*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

multumim fetelor pt urari!
ne-am intors si noi de la plimbare...nu mi-a prea placut ca bate destul de tare vantul si mi-a fost cam teama pt Daria
Referitor la scutece nici eu nu sunt multumita de pampers - de multe ori ii iese cacutza pe tot spatele... Chiar ma gandeam sa incerc si eu huggies.
AlinaT am vazut poze cu Stefania - o frumusete de fata si mi se pare ca seamana putin cu Daria mea
Galaxy ce frumosi baieti ai! Sunt scumpi foooc!


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Stancutza, parca tu ziceai ca Sofia are par (laguno) pe corp...si Saara are...PE URECHI!!! Sper sa-i cada cat mai repede:))

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Sa stiti ca si eu asa patesc cu pampersul, ii iese caca pe tot spatele si asa greu iese la spalat.Dar eu cred ca depinde cat de bine i-l pun, ca atunci cand sta mai linistit si pot sa i-l pun k lumea nu se murdareste.
Eu am mai avut Happy da de la alea se pata cu pipi.Cred ca o sa incerc si eu alte variante, asa de curiozitate.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Aaaaaaaaaaaa, cum e faza aia? Nici o minune nu tine trei zile sau tre sa tie trei zile ca sa fie minune? Egal: azi dimineata ma mandream ca Benji are program! Da de unde, cum zic hop el se suceste! Acum a adormit imediat dupa 13:00 cam 1h si de atunci e treaz. De doua ori l-am schimbat de kk ca nu se suporta si atata! Somn ioc! Poate o sa vrea sa doarma cat sunt eu la curs si e fericit tati ca nu are probleme. Eu sunt obosita cred ca de la vreme si as adormi inaintea lui Benji. E la mine in pat pe perna doar o adormi singurel-nu prea cred. Inca nu a adormit lasat singur niciodata-de dresaj am auzit dar sper sa prinda si mai incolo cand voi avea inima de asa ceva. Stiu, stiu ca acum e momentul pana nu se prinde ca sunt slaba dar......
Nici noi nu avem detergent special pt rufele lui Benji, folosesc ca pt noi pun insa pe program cu mai multa apa (clatiri) si avem un balsam dezinfectant. De calcat inca mai apuc sa le calc dar imi rup de la altceva timp.
Chiar ca noi avem aici cei mai frumosi clopotei! Ma uit la fiecare din voi cand anuntati poze desi mie flickr imi incarca f greu.
Sper ca "zmeii" lui Miri sunt mai bine desi nu a intrat inca azi; poate ca acum le vine de de hac! Glumesc!
Azi s-a confirmat vine tata de Pastele Catolic si sta din 19-29 martie. Abia astept sa vad mutrita lui Benji cand isi va vedea bunicul si vice-versa! E primul Paste ca familie si as vrea sa fie o atmosfera macar egala cu ce aveam noi acasa cand eram mici. Dar: eu pasca nu stiu sa fac, nici drob, friptura de miel sper sa imi iasa totusi. Oua rosii se gasesc aici de cumparat gata vopsite-am scapat. Poate in anii viitori sa vopsim cu Benji oua!
Nu mai stiu ce sa scriu...... tot astept sa aud ca e pace dincolo in dormitor ca a adormit. Se cheama ca e dresaj daca il las singur dar el nu plange? Doar se screme! :-)
Am scris romane si parca as vorbi cu mine insami, nu stiu cine mi-ar raspunde.....

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Si la noi Pampers nu a facut de cel putin 5 ori fata la rafalele de kk ale lui Benji-unele au ajuns pana pe umar, aproape i-am facut baie dupa aia! Sa vad ce alternative gasesc pe aici....
Acuma urla, adica protesteaza pe limba lui.... meu-ingi, aiaiaiaia, ingi!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si noi folosim huggies nr 3 .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ceska daca nu plange lasa-l in pace nu te duce la el.Lasa-l ca poate adoarme, al meu asa face.Atata se screme si se cearta el acolo cu el stie cine, pana adoarme singur.
Poti sa il mai lasi din cand in cand si singurel ca nu se intampla nimic.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


irlandeza sa-ti traiasca mica crestina si sa fie sanatoasa. este o frumoasa si a avut o rochie superbaaa la botez!

monica multumim ptr pontul cu sutienul! eu am tot probat de la triumph, jolidon .. nimic bun ptr tzitzele mele imense .. si apropo de capu' mare .. tocmai ii spuneam aseara sotului meu ca are capul car o banita .. dar poate mi se pare unde stau toata ziua cu gagalicea asta mica ..

gatta nu stiu ce sa spun despre acel defect. ma rog sa saratzelu tau sa nu aiba nevoie de operatie. ce dulcee si frumoasa e sara.

ramonab no way!! cum sa-i dau suc portocale si kiwi .. sunt cam acide ptr stomacel bebe. este devreme si ptr sucurile de morcov si mar! daca bb este alimentat exclusiv la san, teoretic, diversificarea trebuie sa inceapa pe la 6 luni .. acum, pediatrii recomanda cam de pe la 4 luni ..

raca sa fie sanatos micul crestin. este un scumpik!

alina ce frumusica este stefi!! bebele frumos

miki multumim de complimente! si bitzi a mea are par pe urechi .. sper sa-i cada .. sa nu fie ca o maimuta paroasa ..











Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cat despre scutece .. eu folosesc eu folosesc de la pampers dar de cavteva ori au cedat in fata rafalelor de kk ale lui bitzi. nu am incercat altceva dar poate iau de proba si altceva.

acu stau atarnata cu ea de tzatza .. se tot miorlaie pe aici. am fost la primarie si am luat maretii bani .. ii pun pe card si ii iau ceva lui bitzi de pe la redoute. mi-am facut un card special ptr shopping pe net. il iau sapt viitoare.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Pana la urma a adormit ancorat la tzitzi. Asta pt am mers sa vad ce face si uitandu-ma de aproape am vazut ca are buzele uscate. Asa ca l-am hidratat. Li se intampla si bebeilor vostri sa aiba buze uscate? Lui Benji i se usuca mai ales dupa vreo repriza de plans...
Il mai las si singur ramonab, in leagan sau in patut. Azi am reusit sa calc, cu el in patut zgaindu-se la mobiles, cu muzica de la carusel. Numai ca de cum incepe sa planga cu lacrimi de crocodil mi se rupe inima.... si fug la el. O iesi vreun alintat dar mai avem vreme sa il calim....Si soacra ieri m-a tinut 1h la telefon sa imi zica sa fiu mai cool.... i-am zis ca sigur nici ea nu a fost cool la primul copil! Azi a sunat sa zica ca nu au ajuns inca pozele trimise de mine ieri abia.......Pt ea si mama am scos poze pe hartie-ele nu le au cu tehnica... si le-am infrumusetat cu abziehbild-uri cu broscute, flori si buburuze. Sunt curioasa daca le-o placea!
Acu mi-a sarit mie somnul..of! Si afara e un soare asa stralucitor numai ca bate un vant ce iti da direct dureri de cap!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput