aici nu am vazut deloc si daca nu reusesc sa mai gasesc biscuiti din soiul asta, cred ca trec la cei clasici din supermarket.
Aseara am avut ceva de furca cu Andrei si in consecinta azi dimineata eram la cabinetul doctorului. Si.... Andrei are bronsita, iar Alexandra IACS. Ambii fac tratament cu Augumentin. Partea buna in povestea asta este ca nu au facut febra si au pofta de mancare.Andrei avea astazi 6700 kg si 68 cm.

de Alexandra- Nicoleta (27.02.2004) si Andrei - Gabriel (12.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Da Roxana, chiar ii spuneam mamei de intamplarea de la dr si am rugat-o sa petreaca mai mult timp cu gaza mica sa se obisnuiasaca si cu ea pt ca e singura perosoana la care pot apela in caz ca ar trebui sa o las pe asta mica cu cineva. Chestia e ca la tati cam face asa si acasa nu doar in masina, nu prea are el rabdare, vointa are. Cand sunt eu cu ei e totul perfect.
Am zis poate suna egoist dar simt nevoia sa ies putin, sa schimb ceva, sa fac si altceva, sa ma gandesc si la altceva..............

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Valentina bine ca ai fost la dr cu ei si ai descoperit problema, puiutii sa se faca bine.
Asa si eu am cautat biscuiti fara gluten si n-am gasit, dr mi-a zis ca se gasesc la farmacii, dar cand le intrebi pe astea se uita la tine ca la filme straine.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxanule.. spune cum a fost inregistrarea.. sau nici azi n-ai facut?

Nana, draga de tine.. cred ca trebuie sa te mai odihnesti si tu.. ca tare incordata cred ca esti. N-ai pe cineva din familie care sa poata veni la tine sa te mai ajute? (scuze daca am pus o intrebare prea personala)..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput