*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Stancuta, mama mea ? Multumim frumos de compliment, o sa se bucure cand o sa-i spun. Anul acesta face 58 de ani.
Si am vazut pozele cu Sofia. Ce par mare are !! Si e lunguta bine, cati cm are acum ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008



Da, presupun ca mama ta era pentru ca semanati - uite aici: http://good-times.webshots.com/photo/2563934320102887153krlpMS.

Sofia da, se tot lungeste...ultima masuratoare, de acum 2 saptamani, indica 55 cm. Intre timp, sigur a mai adaugat cativa...eu o alaptez intr-un fotoliu si deja piciorutele ei nu mai au loc intre mine si manerele fotoliului...i le aduc dupa corpul meu, ca sa nu se loveasca! Dar inca e tare slabuta, are aproape 4 kg, nascuta acum 7 saptamani cu 3.200. Insa nu mai stagneaza si asta e bine. Sper sa ajunga si ea la zi la un moment dat!



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

am pus si noi poze noi:D

http://good-times.webshots.com/album/562632446tacKtm?start=48

Alina si Stefania

Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

CE FRUMOASA ESTE STEFI!!!!! Sa va traiasca!!!

Pup mamica si fetita:)




Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Laura dimitris si Stancutza, multumesc pt incurajari si ca mi-ati bagat mesajul in seama! imi pare rau ca si Eleni si Sofia au avut un start mai lent, ca si Maya, insa toate suntem pe drumul cel bun si vom recupera!
Maya are 4,150 kg la aproape 3 sapt de completare si la aproape 7 de la nastere. la cate luni tb sa-si dubleze greutatea conform cartilor? la 3 parca...
Laura, imi place tare mult numele sotului tau, Iannis.

am vazut ca multe ati inceput "dresajul". eu nu cred ca am motive sa-l incep, eventual doar sa-i fac programul mai...program, adica sa semene zilele intre ele mai mult, in rest, n-am probleme cu ea, nu plange decat cu motiv bine intemeiat si nu tine sa adoarma la mine in brate. dupa fiecare masa, ragaie si apoi o asez in patut si ea cumintica foc adoarme singurica. o fi din cauza ca asa am pus-o de la inceput? sau sa ma astept si eu la "talente" dupa ce mai creste?
de cate ori iesim la plimbare, nu doarme mai deloc, sta cu ochii mari si se uita la tot ce o inconjoara (si ce poate ea sa vada). cand intram in casa mananca bine si abia apoi doarme! parca n-ar vrea sa piarda nimic, asa sta afara hihi

ma duc sa ma aranjez un pic, va pup!

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

kalosalina, la multeeee luni si multi ani fericiti pt Daria! sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii si impliniri!

stancutza, asa si noi cu picioarele, a propos de lungime. papam pe un scaun ergonomic si deja se sprijina si se impinge cu picioarele intr-unul din manere. avea 56 cm acum 2 sapt, cu 7 mai mult decat la nastere, de unde trag concluzia ca poate de asta fetele noastre au luat mai greu in greutate, pt ca au crescut mult in inaltime asta imi sugerase si dr ca sa ma linisteasca probabil.

Miutza , mami fericita de minune de fetitza scumpa si iubita Maya Ioana (25.01.2008)
www.flickr.com/photos/miutza/sets/72157601703522435/" target="_blank">Poze cu comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

am pus si noi poze noi:D

http://good-times.webshots.com/album/562632446tacKtm?start=48

Alina si Stefania





Tare frumusica si grasuta. Si pare si cumintica.

P.S. Am vazut la multi bebelusi ca aveau scutecele Pampers? Voi sunteti multumite de ele ? Eu am cumparat ieri un pachet ca am tot vazut ca i se face reclama, dar sunt dezamagita. Sunt subtiri, si f. lungi (in comparatie cu ce folosesc eu) si nici dizinul nu e frumos. Azi il dau de pomana la cineva , ca nu-mi plac. Noi folosim Huggies, sunt mai grosuti si absorb mult mai bine.
P.S.S. NU E RECLAMA, luati-o ca pe o constatare.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 6 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by stancutza

quote:
Originally posted by irlandeza

Stancuta, mama mea ? Multumim frumos de compliment, o sa se bucure cand o sa-i spun. Anul acesta face 58 de ani.
Si am vazut pozele cu Sofia. Ce par mare are !! Si e lunguta bine, cati cm are acum ?

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 5 zile de viata 03.IAN.2008



Da, presupun ca mama ta era pentru ca semanati - uite aici: http://good-times.webshots.com/photo/2563934320102887153krlpMS.

Sofia da, se tot lungeste...ultima masuratoare, de acum 2 saptamani, indica 55 cm. Intre timp, sigur a mai adaugat cativa...eu o alaptez intr-un fotoliu si deja piciorutele ei nu mai au loc intre mine si manerele fotoliului...i le aduc dupa corpul meu, ca sa nu se loveasca! Dar inca e tare slabuta, are aproape 4 kg, nascuta acum 7 saptamani cu 3.200. Insa nu mai stagneaza si asta e bine. Sper sa ajunga si ea la zi la un moment dat!



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia



Da, e mama mea.
E lunguta bine la 55 cm. Patti are 60, dar e nascuta pe 3 ian.E mai mare. SI are timp sa recupereze si in greutate, important e sa fie sanatoasa.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008

PATRICIA ALEXIA 9 sapt. si 6 zile de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ce nasuc frumos are Stefi! Pasuc. Si cum sta ea la tati in brate si zambeste frumos.Sa iti traiasca si sa fie sanatoasa.

In legatura cu spalatul hainutelor, eu le spal cu detergent normal, inca de la inceput asa am facut, dar de calcat le calc.De ieri am inceput sa le bag si in masina de spalat.Nu stiu daca e bine sau nu, dar Rzavanel inca nu a avut probleme cu bubite sau cine stie ce altceva, bat in lemn.Singurele bubite le are in jurul gurii, care habar nu am de la ce sunt, is micute micute dar nu foarte multe.Oare sa le dau cu ceva?

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Iraldeza, Miki..multumim de aprecieri...

cat despre cuminenie..hmmm..a invatat-o maica-sa rasfatata si acu vrea s-o dezvete

chiar vroiam sa intreb si eu despre scutece..as fi vrut sa incerc si eu altceva decat pampers dar happy nu m-au incantat./...zici tu ca huggies sunt ok..ia sa iau si eu..astea mi se pare ca o strang la coapse asa..nu stiu..hmm


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

quote:
Originally posted by irlandeza


P.S. Am vazut la multi bebelusi ca aveau scutecele Pampers? Voi sunteti multumite de ele ? Eu am cumparat ieri un pachet ca am tot vazut ca i se face reclama, dar sunt dezamagita. Sunt subtiri, si f. lungi (in comparatie cu ce folosesc eu) si nici dizinul nu e frumos. Azi il dau de pomana la cineva , ca nu-mi plac. Noi folosim Huggies, sunt mai grosuti si absorb mult mai bine.[/teal]
P.S.S. NU E RECLAMA, luati-o ca pe o constatare.[/teal]




Nu cred sa se considere reclama, doar suntem la Clubul Scutecelor nu? Si eu vroiam sa abordez problema...noi folosim scutece Bella inca de la inceput si sunt foarte bune, micuta nu a facut iritatie de la ele si absorb bine. Iar singura crema cu care am dat-o pe Sofia pe corp a fost cea de galbenele - initial cea romaneasca, dar cum flacoanele sunt mici se terminau repede si am luat apoi o crema tot cu galbenele nemteasca - Melkfett se cheama si vine in borcane de 200 gr parca.

Auzisem si eu ca Huggies sunt foarte bune...dar oare se gasesc la noi? Parca n-am vazut :-(

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

ramona, multumim..seamana cu tasu' la nas:)
bubitele cred ca sunt de lalaptic..sterge cu ser fiziologic dupa alaptat


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput