LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:



La Multi Ani mamici !!!

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Acum sa raspund un pic on topic:

Karra- mesajul Absolutei a fost absolut superb....ma alatur celor spune de ea. Sper ca tortul de ziua Mariei este unul cu Winnie the Pooh...abia astept sa vad poze.
By the way: stii ca eu am nascut-o pe Ingrid de Craciun si ca de fapt numele ei ar fi trebuit sa fie Maria Cristina, dar dr. Iosup a decis de fapt numele ei in acte. La botez o cheama Cristina Ioana Ingrid, iar in sufletul meu o cheama Maria Cristina.

Adormit bebei- eu am doua experiente total opuse si din punctul acesta. Deci: Ingrid inca din primele zile adormea doar cu titi in gurita si doar daca stateam cu ea. Ian dupa ce suge il asez in patut inca treaz si il las, plec din camera si adoarme singur.
Morala: Ingrid e precum scaiul dupa mine chiar si la 3 ani, adoarme doar cu mine si doar atat cat stau langa ea (doarme cu mine in pat !!!). Ian e un sfant, un copil exemplar pe care si l-ar dori orice mama, doarme si mananca fara probleme, e cuminte.

"Depresie sau plecat in lume"- nu m-a incercat de multe ori sentimentul. Dar cand vad ca nu mai reusesc sa ma concentrez si la treburile mele tare as mai vrea un pic de liniste. Dar paranoica cum sunt in ceea ce-i priveste pe copii nu rezist sa ii las in grija nimanui. Asa ca ma autoconsolez.
Insa acum dupa trei ani de stat cu copii simt o nvoie acuta de a fii apreciata si din alt punct de vedere decat de mama si gospodina. Simt nevoia de alta activitate si asta mai ales de cand am inceput sa reintru in contact cu treburile specifice de birou.
Vreau sa castig din ce in ce mai mult pentru a imi permite sa am acces la cat mai multe dpv educational pentru copii mei.

Si acum o intrebare: va simtiti rasfatate de soti?


Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

LA MULTI ANI, mamicilor! Sa fiti sanatoase si fericite, sa va bucurati de puisorii vostri!

La multi ani puiutelor Maria Cristina si Teodora Ioana!

Fetelor, ma cam speriarati cu nodulii la san. Si eu am unul de pe la 18 ani care s-a cam marit si a inceput si sa ma doara. Ginecologul meu mi-a zis ca ia o decizie dupa ce nasc si alaptez. probabil s-a gandit ca se va resorbi.dar nu a fost asa... Am facut acum vreo 5 ani o mamografie si doctorita mi-a spus taios: nu e cancer dar nu se stie niciodata! trebuie tinut sub observatie!
auzindu-va pe voi m-am hotarat ca saptamana ce vine sa merg si eu la control. daca imi va spune ca trebuie scos, o sa-l scot.

luca seara adoarme singur intre 9 si 10. depinde cat somn serveste dupa amiaza. isi ia eticheta de la patura (care arata ca dupa razboi) si o mangaie pana adoarme.bineinteles ca eu trebuie sa stau langa el, dar nu prea fac mare lucru.

Luca, dragostea mea

Luca luna VIII

Luca luna IX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Winnie si Teodora-Ioana , ati fost si o sa ramaneti cele mai frumoase cadouri de ziua mamelor voastre!

La multi ani , mamici din stup, viata mea ar fi mult mai goala daca nu ati fi voi!! Sa aveti parte azi de !

Vad ca toate avem tendinta sa fim mai melancolice si mai sensibile in perioada asta de aniversari a puilor. Am citit mesaje superbe si sunt sigura ca vor mai veni si altele! Eu vreau sa va spun ca pana nu am avut copii nu mi-a fost frica de moarte. Acum....ma trezesc gandindu-ma ca vreau sa fiu langa ei cat mai mult si ca as vrea sa pot sa-i ajut cu copiii lor, asa cum eu nu am fost ajutata.

Pe de alta parte Ela, nu trebuie sa te simti vinovata.Si eu, dupa cum spunea si Eliana, imi doresc timp numai al meu. Cred ca e normal si pentru ca sa pot fi VIE pe dinauntru si sa am ce sa-i daruiesc spiritual copilului meu am nevoie de lucrurile care ma incalca pe mine. Am nevoie de muzica, de o emisiune sau un film care imi place, de o carte, am nevoie de o jumatate de ora in care sa ma plimb singura si sa ma gandesc la ale mele, am nevoie de voi. Rar de tot ies si la un local cu fostele colege de servici(cam odata la 2-3 luni).
Aseara am fost la petrecere de 8 martie. A fost greu, a trebuit sa-mi impart copiii pe ore, sa organizez totul, DAR A FOST SUPEEEEEERB!! Am dansat, am ras si mai mult de toate am petrecut cu sotul meu niste clipe minunate - de care nu credeam ca am sa mai am parte la 11 ani de la casatorie si dupa 14 ani de cand suntem impreuna. A fost magic (a doua "magie" pe saptamana asta), am ajuns in fata blocului si ne-am sarutat ca doi adolescenti si eu am dat sa intru si el spunea sa mai stam sa mai povestim. A fost cel mai frumos cadou de 8 martie. In afara de felicitarea facuta de mana lui Raul (tu stralucesti super, mamica mea) si zambetul Giuliei.

Un cadou de la mine pt voi de 8 martie, un pic melancolic, asa ca sufletul meu acum: http://www.youtube.com/watch?v=qAJPSsPSWmg&feature=related



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuulti ani: Maria Cristina & Teodora Ioana!


La muuuuuuulti ani, mamicilor!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Winnicu! La multi ani Teodora!
Sa cresteti mari sanatoase, fericite si norocoase!



La multi ani dragi mamici!


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:


LA MULTI ANI IULIA!


LA MULTI ANI CARMEN94! SA TE UITE NECAZURILE SI SA AI NUMAI BUCURII.



LA MULTI ANI MARIA CRISTINA!



LA MULTI ANI TEODORA IOANA! [/size=3]


LA MULTI ANI MAMICI! [/size=3]

Multumesc iubita mama
steaua mea din zori de zi
fara tine-mi este teama
ca planeta s-ar raci
fara tine mama draga
soarele n-ar rasari.


Pentru toate mamele din lume un pupic si un gand bun.sacrificiile mamelor nu au unitate de masura.

un weekend minunat plin de iubire si intelegere.

si pentru maine ca sigur numai intru


LA MULTI ANI STEFAN,ALEXANDRU SI SEBASTIAN ! [/size=3]

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

LA MULTI ANI CRISTINA MARIA!

LA MULTI ANI TEODORA IOANA!

SA ADUCETI NUMAI BUCURII PARINTILOR ! SA FITI SANATOASE CUMINTI SI FRUMOASE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani!!! La multi ani Winnie!! La multi ani Teodora!! sa cresteti mari si sanatoase, sa va bucurati parintii!!

La multi ani tuturor mamicilor si mamicilor mamicilor!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - luna 10
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Winnicu

Teodora

Sa cresteti mari, sanatoase si sa aveti o viata ca o primavara.

La multi ani mamici! Sa fiti fericite si iubite.

Eu astazi m-am simtit speciala, mai speciala ca oricand. Si parca pentru prima data m-am simtit mamica. M-am uitat la Maya toata ziua si nicicand nu mi s-a parut mai perfecta.
Tati dimineata ne-a adus flori si ciocolata la amandoua si era asa nedumerita, nu pricepea ce vrea tati de la ea cu florile alea.



Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

Mergi la inceput