LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI Timeea, Altheea Roxana, Dylan, Ruxandra Andreea!!!

LA MULTI ANI MARTHA IOANA!!!


LA MULTI ANI MIHAELAAA SI CARMEN94 !!!


La multi ani albinute si bondarei care mai adauga o luna!!!


LA MULTI ANI ILINCA, LA MULTI ANI ANA!!!

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La multi ani, Ilinca si Ana!


La Multi Ani, Carmen94!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

Si acum o intrebare:
Am observat de cateva zile, mai exact in cele doua zile in care m-am muls pentru ca am fost plecata de langa Dragos, ca in ambii sani am niste ... cum sa zic... tesuturi foarte compacte. Nu as spune nodul, pentru ca sunt de dimensiuni mari, aproape cat tot sanul. Nu stiu daca am asta de demult, pentru ca am o sensibilitate in sani si prefer sa evit sa ii ating mai mult decat e cazul. Am vorbit cu un dr neonatolog si cu un ginecolog. Ambii au spus ca e din cauza alaptarii, dar mi-au dat solutii diferite. Primul: sa continui alaptarea cat mai mult posibil. Al doilea: sa intrerup alaptarea imediat. Si sa fac masaje, apa fierbinte, etc.
Acum pe cine sa ascult?!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaani, Ilincuta mamii!!!!

La Multi Aaaani, Ana!!!!


quote:
Originally posted by biky
Dragele mele cuscre va si .... dar, care ajunge la Vaslui cu baiatul ????? .... ca sa stiu, sa ma pregatesc.... sa bucataresc si eu ceva bun, deosebit si apetisant! (cu putine calorii pentru cuscrele la dieta....)


noi, noi venim la vs cu baiatu'!de 2 ori pe an macar si chiar daca din an in paste

Karra, si io votez ca e tort Winni(ca)

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


In primul rand vreau sa va multumesc pt urarile facute de ziua mea...Va pe toate.

Si pt ca ieri n-am avut timp sa scriu....

Martha Ioana


si pt azi...

Ilinca

Ana

Sa zic si eu ceva de Davidu..

David are si el in sfarsit dintele nr 3 ...avea 2 jos care au iesit acum 3 luni si acum a mai iesit unu sus...

In 3 martie a facut primii pasi..prima data 3 ,dupa aia 5...apoi si-a dat drumul prin casa de unul singur.DAR...ieri si alaltaieri n-a mers deloc si azi abia a facut cativa pasi...

In rest...face numai prostioare...azi a cazut de pe canapea...in cap!,ca el se da jos cu capul inainte...,imi rupe florile,ii place la nebunie sa caute in...cosul de gunoi,nu mai zic cand il pun la culcare...atunci ies din camera lui (dupa ce a adormit) si arat de parca am fost in razboi...ciufulita (ma trage de par),imi baga mainile in ochi,gura,urechi,pa pisca/zgarie....
Si...trebuie el sa vada toate,cum fac ceva e dupa mine.
Dar observ ca de la un timp se joaca si singur vreo 5 min...stiu,nu e mult,dar avand in vedere ca nu statea deloc singur, e ceva pt mine..

Am mai pus ceva poze aici

Laura_oana,sper ca e totul in regula cu fratele tau...tin pumnii..



Mihaela de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by ddana

Si acum o intrebare:
Am observat de cateva zile, mai exact in cele doua zile in care m-am muls pentru ca am fost plecata de langa Dragos, ca in ambii sani am niste ... cum sa zic... tesuturi foarte compacte. Nu as spune nodul, pentru ca sunt de dimensiuni mari, aproape cat tot sanul. Nu stiu daca am asta de demult, pentru ca am o sensibilitate in sani si prefer sa evit sa ii ating mai mult decat e cazul. Am vorbit cu un dr neonatolog si cu un ginecolog. Ambii au spus ca e din cauza alaptarii, dar mi-au dat solutii diferite. Primul: sa continui alaptarea cat mai mult posibil. Al doilea: sa intrerup alaptarea imediat. Si sa fac masaje, apa fierbinte, etc.
Acum pe cine sa ascult?!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii



Dana, daca este lapte blocat in canale, pai atunci alaptatul nu poate decat sa te ajute , nicidecum nu trebuie sa-l intrerupi. Mie mi-a fost de ajutor masajul usor sub dus caldut si masajul in timp ce alaptam din sanul respectiv. E drept ca la mine era tare doar o parte de san, cea dinspre sub brat, dar poate merge si la tine

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

quote:
Originally posted by laura_oana

buna fetele

ne mai tineti minte???

PC-ul meu tot pe "butuci" este.

sunt la mama acasa si am intrat repede repede sa urez LA MULTI ANI! tuturor albinuteleor si bondareiilor care au mai facut 1 an sau 1 luna si MII DE SCUZE CA NU INTRU IN FIECARE ZI DAR NU AM DE UNDE.

FETELEEEEEE de azi dimi ma rog la DD sa fie totul ok cu fratele meu. e cu parintii mei la timisoara la un control ( inainte de operatie...care nu se stie inca cand va fi ..depinde de RMN-ul de azi) are ruptura de menisc( cred ac asa se scrie)si posibil ceva la ligamente! astept sa ma sune mama pt CA acum dupa ora 12 ii da rezultatul.IMI E ASA DE FRICA!

NU MAI POT SA SCRIU AM LACRIMI IN OCHI.
O SA REVIN MAI TARZIU CAND VOI STII SIGUR CEVA.

VA PUP.

IMI PARE RAU CA UMBRESC FERICIREA ZILEI DE AZI CU SUPARARILE MELE DAR ... ACUM MA SIMT SINGURA.

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!






Laura, multa sanatate fratelui tau ...sotul meu a suferit o operatie la genunchi acum 4 ani, pentru ligamente incrucisate(parca asa suna) si desi a fost operat "clasic", cu bisturiul, a fost totul bine, s-a recuperat in aprox. 2 luni.

Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

quote:
Originally posted by ddana

Si acum o intrebare:
Am observat de cateva zile, mai exact in cele doua zile in care m-am muls pentru ca am fost plecata de langa Dragos, ca in ambii sani am niste ... cum sa zic... tesuturi foarte compacte. Nu as spune nodul, pentru ca sunt de dimensiuni mari, aproape cat tot sanul. Nu stiu daca am asta de demult, pentru ca am o sensibilitate in sani si prefer sa evit sa ii ating mai mult decat e cazul. Am vorbit cu un dr neonatolog si cu un ginecolog. Ambii au spus ca e din cauza alaptarii, dar mi-au dat solutii diferite. Primul: sa continui alaptarea cat mai mult posibil. Al doilea: sa intrerup alaptarea imediat. Si sa fac masaje, apa fierbinte, etc.
Acum pe cine sa ascult?!

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii


Dana, eu te sfatuiesc sa continui alaptarea. Si eu am astfel de formatiuni pe care le simt la palpare,cand sanii sunt plini cu lapte, dar dispar dupa ce sanii sunt 100% goi.

MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)
ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Dana, e posibil sa am nodulul la san din cauza unei mastite de cand alaptam mandra... Asa ca mare grija... Daca vrei sa mai alaptezi, alapteaza... Daca nu, ai grija cum opresti, in asa fel incat sa nu faci si tu ca mine, sa nu ti se blocheze canalele... Rareste alaptaul, sau chiar opreste-l, si mulge sanii cand ii simti tensionati... In aprox. o sapt. se opreste...
Dar numai daca asta vrei.



La muuuuuulti ani, Carmen94!





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Carmen94 sa fii sanatoasa si sa ai tot ce iti doresti!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput