Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

NARCISA aoleeeeuu! cand aud de pusee...mi se face rauQ! eu nu stiu cum o sa trec de primul, ala de 3 sapt. ca se apropie. si asa broscutza sta numai la tzitzi...dar cu puseul...cred ca il lipesc cu banda adeziva de san si il lasa asa toata ziua....

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ale imi pare rau pt sora ta...trebuie sa o incurajati sa o alapteze pe bbelina pt ca are nevoie de dragostea ei si sunt sigura ca o data refacuta legatura mama-copil sora ta ishi va reveni si isi va da seama ca ea este cel mai bun si dulce lucru pt copilul ei
citeshte-i articole si linishteshte-o spunandu-i ca nu-i face rau micutzei...eu sunt de parere ca dc ii demonstratzi ca totul e ok va vedea altfel lucrurile...eu imi dau cu parerea punandu-ma in locul ei,acum nu shtiu dc functioneaza si la ea,dar de obicei argumentele puternice te face sa-tzi schimbi punctul de vedere




Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Citat:
citat din mesajul lui boticelina
Uite un link de la un site unde-mi ridic eu moralul, cand caut raspunsuri: www.birth.com.au/Info.asp?class=1209&page=4" target="_blank"> Birth Network Australia


Am citit tot ce era acolo. Super! Multumesc mult. Din nefericire, daca ma iau dupa simptome, cam asta e... Acu tre' s-o facem bine cumva. Multumesc inca o data. Mi-a fost d eun real folos. In alta ordine de idei, nu stiu ce-i cu mine... puteam sa caut si eu, dar nu m-am putut concentra... Caut alte prostii pe google, dar la sta nu m-a dus capul


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

dana81 eu mi-am intrebat nasha care e medic pediatru de invinetirea in jurul guritei si a zis sa nu-mi fac griji,mi-a mai zis sa-i dau si 20ml de suc de morcovi/zi la care eu am ripostat si mi-a zis ca asta nu se numeshte diversificare,dar nu-i dau si apropro nu uitati sticlutza de VIGANTOL se schimba la luna eu va zic voua dar eu n-am schimbato(offf,mereu uit)

apropo de mancare: am papat orice si usturoi si ceapa si Maria nu a ripostat

puseu: a mea este intr-un puseu de vreo 2 sapt!!!am facut proba de papa azi: a bagat 150ml din biberon si tztza, dupa care la 2h i s-a facut din nou foame...concluzie cred ca are vreo gaura pe undeva,dar ce-i drept e tare energica nu sta deloc,plange urla se zbate mai ales cand se plictiseshte...dar noaptea doarme neintoarsa

bere: am baut si o cutie de bere cu alcool,dar mereu dupa ultimul alaptat de seara,n-a patzit nimik bb

botez: maine e botezul si nu am chef de nimik,parca nici rochia nu-mi mai vine bine si am asha o burta mare...ma cam depreseaza...sper sa iasa bine la restaurant



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Catilin, felicitari mamico ! Sa-ti traiasca puiul si sa fie sanatos!

Atb, epiziotomia mea acum pare ca merge spre bine, gaurica prin care au iesit firele s-a inchis, si aproape nu ma mai doare.

Diana Mirela, foarte frumos ai scris, esti o comoara la casa omului . Indraznesc sa iti cer din nou ajutorul . E vorba de nepotica mea de 1 an si jumatate. Ieri a facut febra, cica ii ies caninii. Numai ca in seara asta a facut caca negru rau. M-a chemat si pe mine si i-am zis ca nu am mai vazut asa ceva si sa fuga la doctor. Fier nu luase, ca de la fier stiam ca faci caca negru.
A plecat sotul meu cu ea (ea e divortata) la Grigore Alexandrescu pe la 10 si acum m-au sunat ca de la pediatrie au trimis-o la chirurgie, i-a facut un tuseu rectal si o radiografie si sotul l-a auzit pe chirurg spunsndu-i pediatrei ca nu-si da seama de la ce e, ca burtica e moale, si sa o interneze ca sa o tina sub supraveghere. Acum sunt inca la spital. Intre timp eu am cautat pe net, si am gasit ca, citez:
"In unele cazuri, scaunele cu sange au o culoare neagra ca smoala si un miros neplacut. Vorbim in aceasta situatie de melena -emisie de sange digerat, cauzata de o hemoragie cu sediul in tractul gastrointestinal superior (stomac sau duoden). In acest caz, sangele este prezent in colon suficient timp pentru a fi metabolizat, capatand o culoare neagra."
Tu de la ce crezi ca poate fi? Si unde ar fi cel mai bine sa mearga pentru problema asta?
Sper sa citesti mesajul asta cat de repede si sa ai timp sa-mi raspunzi, chit ca raspunsul va fi ca nu stii ce sfat sa-mi dai...

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Narcisa, si Maya a facut puseul de 6 saptamani la 5s+3z, iar pe cel de opt la 7s+35 (suntem in el acum :((((). MAya numai la ala de 3s a mancat de a rupt, dar ala a durat decat o zi. La cecelalte 2 a vrut in brate si a fost extrem de mârâita, iar ziua nu dorea deloc sa doarma. Bafta cu puseul :).


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

La multi ani pepenashilor care au facut 3 si 2 lunite azi:
Codrin, Antonia, Andrei, Victor Andrei, Anna Alicia, David Andrei!

Anaxena, iti doresc petrecere frumoasa la botez! Abia astept poze.

Ale, imi pare tare rau ca sora ta trece prin asa ceva.



Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Pana sa scriu eu mesajul, s-a facut maine . Dar oricum am cuprins pepenashii de pe 22,23 si 24 in el.

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Ehe..avem pepenasi mari de acum!! Sanatate la toti!!

Denisa 41+ bb Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Mai vin si eu cu o intrebare tampita pe bebei ii doare cand se taie cordonul ombilical?? Ma uitam acum la pozele de la pepenasul lui AlinaM si mii sa facut pielea de gaina cand am vazut cum sta forfecuta aia acolo...la buricelul lui

Denisa 41+ bb Radu Gabriel

Mergi la inceput