*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Gatta si Kalosalina fetelor stati linistitte ca productia de lapte nu scade daca bebe suge exclusiv la san. Sanul isi adapteaza productia la cererea lui bebe, de asta nu mai exista asa mult surplus ca sa iasa la pompat. Cat despre crestere e normal ca acum sa ia mai putin in greutate decat in primele saptamani.
Uitati de formula ca nu faceti decat sa diminuati laptele vostru si e pacat. Beti mult ceai de chimen fenicul si anason, apa, supe, lapte, 2-3 l de lichid /zi.

Ramonab ce medic e asta care iti recomanda suc de portocale si kiwi la varsta asta??? vai de stomacelul lui mic si nematurizat. Daca alaptezi da-i san exclusiv pana la 6 luni, abia atunci sistemul lor digestiv e pregatit sa primeasca alte alimente. Laptele nostru contine absolut tot ce are nevoie un bebelus ca sa se dezvolte frumos si sanatos. Doar in cazul hranirii cu formula se recomanda suc de morcovi de la 3-4 luni.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

stancutza..au in cora..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by stancutza

quote:
Originally posted by irlandeza


P.S. Am vazut la multi bebelusi ca aveau scutecele Pampers? Voi sunteti multumite de ele ? Eu am cumparat ieri un pachet ca am tot vazut ca i se face reclama, dar sunt dezamagita. Sunt subtiri, si f. lungi (in comparatie cu ce folosesc eu) si nici dizinul nu e frumos. Azi il dau de pomana la cineva , ca nu-mi plac. Noi folosim Huggies, sunt mai grosuti si absorb mult mai bine.[/teal]
P.S.S. NU E RECLAMA, luati-o ca pe o constatare.[/teal]




Nu cred sa se considere reclama, doar suntem la Clubul Scutecelor nu? Si eu vroiam sa abordez problema...noi folosim scutece Bella inca de la inceput si sunt foarte bune, micuta nu a facut iritatie de la ele si absorb bine. Iar singura crema cu care am dat-o pe Sofia pe corp a fost cea de galbenele - initial cea romaneasca, dar cum flacoanele sunt mici se terminau repede si am luat apoi o crema tot cu galbenele nemteasca - Melkfett se cheama si vine in borcane de 200 gr parca.

Auzisem si eu ca Huggies sunt foarte bune...dar oare se gasesc la noi? Parca n-am vazut :-(




Subscriu Bella si Huggies sunt bune, absorb f.bine, nu se uda, nu iese kk. De Pampers sa nu aud, e subtire, elasticele slabe, am folosit la inceput la Marc si ii iesea kk pana la ceafa saracutzu..
Stancutza se gasesc Huggies, sunt un pic mai scumpe da merita.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Buna!

Hop si eu... Suntem toti raciti, doar Eric e bine.

V-am cititc pe diagonala. Am vazut poze. Toate mamicele aveti niste clopotei tare frumosi. Sa-va traiasca!

Am o intrebare rapida. De o saptamana plange Eric in brate la soacra mea. O vede fiecare zi, o cunoaste, cand e cu mine, nu are plobleme: rade, gangureste cu ea. Doar cand am treaba si-l las cu ea, plange disperat cu suparare. Si greu trece suparare. Cam la fel am patit cu Robert, doar la el sa manifestat mai tarziu pe la 3 luni. Acuma mie se pare ca e cam devreme. Voi ati patit la fel?

Va pupam,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galaxy spune:

Avem si cateva poze noi la Eric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Zuzici, noi folosim PAMPERS si suntem multumiti! Dar o sa incercam si HUGGIES, ca ne-ati facut curioase:D. Chiar vroiam sa va intreb ce scutece sunt mai bune in Romania, dar asteptam sa se apropie ziua plecarii. V-am spus, nu, ce fericita sunt ca venim???

Irlandeza, iubita, ai o fetita superba!!! Iar tu arati foarte bine!! Imi place costumasul tau alb la nebunie!!

Ellenuta si Roli, sunteti frumoase rau, fetelor!! Si foarte foarte elegante!! V-am vazut si micutii crestini! Niste frumosi!! Va

Miri, referitor la apa din piscinele de aici,...este foarte curata!! Au facut astia un studiu si au ajuns la concluzi ca aici apa de la chiuveta este la fel de curata ca apa imbuteliat, dar mai proaspata, deci mai buna. N-am auzit pana acum de niciun caz in care sa se fi imbolnavit vreun copil. Multa sanatate spiridusilor!

Aaaa, nu in ultimul rand, Stancutza!Eu femeie asa delicata ca tine nu am vazut! Esti foarte foarte feminina! Are Sofia cu cine semana! A propos..suntem foarte invidioase pe parul ei:)). La cat mai multe Kilograme!!!

Stiti ca eram in training...FUNCTIONEAZA FOARTE BINE!! De trei zile deja Saara adoarme la 21.30!!!! Iar inainte de training la 3-4 dimineata! Se mai trezeste la 5.30, mananca 15 min si apoi doarme pana la 8- 8.30.

Nu mai sunt asa stresata cu tinutul capului sus cand e pe burta pentru ca am observat ca acum il tine din ce in ce mai sus si un timp mai indelungat, asa ca suntem pe drumul cel bun. Oricum ea si-ll tinea foarte bine cand era pe verticala...mama crizata:)))

Face kk mai rarut am observat...o data pe zi in general,. Sunt zile cand nu face deloc, sunt zile cand face de 2 ori. Ma stresa si asta..acum a trecut:)).

AAA..mi-am adus aminte...Galaxy ai niste copii foarte frumosi!!! Am avut o colega mongoleza la serviciu....o scumpa!

Hmm..stiu ca mai vroiam sa spun ceva, dar nu mai tin minte..aaa mi-am adus aminte..tre sa vad filmuletul cu domnu' inginer...:)




Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

AA..nu era filmulet cu domnu' inginer, era poza cu GENELE, care sunt absolut superbe!!! Se vede ca am o durere de cap, de-mi vine sa-l arunc pe geam!! Dar mai bine il pastrez si ma duc sa iau un PANADOL! :))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Legat de hainutele beblusului, eu folosesc OMO COLOR SENSITIVE si pentru hainele noastre si pentru ale Saarei. Doar balsamul difera..pentru Saara Comfort Sensitive( cred ca e echivalentul lui Lenor) iar pentru noi balsam normal. De calcat nu le calc pentru ca nu am timp! Vad ca pielea se prezinta bine..in afara de bubitele care ne-au aparut acum 2 saptamni si erau hormonale si au trecut in cateva zile, nu avem nimic.

hai ca eu imi mai aduc aminte de ceva si ami bag un mesaj:))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Are cineva cont pe FACEBOOK???

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

AAA...mi-am mai adus aminte ca am vazut-o pe Eleni, care este o frumoasa si in curand va fi si foarte bucalata:)

Gatta, iubita, zic si eu ca fetele ca poate si din cauza stresului ti s-a micsorat productia! Linisteste-te, desi stiu ca e greu! Sara este asa scumpa!!!!












Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput