*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Dana, eu spal hainele lui Patti cu detergent special pt. bebelusi si le si calc, nu stiu pana cand, oricum daca voi putea calca (din lipsa de timp)pana la 1 an, iar cu detergent special pana o fi de cativa anisori, pretul e cam la fel cu restul detergentilor, asa ca "nu ma doare mana" sa pun detergent special.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:


eu nu mai calc lucrusorele de dinainte sa nasc:))...prima tura..atat..in rest..indreptate cu mana...
am zis sa termin pachetul de detergent special si apoi nu mai cumpar..voi lua persil sensitiv..sau ceva asemanator si pt noi si pt bebe..si nu uit sa dau extralimpezire..atat :)

Alina si Stefania





Nici eu nu mai calc lucrurile piticei...Doar inainte de a naste erau toate calcate si aranjate frumos in dulap! Dar cu detergent de bebe inca le mai spal...bine mie mi-l ia mama de la Focsani, ca eu aici imi fac cumparaturile in Carrefour si acolo nu au detergenti de la Sano. Si mi-a adus mama...sa am pentru un an :-)

Fetelor, eu stiu ca avem clopotei frumosi...dar din ultimele poze vazute, mi-am amintit ce mamici frumoase avem! Si vreau si eu sa complimentez...pe cele de care imi aduc aminte: Alina023, Ereena, Gatta, Irlandeza, Kalosalina, Monica-Doc, Ange, Miky de Finlanda si Miky de Romania, Ellenuta, Lala_D...poate am mai vazut dar nu imi mai amintesc...a!Irlandeza in ceva poze mai vechi am vazut-o si pe mama ta cred...arata tare bine!

ramonab, laptic si atat...mie pediatra mi-a spus ca daca stau acasa pana la 6 luni, pana atunci sa-i dau doar lapte! Exista copii alaptati exclusiv si mai mult de atat!

raca...suna a prag de crestere clasic...o sa-ti recapeti copilul mediat, don't worry ...si o sa mai bifezi un "prag" de pe lista cu realizari ale primelor luni...

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Astazi implinim 2 luni! Doamne ajuta sa fie sanatoaa in continuare Daria si sa ne aduca numai bucurii!
Tot astazi i-am facut si vaccinul - Infanrix Hexa si sper sa nu faca temp.
Gatta la fel simt si eu ca nu se mai satura fata. De muls nici nu am mai incercat, ca aproape tot timpul am sanii moi, dupa ce suge ea...Mi-am cump. astazi galactogil, si sper sa-si faca bine treaba...De dr Dumbrava am auzit si eu ca ar fi fff bun, dar nu am nici un contact.
Vroiam sa mai spun ceva, dar am uitat...
Ma pregatesc sa iesim la plimbare ca e asa frumos afara...

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Gatta intra pe www.diagnosis.ro

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Na , am comis-o , raceeeeeeeeeeeesc ! M-am trezit cu o durere de cap si de sinusuri cum demult n-am mai prins . Am trimis barbatu' dupa Oscilococcinum , sper sa nu fie prea tarziu si sa-i fi dat deja lu' bebe crocobaurul !

Acuma mi-am gasit , cand e saracul in plin prag de crestere si sta iarasi agatat de mine . Am amanat si dresajul de zi , ca sus in dormitor e prea frig pentru mine si stranut . M-am incotosmanat ca un babaoi si tot dardai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Stancuta, mama mea ? Multumim frumos de compliment, o sa se bucure cand o sa-i spun. Anul acesta face 58 de ani.
Si am vazut pozele cu Sofia. Ce par mare are !! Si e lunguta bine, cati cm are acum ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mitsule..am vazut in cap trecut ca ai sunat-o pe mama ta..mersi mult..eu nu am sunat-o pe a mea ca imi era ca se ingrijoreaza..oricum..cu raguseala aia si cu refuzul sanului mi-am dat seama ce inseamna sa fii mama nebuna..imi venea sa plang neconsolat..off..bine ca a trecut...ieri a mancat foooarte mult..cred ca ori a fost un prag de crestere..ori colici multe si dese...ceva s-a intamplat..ca nu treceau 2 ore si ea vroia sa san..plus ca tragea..nu se juca...



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Parerea mea (si a mult citatei neonatoloage): pielea bebelusilor trebuie sa intre in contact cu mediul inconjurator, recte microbi, acrieni, praf de casa..pentru a putea preveni instalarea unei hipersensibilitati. Nu vom putea spala cu detergenti speciali toata vita si nici calca mereu lucrusoarele..important e sa fie curate..nicidecum sterile..altfel vom avea niste copii hipersensibili..plus ca vor avea tot felul de bubite si cosuleti cand vor fi adolescenti...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Felicitari Daria (de Kalosalina) pt. cele 2 luni, si la cat mai multe.

Iesim si noi afara, ca e soare, dar racoare (na ca fac si rime ), si apoi mergem la cantarit. Sa vedem cat a luat de sapt. trecuta. Dper ca mai bine ca ultima data.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

am pus si noi poze noi:D

http://good-times.webshots.com/album/562632446tacKtm?start=48


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput