Sezatoarea canadiana (59)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Da, eu nu am lipsit de la nici una! Numai ca ajung mai tirziu, pentru ca Agata are curs de salsa de la 11.30 la 12.30, undeva in centru, deci pina la Namur nu am face foarte mult.

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sia_o spune:

ei asta e ! lasa ca ne vedem duminica.

simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

As fi vrut si eu sa venim insa duminica mergem la o zi onomastica a unei fetite din grupa lui Mihnea de la gradi, onomastica ce se va termina in jur de 12.30h
Inteleg ca locatia este la Namur chiar langa Walmart?Acolo mergem si noi de obicei cu Mihnea, este ok, insa sper sa nu fie aglomerat.Eu am fost sambata si erau o multime de copii, care mai de care mai agitat si in verva pe topoganele alea.
Astept sa hotarati sigur locatia si ora si poate dam si noi o fuga la intoarcere,mi-ar place tare mult sa ne mai vedem.
Daca nu, asteptam sa se mute Ira la casa ei si poate facem o mega petrecere in curtea ei .Ira, ce zici?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Ana, va previn ca posed copchil de 8 kg la 4 luni , asa ca nu stiu care va incumetati sa il tineti in bratze...

mai ziceti odata ora exacta ca sa-i reglez mesele, sa nu ma prinda pe acolo masa cu piureul de morcovi ca ma dau aia afara de la McDo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

buna dimineata gagici.
mi-a mirosit a intalnire si am aparut (merci bebitzu)
oana,imi pare nespus de rau dar rau,rau de tot ca nici de data asta nu facem cunostinte la fete.de altfel nici eu nu stiu daca am sa vin la intalnire...las' ca vine ea primavara pe campii,aranjez curtea ca e ca dupa bombardament(am refacut drenul farncais asta toamna) si ne intalnim la mine pe pajiste
pana la urma locatie este Mcdo. sau burger king? care din ele si la ce ora?

o zi buna


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

wow ira! scuzeeee...acum vazui
felicitari pt casa!sa o stapaniti sanatosi si fericiti.
ma duc sa citesc din urma ca-s aeriana

tzuc.o zi buna


"nimeni nu moare virgin.viata i-o trage fiecaruia cel putin odata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Va multumesc tuturor foarte mul pentru sfaturi si sustinere.

Carmen, noi avand foarte multe cheltuieli cu casa, nu avem nici o posibilitate, cel putin acum, de-a ne cumpara electrocasnice noi. Daca pana plecati voi propunerea ramane inca valabila, poate ne intelegem si ne vinzi elevtrocasnicele voastre. Pana atunci o sa functionam cu SH.

Dana, tu vii la intalnire ? Bebitzu, chef la mine in curte ? O sa vedem, deocamdata suntem foarte stresati si ocupati cu toate schimbarile din viata noastra, nu ne-am gandit deloc la asta.

Sia-o, stiu de ce locatie e vorba. Sa inteleg ca ne vedem acolo cu toatele la 11 ?

Nelia, se pare ca o sa aveti totusi unde sa ne vizitati, de la atatea insistente proprietarii ne-au trimis toate documentele, de unde ma plangeam de lipsa de informatie, acum avem la dispozitie vreo 50 de pagini cu regulamente, drepturi si obligatii. Ne-a venit si inspectia, trebuie obligatoriu schimbata o fereastra care e imensa, o sa incercam s-o mai scadem din pret, daca nu...asta e.

Mai avem inca o saptamana sa ne gandim.

La scoala unde va fi Sofie, daca ne decidem, am vazut ca e profesoara si o romanca, poate va nimeri cu ea in grupa.

Oana, distractie placuta la Quebec, imi pare atat de rau ca nu ne potrivim si noi niciodata cu fetitele....ca si cand nu am sta la 2 pasi una de cealalta!


Ni s-a stricat si ceva la Toyota noastra, paraie ceva cand se intoarce volanul la dreapta - direct proportional cu viteza - cu cat e mai repede cu cat paraie mai des, pe autostrada e zgomot incontinuu, mic dar se aude totusi. Nici la stanga nici in marche arrière nu are nimic... nu e atat de bani cat ca nu avem timp, dumnezeule, sa mai umblam si cu ea pe la reprezentanta...in fine, speram sa se rezolve cat mai repede.

Agentul nostru e atat de scump...ne suna ieri cu o voce mormantala si ne zice infrigurat ca a citit in contract si ca nu avem voie cu animale mechante in casa....Ca mai cumparam casa ? Doamne ce-am mai ras! Sibin a vrut sa-i spuna ca el oricum nu suporta imputiciunile de caini/pisici in casa, dar si-a inghitit cuvintele amintindu-si ca agentul nostru are de fapt un caine, asa ca a spus doar ca pe el nu-l deranjeaza clauzele astea din contract. Ca pestii intra in ce categorie, mechante, au ba ? Ca doar nu-s rechini....Io explodam de bucurie ca scap de sconcsii aia din acvariu definitiv, dar se pare ca n-am avut noroc....Ma duc sa citesc cu atentie contractul in continuare, cine stie de ce mai dau, poate ca sunt interzisi si copiii mechanti...si in cazul asta nu se vor putea muta decat Sofia si Sibin la casa noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Merci, Ange, vii la intalnire ?

Intalnire DC la Montreal, duminica, 1 aprilie ora 11 dimineata
la McDonalds Namur !

Nu e pacalealaaaaa !!!!

Forza Quebec, asteptam cat mai multe mamici !

Ana, scuze, sunt f obosita si racita, fac gafa dupa gafa. era vorba de duminica, pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by Ira



Conform acelasi principiu cu-cui pe cui, ce zici(eti) de o intalnire duminica viitoare in parcul Joyce, Outremont ? Poate mai cooptam si alte mamici. La ora 11 e ok ?

Stiu ca sunt si mese si am putea face un mic picnic in caz ca nu ne ninge.



Iraaaaaaa,

ziceai initial de duminica, eu simbata chiar nu pot...uof

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Ana , e DUMINICA!!! asa-i Ira?
nu ma zapaciti si pe mine...

Mergi la inceput