Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Diarux...eu stiu de la femeile asta mai in vasta...maicamea, matusimea etc k berea e buna...iti dai seama k nu in cantitati industriale...asa..un paharel mic..si cik creste si "productia" de laptic...acuma nuj cat de adevarat e...zic si io ce am auzit...

Denisa 41+ bb Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Dia eu am mancat iahnie :).


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

SERENITY da, auzisemn si io din astea. numai ca aceeasi pediatra zicea ca in nicuun caz bere! si mai ales de aia cu alcool! Eu acum m-a gandesc...o fi poaita???doamne iarta-ma si sper sa nu fie cineva aici pe care sa jicnesc, nu am nimic cu nicio religie, este doar o mertafora folosita des ...(Daca s-a simtit cineva atins...scuze multe, nu asta a fost intentia!!!)
asa ca m-am hotarat sa nu mai ascult decat de medicul meu personal, DIANA M. Saraca, cat ma mai suporta!

MCOCA si deci iahnie zici...hmmmmmmm

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Baga Dia, ce vrei tu sa papi, zau ca lui bebe o sa-i fie mai bine daca laptele tau e plin de vitamine. Eu pap mere in fiecare zi. Pap si struguri...iar pepenele e 90% apa! berea e ok cat timp nu te imbeti

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Danangie, sa va ajute Dumnezeu sa ajungeti cu bine in Italia...Cred ca la Alessio daca i se pune vreo pata i se pune pe Romania, nu pe masina...Dragul de el...Noh ca ne si incuscrim acum

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ARIADNA

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Diarux...si daca te duci la 10 medici diferiti cu o simpla raceala fiecare iti da alt diagnostic k asa e la noi ... am patit-o eu Bine k o ai pe Diana sa te sfatuiesti


Denisa 41+ bb Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Fetele, multumesc pt raspunsurile prompte, ca de obicei .
Ma scuzati, am omis sa scriu: diagnosticul este de fistula recto perineala si nu este din cauza rupturii, ci din cauza epiziotomiei efectuata la nastere. Se pare (n-o sa ne spuna nimeni ce s-a intimplat exact) ca dr. a taiat mai adinc decit a fost cazul si cind a cusut, n-a vazut ca a facut "un traiect cu diametrul maxim de 0,7 cm" (cam cit un creion).

Iar noi nu stim ce sa mai facem... ca de aici si nelamurirea mea... Sotul ei se ocupa de copil - el ii da sa manince, el o culca, de schimbat o schimba Maria, ca lui ii e frica, dar restul face el. Daca stam (eu si mama) prea mult pe-acolo, mi-e teama ca se enerveaza, daca plecam si ii lasam singuri, mi-e teama ca nu se descurca si nu spun...
Daca ii spunem sa se adune pt a avea grija de bebelusa, zice ca nu poate... iar copilul maninca si formula de o saptamina... deci nu o chinuim cu mulsul, ea a vrut sa nu piarda lactatia. Dar i-a devenit din ce in ce mai greu sa se mulga si acum si teama asta de medicamente, desi doctorii i-au spus ca nu e nici o problema.

Ufff, sint tare incurcata... Nici noi nu stim exact cum sa reactionam si ce sa facem... Daca cumva deschidem subiectul cu simpla intrebare "te mai doare?" incepe sa plinga si ti se rupe sufletul. Daca n-o intrebi, sta letargica cu okii inlacrimati si mai da cite o indicatie sporadica vizavi de agitatia noastra pe linga copil... Cind era mai rau si mai rau, i-am dat un sedatif PC, o bulina homeopata, ca nu stim ce sa-i facem...

Multumesc inca o data pentru incurajari. Va tin la curent, daca nu va suparati.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Diarux, sa-i spui Carmenelei sa faca bine sa-is revina...Sa0-i multzumeasca Domnului ca-i fata sanatoasa ca buzita se repara, nu-i capat de lume...Aici se bea bere, mai ales bere neagra.Cica ajuta la productia de lapte...

Dragele mele, lamuriti-ma si pe mine cum e cu puseul de 6 saptamani.Puseyl de 6 se poate sa se intample si la 5 saptamani??Ca Anais azi a stat numai la tzitzi, cum o luam de la tzitzi incepea sa planga...Doarme cate 5-6 minutzele, se trezeste, sta cateva minute linistita dupa aia iar incepe sa planga.O pun la tzitzi tace...O fii puseul???Si daca da, cam cat tzine??E maraita rau dragutza de ea.Si cred ca-i si varza de obosita

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

buna seara!!
CATILIN felicitari mamico, sa fii sanatoasa si tu si bebe si sa veniti cat mai repede acashica!!!
ALE nu mai am cuvinte..asta-i sistemul nostru medical...SANATATE SURORII TALE

Eu mi s fericita ca bebelina a facut kk..ce bucurie in fam noastra...

INTREBARE: ca ma iau temerile...fata mea se invineteste in jurul guritei..nu tot timpul dar cand ii e foame cand se agita...mi-e frica sa ma gandesc la ce e mi rau, si pana ajung la dr. va rog sfatuiti-ma..parca si ANNABABY spunea ceva asemanator!!! Ma gandesc ca ea mai respira pe gurita cateodata si poate ca nu vascularizeaza bine zona...Oare daca era ceva in neregula nu observau din maternitate???
Poate ca s paranoia dar mi-e frica...

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput