*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Angi, am citit din urma ca ai facut gripa... Offf, sper ca esti mai bine acum! Sa dea DD ca Pupi mic ca nu ia nimic de la tine!

,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

O informatie utila pentru fetele din Bucuresti...daca vreti sa cumparati vaccinul Infanrix Hexa , il gasiti la Spit Colentina la Imunologie , cu 182 RON. In farmacii este 280 RON deci scutiti 100 RON ceea ce nu-i de ici-de colo.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Gatta, am vazut pozele cu Sara, sunteti foarte frumoase. Si in filmulet, imi place cum se misca ea, dintr-o parte in alta. Tare draguta.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Ramonab,
si eu am mai auzit indicatii din astea sa inceapa cu suc de morcovi si de lamaie!!!!!!!!! Dela 2 luni cat are baietelul unei cunostiinte! Mi se pare f devreme, eu stiu ca cel mai devreme de la 4 luni se poate incepe a diversifica. Voi ce ziceti?
Eu sunt curioasa ce ne zice noua dr pe 9 aprilie cand avem urmatorul control-atunci vom avea 3,5luni! Legat de diversificare.

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Gatta, am citit aici pe un site ca nu e relevanta chestia cu mulsul, adica daca ai muls dintr-un san 50 de ml de ex, asta nu inseamna ca atat lapte ai in san, pt ca pompa nu trage ca si bebeul.
Incearca sa nu te mai stresezi, se prea poate ca asta sa fie un motiv pt care pierzi din lapte.Linisteste-te si nu te mai gandi tot timpul la ce boala mai poate lua copilul, ia-le pe rand si incearca sa te odihnesti mai mult.

Desi mesajele mele sunt cam ignorate, si am pus cateva intrebari f. importante pt mine la care nu mi s-a raspuns, mai fac o incercare, poate poate: ieri cand am fost la vaccin, doctorita mi-a spus ca pot sa incep sa ii dau cate un pic de mar razalit, kiwi si portocale.Eu va intreb daca ati primit si voi sfaturi de astea ca mie nu prea imi convine ce mi-a spus. Eu alaptez si nu prea sunt deacord sa ii dau altceva decat laptele meu.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd




ramona..cu nici un chip..doar lapte de mama pana la 5-6 luni dc poti..fara apa, ceai, suc...
plzzzz nu va mai luati dupa medicii de fam..mie imi vine sa ii desfiintez pe toti..offf...
neonatoloaga care mi-a vazut pitik (in acord cu toate cartile NOI de puericultura) mi-a spus asa>



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Gatta, am vazut pozele cu Sara, sunteti foarte frumoase. Si in filmulet, imi place cum se misca ea, dintr-o parte in alta. Tare draguta.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008



Irlandeza . Nici cu Patricia nu mi-e rusine ...eu am declarat-o miss clopotsel...fara suparare ...toti bebeii clopotsei sunt f. frumosi , dar preferata mea e Pati.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by danonique

Voi pana la cate luni veti spala hainutele copiilor cu detergent special pt bebe?De calcat le mai calcati ca eu nu prea reusesc sa le mai calc pe toate.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)





eu nu mai calc lucrusorele de dinainte sa nasc:))...prima tura..atat..in rest..indreptate cu mana...
am zis sa termin pachetul de detergent special si apoi nu mai cumpar..voi lua persil sensitiv..sau ceva asemanator si pt noi si pt bebe..si nu uit sa dau extralimpezire..atat :)


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Tinna S.

Gatta , incearca sa nu mai fi stresata cu productia de laptic, ca tocmai asta e un factor care o scade...

Mulsul cu pompa nu e relevant, eu nu prea reusesc sa scot mare lucru cu ea, in schimb lapte precis am, ca altfel nu ar fi crescut bebelinul meu 1 kg in trei saptamani...
Si vreau sa-ti zic ca era la un moment dat s-o iau rau de tot pe aratura, ca m-am apucat sa-i fac proba suptului si am vazut ca nu a asupt decat 35 de grame, iar eu aveam sanii moi... Si am zis ca n-am lapte... Am bagat si pompa si am scos 1 ml intr-un sfert de ora... Si m-am panicat rau... Apoi am stat eu stramb si-am judecat drept, si-am zis sa nu mai masor chestiile astea, ci doar sa vad daca bb creste bine...
Si intr-adevar creste f bine... De atunci nici c-am mai facut proba suptului, ca n-am chef sa ma stresez degeaba...

In privinta inimioarei Saraticii, tin pumnii sa nu fie nimic grav, dar pentru linistea ta e bine s-o duci la un cardiolog bun... Din pacate nu stiu pe cine sa-ti recomnd...


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu



Tinna , sper sa fie cum zici tu , sa fie pompa de vina ...desi , alta data scoteam 110 ml. cu pompa , si acum abia scot 50
Oricum , vad ca zuziliciul meu s-a saturat azi numai dintr-un san ...l-am dat si pe-al doilea si a molfait putin dupa care l-a scos din gurita. Sper ca suntam pe drumul cel bun.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by gattasalvaje

quote:
Originally posted by irlandeza

Gatta, am vazut pozele cu Sara, sunteti foarte frumoase. Si in filmulet, imi place cum se misca ea, dintr-o parte in alta. Tare draguta.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008



Irlandeza . Nici cu Patricia nu mi-e rusine ...eu am declarat-o miss clopotsel...fara suparare ...toti bebeii clopotsei sunt f. frumosi , dar preferata mea e Pati.

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta




Multumim foarte frumos, m-ai lasat....masca, chiar nu ma asteptam.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Gatta, eu am dus pitika mea la eco cardio la IOMC emilia irza la conf Anca pt inimioara ca a fost prematur...gasesti pe siteul spitalului nr de tel sa iti faci progr, e gratis (ma rog, nu se pune spaga:)).
defectul septal atrial fara simptomatologie nu e grav..mai ales ca se poate inchide pana la 1 an..deci..nu trebuie sa panichezi..daca totusi are un suflu maio bine sa o vada un cardiolog de copii, sa spuna ce si cum..si mai ales sa va spuna ce aveti de facut in continuare...
fetele cochetele


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput