Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mirela ce faceti? Cum a fost? M-am tot gandit la voi...

Danyce am vazut-o pe Alma, ca de fiecare data ma minunez ce nastrusnica e, se vede din poze ca e un copil cu multa energie!

Ioana parca e mai bine, ieri si a zi nu a plans. I-am spus alataieri ca eu ma necajec foarte tare cand o vad suparata si saracuta incepe dis de dimineata "mami, nu vreau sa fi necajita, vreau sa fi fericita. Daca sunt cuminte esti fericita?". In orice caz, s-a mai calmat din fericire, ca ajunsesem la limita rabdarii, imi venea sa o dau afara pe bona, sa fac orice numai sa nu-i mai vad ochisorii aia inlacrimati.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!!

Naty, ma bucur ca Ioana e mai bine, sa stii ca uneori fac si ei nazuri sa vada pana unde pot intinde coarda, au si lacrimi de crocodil, si lacrimi adevarate, noi insa trebuie sa ne batem capul sa vedem de care or fi .Spun asta pentru ca si Stefan uneori face nazuri si se roaga cu niste lacrimi...of of ca vrea la buni Ica si nu la camin, in special seara ma nebuneste cu asta, dar dimineatza ii trece si tot asa.
In schimb de luni incoace ma omoara de-a binelea!I sa pus pata pe niste piese de lego de la camin si de luni incoace in fiecare dupamasa le are pregatite sa le duca acasa.Si de fiecare data se lasa cu scandal si plansete si rugaminti de imi este rusine de parinti...unii mi-au spus ca am rabdare de fier Altii l-au dojenit cu "vezi ca o sa te bata mami" stiti voi, parinti din cei care nu-s capabili sa de-a ignore la o scena de genul asta....
Pana si doamna educatoare ia promis ca il lasa sa le duca acasa of... cred ca maine vom merge la magazin si vom lua inca un pachet de piese ca no scot la capat cu el...chiar nu-i ajung copilului piesele....

Cam asta despre noi,

Mirela, asteptam vesti bune de la voi!!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RALUCA,ANA,va multumesc mult ca v-ati gandit la noi!

Ieri am iesit din operatie pe la ora 9,a durat foarte putin,de fapt la 9 s-a trezit el,atunci ne-au chemat si ne-au dat voie la el..plangea dragutul ca-l durea,dar apoi cum m-a vzut s-a linistit...a tot adormit,iar la 12 la amiaza ,ne-au dat drumul acasa...apoi a tot dormit toata ziua,a mai plans putin de durere,dar a fost cuminte dragul de el,a suportat destul de bine ..cam asta e,a trecut...acum ne recuperam,,speram cat mai repede!!!


Va pup pe toate si pe puiuti...sa auzim numai de bine!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutis! Multumesc din suflet tuturor pentru urari!!!
Mirela , ma bucur ca ai avut baiat viteaz si ati trecut cu bine peste hopul acesta! Recuperare rapida va doresc! Eu am oroare de spitale de cand si-a rupt mana, ce am vazut pe-acolo mi-a rupt inima, sanatate sa fie ca in rest vin toate.
Danyce ce a crescut Alma.. are figura de fetita mare, haioasa mai era in cada, unde fusese, la gradinarit? Am vazut ca a fost si bucatareasa, ma gandeam ca si fii-mea era tare impresionata prima oara cand am luat-o cu tot cu sortul aferent sa facem prajitura, a povestit tuturor cateva zile ce facuse ea...
Naty cum ai mai facut cu supravegherea? Eu m-am socat cand a inceput Gogo sa faca figuri, sa se strambe si sa-mi tranteasca usa-n fata, si am observat ca dupa saptamana de stat cu bunica si re-inceput gradinita e mai calma, se odihneste mai bine acolo la pranz pesemne si lipsa oboselii se reflecta in cresterea "bunavointei" la venirea acasa. Sanatate multa tie la interventia de care vorbeai si sper sa treaca usor!!!
Ana, sa stii ca si eu mi-am facut multe probleme cu Raluca la gradinita fiindca eu o intreb cu cine se joaca si ea imi tot zice de printesele ei imaginare. Despre cel care a impins-o de si-a rupt mana imi tot zice ca e obraznic, cu cate o fetita se mai joaca dar nu prea des, educatoarea zice sa nu-mi fac probleme ca se integreaza repede, isi face f bine "temele" din timpul programului, acum mai are toane si cu verisoara ei, ba se joaca precum ingerasii ba tipa amandoua de-ti vine sa-ti iei campii. Dar sunt copii si astept cu incredere sa mergem in week-end in parc ca a venit caldurica si sa vedem cum mai socializeaza cu copiii...
Danina, cum se mai simte Dienuta? Sanatate multa!
Patrice, sper sa fi dezmintit doctorii banuiala referitor la mama ta, sa ne spui cum e cand veniti de la Paris.... bine ca i-a trecut si Ilincai alergia, trebuie sa fie bine pana la urma cu toate! Pup dulce!

Ana, felicitari pentru fratiorul din burtica! Am fost ieri la control si eco si mi-a reconfirmat ca e baiat categoric, in rest e bine... avem 24 saptamani fara o zi...

Va pup, va mai citesc chiar daca nu scriu, un week-end placut si insorit va doresc!


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mirela bine ca ati scapat! baietelului curajos si recuperare rapida!

Maine ma duc si eu cu Ioana la doctor ca in ultimul timp s-a tot plans ca o doare cate ceva. M-am speriat ca a zis de vreo 3 ori ca o doare capul in acelasi loc (undeva mai sus de ureche). In plus, se tot plange de durere la piciorusul drept, mai ales la incheietura. Cum a cam durut-o si burta m-am gandit sa nu aiba apendicita. Sper ca totusi sunt dureri imaginare cum a mai avut ea ...
Sa-mi tineti pumnii!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna fetelor!
Familion gripat rau de tot. Diana e din nou cu febra de vineri, eu nici nu mai am aer ,sotul la fel si mai nou si bona suntem terminati. Nu stiu de unde am colectat aceasta raceala ca e cumplita. Am 3 zile si parca imi e din ce in ce mai rau. Chestia e ca noi miercuri ar trebui sa plecam in vacanta, in Austria, sa stam 2 zile in Viena si apoi spre Salzburg, dar ...cred ca ori mai intarziem, ori nu mai plecam deloc, chiar daca am platit tot pt 10 zile.

Mirela ma bucur ca totul a fost bine si Robert a fost curajos saracutul. Recuperare rapida va doresc si multi pupici...fara virusi .



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

VESTI BUNE!!!!! Ne-am intors aseara de la Paris si mama e OK, doctorii de aici au fost niste tampiti! Slava Domnului, parca ne-am nascut a doua oara. E cumplit sa ti se dea un diagnostic asa de grav dar e minunat sa constati a a fost o greseala.....


Asa ca de la noi...numai de bine, nu mai conteaza restul, micile suparari si necazuri, toate se rezolva daca suntem sanatosi....


Va pupam si va multumim ca v-ati gandit la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Raluca, ce ai facut cu operatia? Abia acum am citit ca erai in cautarea unui chirurg....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Patrice ce vesti bune! Chiar m-am gandit la tine, nu stiam daca v-ati intors.
N-am facut nimic cu operatia, nici acum nu am ajuns la un chirurg. Oricum, nu e ceva nasol (sper, diagnosticul pus de generalist e OK).

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ANDREEA

RALUCA,bafta la doctor,sper sa nu fie nimic cu puiuta!...si al meu mai fabuleaza cateodata ca-l doare capul!!!

NATURE,ma buc ca totul e ok cu mama ta...asa e,daca sanatate e restul le descurcam pe toate!!

DANINA,uffffff,virusii astia...sanatate la toata familia!...poate totusi puteti merge in Austria,ar fi pacat daca ati platit 10 zile.


Noi inca ne recuperam,avem 5 zile de la operatie,inca mai are dureri de gat si de urechi dar tot mai rare...speram ca pana pe la sfarsitul saptamanii sa fie bine.


Va pe toate,sa auzim numai de bine!!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput