Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Patricia ma bucur pt mama ta bine ca diagnosticul a fost gresit, putem sa ne asteptam la orice de la unii dr faimosi de pe la noi. Poti sa ne spui de ce specimene sa ne ferim?

Mirela si eu sper stam cu bagajele la usa, totul depinde de evolutia Dianei. Acum face febra la ore fixe ,zici ca-i ceas. Maicamea e terminata, o si buseste plansul cand o vede pe Didi ca sufera.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor!
Patrice, Doamne ce emotii, slava Domnului ca au fost doctorii incompetenti... nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ati trecut
Mirela recuperare totala rapida!!!
Danina offf... sanatate multa!
E tare urat cand sunt bolnaviori, dar cand sunt molesiti si apatici e de o mie de ori mai trist, si noi de alaltaieri suntem cobza, febra care cum trece efectul medicamentului revine in forta, a tusit vreo 20 de ore fara macar o pauza de 2 minute consecutive , azi noapte a resuti sa mai adoarma si eu cu bebe agitat pe langa ea, nasol rau, imi vine sa-mi dau pumni cand ma gandesc ca aia 2 ani de stat acasa nu a avut nimicuta, la cresa iar a fost ok, si acum e al 3lea episod... cum o duc la gradi, a 2a zi pateste la fel si identic... nu stiu ce-o fi ca dr zice ca n are nimic la plamani.
Colac peste pupaza azi m-a speriat, a fost a 2a oara cand a ametit, mi-a zis ca se invarte casa si in 10 sec si-a revenit, a mai patit cand era cu mama o data asa... o s-o duc la dr indata ce trece raceala, ma gandesc la toate prostiile.
Naty, ati fost la doctor? Cum mai e Ioana? Au fost imaginare durerile?
Ma duc acum, ca a venit maimuta, cica "o sa-l dezamagesti pe tati daca nu ma lasi si pe mine la minimaxtv.ro" O tulesc la joaca, sa uite de calculator. Sanatate si pupici!!!!!!!


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Danyce!


Io sunt suparata... si ma vait... la toata lumea... ca asa fac cand am un pitic... sau mai multi pitici...
Am un nodul la un san si trebe operat. Marti ma internez, miercuri probabil il scoate... Astept dupa sa vedem ce a fost cu el. Sunt optimista si nu cred sa fie nimic grav.
Amandoi dr. au zis ca e de preferat sa fie scos, ca nu cred sa fie probleme cu el, daca nu-l scot trebe mereu tinut sub observatie, creste, nu creste, se modifica structura etc.
Ca intr-un final sa ajung tot la asta... si sa faca si o incizie mai mare ca sa scoata un nodul mai mare...

Asa ca va rog, aveti grija de voi... cautati-va... uite ca niciodata nu-i prea devreme pentru nimic...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

DANIELA LA MULTI ANI!
SA FII IUBITA SI SANATOASA
... si mereu sa te bucuri de nastrusnica Alma!!


Elyanne iti tin pumnii, sa scapi de grija si sa te recuperezi cat mai repede! Gandeste-te ca trece si ca pe urma va fi bine... cred ca iti e foarte greu, dar ai 3 ingerasi acasa si trebuie sa gandesti pozitiv! Multe ganduri bune pentru tine!
Cat despre sfat, bine zici "cautati-va"... eu in timpul sarcinii cu Gogo de asemenea aveam un nodul, am zis sa vedem dupa sarcina cum evolueaza si efectiv l-am lasat balta... nici macar nu stiu cum sa ma palpez...

Sanatate multa!!!


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Danyce La Multi Ani cu sanatate, sa ai parte de tot ce este mai frumos pe lumea aaceasta si sa te bucuri de printesa ta.

Elyanne iti tin pumnii, stiu prin ce treci,acum un an si mie mi s-a zis ca as avea un chist lichid, insa am continuat investigatiile la Cluj si nu am absolut nimic si facem o chestie asa degeaba, ma rog la mine nu a fost cazul, insa pana sa ajung acolo, gata aveam cele mai negre ganduri. Sper sa treci cu bine si sa ne tii la curent pupici .

Andora imi pare rau ca si printesa ta e bolnavioara ,sper sa va faceti mai bine decat noi ,ca sunt cu Dia la al 2-lea antibiotic si ai grija de tine ca piticotul din burtica simte tot .


Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Fetelor, merci mult de urari! Eu deja m-am sarbatorit duminica trecuta (in avans) cu tot familionul olandez si cu prietenii. Azi mi-am serbat ziua si la servici putin. Seful imi facuse o mini surpriza ca-mi impodobise tot biroul cu ghirlande si mesaje de felicitare. Alma mi-a cantat deja "Multi ani traiasca..." toata saptamana, m-a pupat de nenumarate ori si mi-a facut un colaj minunat la gradi cu educatoarele ei. Am primit o sumedenie de cadouri frumoase si interesante, dar nimic nu se compara cu imbratisarile si pupicurile Almei.
Elyanne, iti doresc din suflet sa fie totul OK! Succes si curaj la interventie!
Nature, ma bucur tare ca mama ta e bine.
Danina si Andora, sanatate la printese!

Fug la nani ca tocmai ce-mi plecasera socrii de la cina prelungita si eu dorm cu nasu'n calculator.

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

DANIELA ai LA MULTI ANI!..sa ai parte numai de bucurii si impliniri alaturi de familia ta!...scuze,da la mine cu fusul asta orar si pana am apucat sa intru pe net,s-a dus deja ziua de 27.

ELIANA,uffffff,las ca o sa fie bine...bafta la doctor!

de la noi,suntem mai bine si de luni vom merge la gradii...sanatate la toata gasca!!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Daniela "la multi ani" si din partea mea! Multa sanatate si tot ceea ce iti doresti!!



Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI, IOANA! Sa ai parte de toti ce iti doresti si sa te bucuri de puiutii tai dragi!

LA MULTI ANI! si pentru MIRELA si DANYCE! (cu scuze de intarziere). Sa fiti fericite si sanatoase!

Elianatinem pumnii! Te inteleg cu gandurile tale si eu fac exact la fel. E bine totusi ca te operezi, decat sa stai cu grija ca cine stie ce e, asa te linistesti. Te pup si mult curaj!!!

Martea trecuta am fost cu Ioana la doctor, spre surprinderea mea a fost extrem de cuminte (am avut ideea geniala sa ii iau stetoscopul de jucarie sa o consulte si ea pe dna. doctor si s-a distrat cu asta). A reusit sa o palpeze peste tot, si la cap si la picior, la incheietura, la toti ganglionii. Nu are nimic, durerea de la picior e probabil de crestere, ea s-a inaltat foarte mult in timp foarte scurt. Mi-a zis sa ii dau calciu si vigantol (asta din septembrie pana in mai). Nici cu caputul nu e nimic, probabil s-a lovit sau s-a tras de par, mi-a zis ca ei nu focalizeaza durerea, simt ca ii doare undeva capul dar nu stiu exact unde. Probabil a vazut ca m-am speriat cand mi-a zis prima data si dupa aia zicea ca tot in acelasi loc o doare.

Am reusit sa ajung si eu la un chirurg, nu am nimic grav, doar un lipom (situat al naibii exact pe ganglioni ca de asta eram speriata). A zis ca daca vreau il operez, daca nu, nu, nu-mi face nimic. Am decis sa il operez, mai ales ca e o operatie simpla, nici nu ma interneaza.

Altfel, suntem amnadoua super racite, Ioana de joi, eu de sambata si vad ca nu ne mai trece.

Andorasi eu zic s mergi cu Gogo la doctor, dar fara sa te speri prea tare. Ma gandesc ca ar putea fi si de la ochi. Voi i-ati facut vreun control oftalmologic?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuulti ani, Pufymic!

Naty Ma bucur ca nu-i nimic grav nici la tine, nici la mandra.

Eu am amanat partea cu taiatul pt. ca iar s-au imbolnavit terorile, pt. ca Florin nu a putut sa-si ia liber marti... si pt. ca mama (care a ascultat sfaturile pediatrului, care este dr. meu de familie) m-a inebunit de cap sa nu ma grabesc, sa ma vada si edocrinologul, sa ma vada si oncologul...
Si cum trebe sa impac pe toata lumea o sa merg si la astia doi, sa-si dea cu parerea, apoi ma duc sa ma tai... ca oricum asta am in cap... si o sa ascult dr. ginecolog.
Iar astazi m-a verificat si pediatrul si a ajuns la concluzia ca trebe taiat, dar sa merg totusi sa ma vada endocrinologul si oncologul... De ce sa bag hormoni in mine? Daca tot ma taie? Mai bine ma lipsesc...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput