Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Luto - iarta-ma cu linkul la mere, promit sa nu se mai repete. Nu pt ca starnesc pofte, ci pt ca eu nu sunt deloc prietena cu bucataria (cauza din care ma si sterez ca nu mananc destul pt laptele copilului ). Aia a fost o intamplare de Craciun. Alte poze cu papa nu prea posed.
Au fost date crude printr-un serbet sa-i spunem, apoi prin cioco topita si pus deasupra diverse, cipsuri de cioco, fistic pisat etc. Copiii de la party au lins cioco si au abandonat merele... ofc .(bineinteles ca sa coc merele nu m-ar fi dus mintea no way! daca nu-s bucatareasa buna... )

Iulika - . Unde ai tu pozicile cu Bruce ca eu tot intru la semnatura ta si acolo-s alea cu burtica si pisica....? Vreau si eu sa vad flacaul mare

Manga - ce rau imi pare de cum a fost azi... . Piticutzul meu are si acuma vanatai pe maini de la chinuiala din spital si mor cand le vad. Si eu nu am fost de fata cand l-au gaurit cum ai fost tu. si 2 pt el . Singura chestie care ma imbarbateaza e ca la varsta asta inca nu simt durerea ca au sist nervos inca nedezvoltat (treaba aia cu lipsa de mielina). Sarumana de reteta, maine bag si cu taratea.(suna de parca fac macare )

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov 2009) poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ma laud si eu cu o puiuta scumpa ce a adormit singurica in patutul ei! mare realizare!!!

Maria..ufff..ce nebunie! eu la stadiul la care sunt acum cu iesitul in lume, cred ca faceam atac de panica de incepea sa planga in autobuz; si la spital..ufff..pupam manuta cretzului, poate mai trece un picut
La cat mai multe lunite pentru Stefania si Irinel!

Melania tu ce mai faci, mami? toate bune pe la voi?

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna seara, fetele mele frumoase!!

Mihaela...si eu sunt perfect de acord cu plansul si bebe. Eu nu am lasat-o niciodata sa planga pt ca acest copilas, in 2 luni, nu a plans niciodata aiurea sau de pomana. Intr-adevar nu e plangacioasa. Dar daca a plans, avea clar o nevoie. Chiar si sa stau o clipa cu ea, intr-un moment in care simtea nevoia. In plus, eu de la inceput(si acum tot mai mult) am inteles ca imi comunica ceva...nu iau plansul ca pe un urlet pur si simplu.

Mami si pisa, multumesc mult pt treaba cu vaccinurile. Asa este, se fac in mai multe doze unele.

Nela, Dana, Maria, Selen, Iulik , va multumesc din suflet, dragele mele pt complimente. E frumos sa fii admirat, ne place!

Legat de medicamente, eu in general sunt cam impotriva(nici eu nu iau, dar sa-i dau ei)...si mereu am zis ca daca are colici rau, o sa incerc sa rezist fara sa-i dau medicamente. Din fericire nu prea a avut colici, iar cand o doare burtica mai mult se screme si parca se chinuie singurica, nu vrea sa urle. Rar. I-am dat in total de 3 ori Sab Simplex. Nush ce efect putea sa aiba(daca nu i-am dat constant), dar ultima data a facut imediat cah dupa...si nu facuse de 1 zi jumate.

Acum a papat si sta cumintica. Dupa baitza(cam tarziu azi), ma apuc sa vizionez poze cu adorabilii vostri. Of...

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns septoct2009 spune:

CAPITOL NOU

Danangie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Gata baitza!!! Acum ma asez la pozici de bebei.

A..legat de Vigantol, eu ii dau 2 pic direct in gurita seara, dupa curatarea limbutei..si deschide singurica gurita cand simte aproape sticluta. Si mai nou se stramba apoi.

Andrushca, new mummy
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

monis, dana si toate noi cele care ne stresam cu laptele de mama si lichidele,poftiti www.babycentre.co.uk/baby/youafterthebirth/nutrition/dietbreastfeedingmum/" target="_blank">aici un articol bun de pe baby centre despre cate lichide sa bem, etc.

cat despre discutiile de azi dimineata cu stimularea bebeilor, am ras cand am citit ce a zis dana strofa din luceafarul...cred ca fiu-meu a capiat de cate ori i-am cantat pe langa plopii fara sot primele doua strofe. . asta era melodia pe care mi-o canta mama, impreuna cu luceafarul, care sunau izbitor de la fel...dar vorba luciei,era mai mult o behaiala si la ea si acum si la mine. dar mi-a ramas amintire draga si am in minte muntii Carpati, Cheile Bicazului. mi-o canta mama draga in masina, prin serpentine, in drum spre Tg. Mures in timp ce mie imi era rau de la drum. Sergiu cand ma aude ma goneste, zice ca ar trebui sa-i cant ceva mai vesel, nu jelania aia. de parca Aidan stie...

azi mi s-a rupt sufletul dupa el. nu stiu daca plangea ca-l tinea de mana sau chiar il durea...dar a plans rau tare. si se zbatea. cat despre alaptatul in baie la McDonalds. toate apele m-au trecut. nu stiam cum sa-mi tin umbrela, sa il asez si pe el la orizontala, cand eu pusesem wrapul in cruce in fata. m-a disperat. si am transpirat amandoi. ma si gandeam in autobuz ca sunt tampita rau ca scot copil asa mic in aglomeratie. ma rog la D-zeu sa fie ok. dar si astia sunt niste dobitoci ca ma cheama la o asemenea distanta sa-i ia sange. ca daca ar fi la 3 statii nu mi-ar fi nimic, dar pana in centru e cale lunga.

MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Bine ai venit Leya si mami!
Se pare ca noi ne-am nascut in aceeasi zi si tot la Giulesti.


Citat:
citat din mesajul lui ellaalessia

Buna si Bine v-am gasit!
Ne dorim sa ne alaturam grupului de dovlecei de octombrie 2009!
Pe 12 octombrie 2009 am nascut o fetita pe nume Leya. Am nascut normal, la Giulesti, cu dr. Ion Ionut. Bebelusa a avut 3500gr, 51cm, scor Apgar 10. Nasterea a avut loc la ora 15.
Multumim muuuult de tot ca ne primiti alaturi de voi!
Multa sanatate!!


Poze noi:
http://community.webshots.com/album/575454801vRuKAQ

Poze cu Mihnea:
http://community.webshots.com/album/575184550oAbCPH

Mergi la inceput