*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (6)*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ne-a sosit aseara centrul de activitate .. ptr moment, Eva nu prea e interesata de el ..

avem aici POZUTE CU BITZI introdusa in jucarie ..mai interesata era ros mainile ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



ne-a sosit aseara centrul de activitate .. ptr moment, Eva nu prea e interesata de el ..

avem aici POZUTE CU BITZI introdusa in jucarie ..mai interesata era ros mainile ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



ce dulce e

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutare zuzici.

Am vazut ca ati vorbit de diapers.... noi avem numarul 1 de la Pampers... e ok,tine kk in el, nu se murdareste bebe. Mai scapa cateodata pipilica pe margine si atunci uda si salopetica, dar cred ca e din cauza mea, caci nu apuc sa-l inchid cum trebuie.
Avem si Huggies (luasem newborn,dar s-au dovedit a fi prea mici pentru bebe Andrew...aveau decupaj pentru buricut)...si acum l-am pus pe sot sa ia tot Huggies, numarul 2...caci... al meu bebe e iritat tot pe pulpite,chiar unde vine elasticul diapersului...si in jurul outelor,are cumva..pielicica rosie si crapata. Mi-e o mila de el de nu va spun. Si doar nu-l las ud...il schimb imediat ce aud ca face cacuta.

Mai nou .. ne-au aparut si cojite pe cap, de la ce? E aerul prea uscat?? Am umidificator in camera ,deci n-ar fi asta cauza, right? Ce e de facut sa scapam de ele???

O alta problema, e baita. Va aud pe voi cum, bebeilor le place la baita... iar Andrew al meu, urla din toti rarunchii. Ce fac gresit?
Ca sa nu mai spun ca am citit ce si cum trebuie sa faci la baita si dupa. Pai asta ar lua cel putin o ora...cu tot cu imbaiat,uscat,imbracat,cosmetizat....iar al meu copil se zbate ca un peste pe uscat... in 5-10 minute eu trebuie sa fiu gata cu baia,altfel plange pana se invinetetste si nu mai are aer.


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Honey si a mea era maraita la inceput in baitza. Cand a venit pediatra la noi, ne-a aratat un mic siretlic: in cadita ii pui un scutec mare de finet, bagi bb si il invelesti cu scutecul, ca si cum l-ai infasa, apoi il uzi mereu si il desfesi pe bucati pt a-l spala. La noi a avut efect. Acum sta asa linistita...


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Vai, Ellenuta, cat de dulce e Eva!!!!! As, ce-as mai papa-o eu,scumpa de ea!!

Simona, pupilici lui Sara-tzica..Sper ca lapticul sa revina si sa nu maia veti nici un fel de probleme.

Doculet.... vazut genele lui Serban. Offf, ce ravagii o sa faca printre fete.Scump foc!!!

Zic si eu NU... introducerii de alimente, pana la 6 luni. Toate cartile pe care le-am citit, recomanda diversificarea abia de la 6 luni incolo. Si mai ales...NU kiwi-ului si portocalei!!Sunt super acide!!!

Am citit tot din urma si stiu ca vroiam sa mai zic una,alta...dar... mi-a intrat neuronu' in vacanta.

Pup toate zuzicile fara exceptie si pufuletii lor.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



lala multumim!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Elenuta ai o simpatica de fetita Ce serioasa sta ea acolo! SI a mea e prea putin interesata, dar vad ca-i place girafa aia cu inima verde
Honey si Thea are asa ca o matreata (ieri avea chiar multa, ca nu stiam cum sa o scap de ea, ma gandeam ca nu o clatesc bine) Si am inceput sa o periez....sa vezi ce cade, de numa
Azi am facut vaccinul de 2 luni (cel strain, nu mai stiu cum ii zice) si a plans de numa, dar doar pana acasa - i-am dat papa si s-a linistit. I-am pus un supozitor cu paracetamol, preventiv, sa nu-mi faca febra (am niste emotii).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Si noi folosim pampers si am avut accidente, gen pipi pe langa, doar cand nu-i asezam eu corect. Suntem deja la nr 3, ca 2 mi se parea ca o strang pe pulpite.
Honey eu ii fac mereu, de la inceput, baita in scutec de finet. Si-i placeeee! Se uita fascinata la noi si cu gura cascata Problema e cu imbracatul de dupa baita...cand ajung pe la caciulita e deja pusa pe plans, ca-i e foame (chiar daca-i dau papa si inainte de baie)


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Iar e treaz! Sper sincer sa doarma cat sunt eu la curs. Sau sa nu doarma.... nu mai stiu.......are si el voie sa isi faca din cand in cand de cap, nu? Azi sunt cam suie.....

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



honey multumim. si eu o pup toata ziua si o trag de obrajorii bucalati. eu am folosit vreo 2 saptamani pampers nr 1 si am trecut apoi la 2 ca erau stramti la picioruse. de vreo luna suntem la nr 3 .. are bitzi aproape 6 kilograme. cat despre cojite .. vezi ca sunt si samponele speciale si fa*-i masaj cu peria din par natural. si bitzi a mea plangea la baita .. dar s-a obisnuit treptat ..

laurici multumim .. si noi trebuie sa ne pregatim de vaccin .. si eu o sa-i dau preventiv panadol caci supozitorul il "scuipa" imediat.

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput