Gravidute si mamici de Constanta (33)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Mav felicitari!
Bebe Antonio bine ai venit pe lume!

mari_lolutza eu sunt inca in asteptarea rez de la FIV si acum 2 zile am avut aceleasi simptome de raceala si farmacista mi-a dat vitamina C efervescent (intensiv-1/zi)si creion nazal si azi a treia zi nu-mi mai curge nici nasul,nici nu sranut,adika ma simt bine.
Sper sa te ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui isidora

Madaluta,am cerut azi parerea unei persoane mult mai lucide decat mine si a avut aceeasi opinie cu a mea :am fost prea condescendenta si mult prea didactica in mesajul meu de pe prima pagina.Drept urmare,te rog sa ma ierti .
Gresesc prin inconsecventa,incoerenta,dorinta de a avea ultimul cuvant,de a converti cu orice pret si nu in ultimul rand pacatuiesc prin prostie.Ignor dreptul la opinie si la alegere al fiecareia dintre noi .Nici macar binele n u se face cu sila, si cine sunt eu ca sa spun ca asta e cel mai bine?

Multumim de vesti despre Mav!Abia astept sa-l vad pe A ntonio;cate kg. o fi avut?Curioasa ca o baba?







Adina
Mami deIsidora(11 octombrie 2003) si Ioan (23 februarie 2008)


aoleu..da n-ai gresit cu nimic. de ce atatea scuze..??ti-ai zis parerea si nicidecum nu mi s-a parut k ai vrea sa o impui.la fel si eu...
uite k sa nu-ti mai faci atatea procese de constiinta.

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

RUBIA, si astept sa ma urmezi la testul cu doua liniute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

adina, uite ca sa ai parerea inca unei persoane lucide :
condescendenta nu ai fost niciodata, poate doar incapatanata, si asta asa, mult spus.
uite un buchet de

si daca te mai prind cu vin cu .
din aceasta dilema nu poti iesi, am zis

mari, tratament pentru raceala e vit c, cum a spus si rubia, daca ai probleme in gat eu recomand Trachisept, pentru mine a facut minuni, al de e cu miere si propolis. sau homeogene 9. sau evident oscillococcinum
ai grija sa nu faci febra, atunci e permis paracetamol, dar in cazul ala cel mai bine iti suni medicul.

jojo, iti trimit eu PM

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

FELICITARI MAV!
BINE AI VENIT PE LUME BB ANTONIO! SA FII SANATOS, NOROCOS SI SA AI O COPILARIE FERICITA!



_

Roxana , mami de bubu Luca Teodor (05.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

FELICITARI MAV !!! SA VA TRAIASCA BEBE ANTONIO SI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!!





"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Voi probabil credeati ca ma alint cand am zis sa-mi faceti galerie si mie...pentru ca toata lumea crede ca profesionistii n-au emotii,n-au sentimente,le iese totul ca la carte...am noutati pentru cine are urechi de auzit:numai cine nu munceste nu greseste,si una este sa-ti maschezi bine emotiile,alta este sa actionezi fara simtire...
Ca sa va va dau si cheia acestei introduceri:Mav a avut o nastere mai grea decat i-as fi dorit,pregatit sau si-ar fi imaginat,pentru ca bebe era mai mare decat iesise la echo,iar ea este o finuta.Psihic nu era pregatita pentru inducere,a facut-o si pe dr.L.sa ezite,apoi,cand toata lumea era pregatita,nici epidurala nu i-a luat durerile complet.Ba,pe masura ce bebe se apropia,dna dr,vazand ca e mare,nu mi-a mai permis sa-i fac doze de teama sa nu se ajunga la forceps si a nascut curajoasa noastra cu strigate si cu promisiunea mea ca imediat ce naste ii fac anestezie generala,macar la perineu sa stea linistita.Cand am auzit greutatea lui Antonio m-au trecut apele:doar de cateva ori am facut epidurala pentru bb mai mari de 4 kg (de obicei ginecologul imi garanteaza ca bazinul e bun si bb nu e mare)si ori erau mamici mai inalte si cu bazin mai lat ca Mav ori s-a ajuns la cezariana.Asa ca azi am avut aventuri.Totul e bine cand se trermina cu bine,am vorbit cu Mav,isi revenise dupa barosul anestezic pe care i l-am aplicatca sa-si traga sufletul,si este mamica fericita si merituoasa a doi baieti pe cinste.Bine,si dr.L.a fost super,a ghidat foarte bine nasterea desi avea si ea emotii,a incurajat-o permanent si cu rabdare...
Incerc sa mai intru,ai mei copii,daca eu am ajuns dupa 17 acasa(de obicei eu am program pana la 14)au facut revolutie,nu au dormit neam si acum suport consecintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Bun venit pe lume Antonio Gabriel, sa cresti mare, sanatos, frumos si impreuna cu fratele tau sa aduceti numai bucurii in casa parintilor vostrii!

Alina felicitari, refacere rapida, laptic mult, numai bine! mamica curajoasa de bb mare (bine ai venit in clubul mamicilor ce au nascut natural bb-lushi mari ).





1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

am vorbit si eu cu mav, acum...E bine, dar asa cum a zis si mamacita, a fost greu, greu de tot...Bine k totul s-a terminat cu bine.dupa voce nici n-as fi zis k trecuse prin durerile facerii, asa de repede si-a revenit.Bineinteles durerile de rigoare le are, dar nu se citeu in vocea ei. In seara asta nu va merge la salon, ci va sta sub supraveghere in pstoperator (sau sala de nasteri, nu stiu sigur unde a zis) si nici nu-l are pe bb cu ea. Spera insa sa-l vada cat mai repede caci nu apucase sa-i vada fatzuca.

Citat:
Voi probabil credeati ca ma alint cand am zis sa-mi faceti galerie si mie...pentru ca toata lumea crede ca profesionistii n-au emotii,n-au sentimente,le iese totul ca la carte...


mamacita: sincer...?! am crezut k glumesti de-aia am si scris ce am scris...Plus k desi nu te cunosc pe plan profesional, imi inspiri mare incredere si nici nu ma gandeam sa fie altfel decat foarte bine daca mav te va avea alturi...sper sa nu te fi suparat..Daca da,uite k sa ma scuzi...

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

BINE AI VENIT PE LUME BB ANTONIO!!! SA DEA DD SA FII SANATOS SI FERICIT!!! MAV, FELICITARI DIN TOATA INIMA SI REFACERE CAT MAI RAPIDA!!!

...Ce tare m-am emotionat cand am citit ce nastere grea a vut Alina... Mi-au dat lacrimile... Mi-am amintit cat de tare am tipat eu cand l-am nascut pe Luca acum 8 luni... si nu avea micutul meu decat 3 kg...
Nu pot decat sa-mi inchipui cat de greu este sa aduci pe lume natural un bebelus de 4200g... Bine ca totul s-a terminat cu bine, mamicile uita repede durerile facerii cand isi tin puisorii in brate...



Tinna si minunile mele Luca si Andrei

Poze Luca la botez
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Povestea nasterii lui Andrei
Povestea nasterii lui Luca
POZE NOI

Mergi la inceput