Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (128)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

cam tarziu cu buna seara si de la noi

am facut plimbarica, baita, ne-a cazut si buricul in sfarsit si acum o lasam pe mami la calc oleak dupa care incepem cu foamea...din nou!

abia astept sa merg si eu la cantar! mai ales ca mie nu mi l-a cantarit la iesirea din spital, deci habar nu am cat a slabit acolo.

DIANAM asa cum am mai spus de cate ori te stresez pe mess, esti o comoara la casa omului!!! pe mine m-au ajutat tare mult sfaturiel tale, si deja nu msi sun pe nimeni sa intreb nik, te stresez pe tine! imi dai asa o incredere si un spor in toate!si liniste mai ales! cu alaptatul, foarte bine ai facut ca ai scris. si am sa incerc sa ma tin si eu de treburile astea!!! iti multumesc pentru tot inca o data. si din pacate...mai apar pe mess din cand in cand...

DANANGIE nu fi suparata pe noi...Abia acum inteleg ce greu e sa le faci pe toate mai ales cand bebe e dependent de tine cu papa. deci fetele sigur nu au fost pe faza! te ca sa iti treaca.

ALE ce zici tu aolo! Doamne! cata incompetenta in sistemul sanitar de la noi, fereasca Dumnezeu! Uite la Mona, care sufera si acum, sora ta, Camy....of...oare cat o sa mai fim sacrificati sau folositi drept cobai????Din pacate nu am sfaturi pertinente, nu pot decat sa imi dau cu parerea, poate fetele te pot ajuta mai mult.Cred ca are nevoie de timp, de rabdare si de multa intelegere din partea voastra... e rau ca e afectata si bebelina de aceasta stare...

DMAn-ai pentru ce sa te scuzi. ma bucur ca ti-a placut.

ARIADNAnasol frate cu mancarurile astea! pai daca aia nu, aia nu...cu ce imi jmai hranesc eu puiul??of!
GINIlinkul ala merge pe prima pagina la info pt mamici. daca intra MADA si are timp...

BOTI chiar ma gandeam la poezica de predat stafeta...trebuie sa gasim ceva....interesant!

apropo de poezici, vad ca sunt in urma cu 2...


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Marina, le-am vazut dejaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!Hehehe!!!Ce scumpete de fata ai!!!!!!

Ale, imi pare rau pentru sora ta...Cred ca tot ce puteti sa faceti acum e sa stati langa ea si sa o incurajati...Si sa-i vobiti de bb, sa o lasati sa stea cu bb cand e posibil...Sa speram ca totul va fii bine

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Diarux pai ideea era sa mananci de toate, puiul va reactiona sau nu la un anumit aliment. Eu una, asa cum am mai spus, am renuntat numai la laptele de vaca, pe care l-am inlocuit cu cel de soia (bleah!!!) si pana la urma dimineata in loc de cereale pap paine prajita cu unt si dulceata. In rest mananc de toate! Fara excese... laptele tau e sursa de vitame pt puiutz si e important intake-ul tau de vitamine si pt sanatatea ta. Stiu eu, poate sa eviti doar alimentele care-ti provoaca tie gaze??

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

pentru AMALIAcu intarziere...

AMALIA a-ncetat
sa posteze, deocamdat'.
Era singura pe lista
din iunie si era trista.
Dar acum tot s-a reglat,
pe-alta lista s-a mutat.

E mamica fericita
dup-o sarcina dorita
si mai multe incercari.
peste mari si peste tari.

Il are p-ALEXANDREL
Ce de-acum e maricel!


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Doamne Alé. Imi pare tare rau pentru sora ta. Imi inchipui ca trebuie sa fie groaznic prin ceea ce trece. Bujo are dreptate, cred ca facut si depresie. Asa incompetenta mai rar :(.

Am pus si eu cateva poze noi la pepenasi.


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ARIADNA pai da...cred c asa am sa fac. oricum, am vazut ca indiferenrt ce mancn, tot are cokici bietul de el...asa ca...

Daca ma luam dupa pediatra aia...pe bune...era dieta de..."ultima sansa". cica sa nu mananc niciun fel de fruct, niciun fel de leguma cruda...zic, pai bine si ce sa mananc atunci???aaa...cartosiori, branza de vaci, orez....de astea
Am zis ca ori sunt eu cu capu', ori e ea dusa!
mda...
pai as manca tare fructe!!! imi lipsesc merele alea direct din copaci. mama....toata sarcina am mancat mere ca dementa si acum....Am mai scapat cate unul asa....cu biscuiti ca am zissa mai atenueze...(prostii)...

of...si pepene as manca acum. si struguri nu mai zic. da parca sa fac experimente pe stomacelu' lu' bebe...nu stiu...

aaa...si o gura de bere pot??????? ca doctoresa mea a zis ca nu-i bai o gura...de faopt ea zicea juma de pahar.am mai furat cate o gura d ela barbacmiu....oare e rau???


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Am revenit...

NARCIS pai cu asa printesa am fi onorati! Noi inca suntem in Ro. Plecam pe 31 si deja sunt superrrrrr stresata ptr drum. Asta pana vom iesi din Ro.....sper sa suporte bine drumulAlessio ca daca nu....tare ma tem sa nu i se puna "pata" pe masina....

IRDA drum bun pe avion. Unde anume in It mergeti? Nu stiu daca sti...dar sa dai de baut la bbi cand decoleaza si cand aterizeaza stii...faza cu presiunea mare la urechi. Sau la bb mic poti sa-i dai suzeta.

CATILIN felicitari si sa ai un bb sanatos si fara colici. Refacere rapida!

ALE vai ce nenorocire pe capul surorii tale. D-ne prin ce trebuie sa treaca.. Pe mine ma napadise depresie imediat. Avusesem un travaliu lung si dureros......a durat cam 30 de ore, eram obosita ca aveam 6 nopti nedormite....nu reuseam sa am acel "feeling" cu Alessio....nu se trezise in mine instinctul matern......nu reuseam nici sa ma concentrez in a face mancare lui Alessio.....deci....eram destul de naspa....cum poti trece de depresia asta? Ajutandu-ne si dandu-ti curaj. Acum sora ta pana nu rezolva treaba jos nu cred ca-si va putea da forta......stati langa ea...nu o lasati singura.... Sanatate multa.

DIARUX





ALESSIO comoara mea
S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Boti, ce faina-i garga...are nasucul si parul tau mi se pare...suuuper faina gagica.si noi avem o surpriza pentru voi, sper sa ajungem sa v-o trimitem

Diarux, mananca fata linistita...ce-ti pica bine...noh, acu nu 3 zile la rand iahnie de fasole, da mananca iubita...Sor-ta cum e, mai bine...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ma pregatisem pentru MOBRIQ, dar vad ca u e niciun semn de la ea. asa ca sa improvizam pentru CATILIN.

CATILIN ne-a anuntat
prin SUN, ca are baiat!

Nici de ea nu mai stiam
mai nimic. Chiar ma-ntrebam
ce mai face, o fi nascut?
Iat-aflam acum ca da!
ne bucuram pentru ea.

Si ea trase mult cu soacra
chiar bataie a fost! Saraca!
O nebuna egoista
zgripturoaica si-arivista!
In final, sper, s-au mutat
si linistea si-au aflat!

Iar avem un ANDREIUTZ!
Sa traiesti, draga puiutz!


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

NARCISA apoi chiar la iahnie nu m-am aruncat...inca! desi...parca ma incearca o pofta! (glumeam!)

da, am vb cu ea azi. e mai bine. inca nu se impacva cu ideea...si ma gandesc ca nu trebuie sa ii fie usor...abia asteapta sa vina momentul cand poate pleca sa o opereze pe micutza...uf!

Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput