Sezatoarea canadiana (59)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Ira,

propune un mcdo pentru duminica, noi venim!!!!!!!

in legatura cu actele casei, aia doar le-au pierdut sau au uitat; oricum sunt obligati sa prezinte la notar, cind se intocmeste tranzactia, un certificat de location; ( un fel de carte funciara facuta de un arpenteur autorizat); nu aveau cum detine propietatea respectiva fara sa aiba acte pe ea; iar notarul il alege cumparatorul!
voi faceti cum credeti, eu daca mi-ar place casa si pretul nu as renunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Merci, Ana, de fapt eu acum sunt in situatie avantajata, eu pot renunta cand vreau eu, insa ei nu.

Imi place casa, ca e supra amenajata, are 2 bai si dusuri din alea de sticla, are atelier de lucru, alee pavata mare, curte mare, in fine....E si la intersectia autorutelor 25, 640 - desi intr-o zona f linistita, cul de sac, e si la 2 minute de mers pe jos de scoala mea, deci e chiar perfecta pt. noi, familia noastra. Scoala primara super pt. Sofie, etc.


Hai ca poate nu renunt daca mai vorbesc mult, ca la urma urmei cand cumpar casa fostii proprietari nu sunt inclusi.

Vad eu ce fac, ne mai consultam si va anunt.

Va rog frumos sa gasiti un McDo, eu nu stiu nici unul. O fi prin Westmount vreunul mai mare ? Sau prin west island ? Pe mine nu ma deranjeaza nici Laval sau rive sud, ca doar suntem obisnuiti cu alergatul.

Bafta, eu ma duc la munca, Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ira, ma bucur ca ai revenit la sentimente mai bune...hai s-o mai incurajam, Ana !

da' io ce fac cu un bb de 4 luni la MC Do?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sia_o spune:

fetelor eu nu stiu nici un McDonalds dar in schimb stiu un alt fel de fast food unde este un tobogan mare pentru copii in interior. este linga statia de metro Namur , cum te duci la Wal-Mart. spatiul de joaca pentru copii este inchis de restul lacalului. teoretic nu au cum sa cada sau sa se loveasca. eu am fost de citeva ori acolo si pustiului meu ia placut la nebunie topoganul. daca mai stie cineva localul sa-si dea cu parerea.

laurajr - am reusit in sfirsit sa-mi activez PM-ul. nu era acolo unde ai zis tu pentru ca acolo aveam deja bifat DA. era in casuta cu mesaje private la sectiunea optiuni.oricum important este ca am reusit. poate cind o sa am timp si rabdare o sa mai cercetez si alte functiuni. inca nu am avut timp sa ma inscriu la odisee dar o sa ajung si acolo.

va salut si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


mie mi se pare foarte ok locatia aia de linga Namur !

Ktrinel, pai cum ce faci, bebe in carucior si prin bratele noastre:))

so, ar fi Ira, Carmen, Ktrinel, sia_o, noi, si, si...

Bebitzu, Oanagabriela, Dana, Ina, Emilly, Ange, Nelia ( o asteptam) si restul fetelor ( de ce nu e dom'le un emoticon cu Quebecul :))

helio, fetelor, nu mai vine nimeni la o cafea cu cioco si un tobogan duminica ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ira, hai, mai! Eu tocmai trageam sperante ca vad si eu o casa frumoasa! Poate totusi se rezolva. Ma gindesc ca daca totusi au fost proprietari si au si imbunatit casa, au platit toate acele servicii despre care vorbeai... se poate sa fi pierdut actele. Dar chiar si asa, trebuie sa existe o posibilitate de a face altele, nu? Ca doar nu au stat acolo fara sa fie proprietari si orice act pierdut se reface pina la urma, mai greu, dar nu imposibil.

Cit despre intilnire, voi fixati ceva care va convine si daca presupun ca va mai gasesc si pe la 12.45-13.00, noi venim!

Sia_o, sa inteleg ca esti gravida!?! In cite luni? Sanatate multa!

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sia_o spune:

nelia , noi de fapt ne cunoastem. iti dau un mic indiciu : am un pusti de 4 ani si il cheama Tudor "mic".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Din pacate eu nu pot veni la intilnire, plecam 2 zile la Quebec, la nasii lui Antonia (vizita planuita de mult).

Va urez distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ei, na! Ce mica e lumea! Pupici lui Tudor mic si puiului mic din burtica! Trebuia sa ma lasi pina la intilnire, sa vezi ce ochi mari as fi facut atunci? Ai gasit pina la urma magazinul pe care il cautai?

CORNELIA, mami de AGATA si TUDORA

www.nelia.photosite.com/" target="_blank">foto 1 - www.agatasitudora.photosite.com/" target="_blank">foto 2 - www.dropshots.com/Nelia/" target="_blank">foto 3 - www.dropshots.com/Aurice/" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sia_o spune:

am vrut sa te las pina la intilnire dar nu era sigur ca tu o sa vii , asa ca am divulgat secretul . am gasit locatia respectiva dar era inchis si m-am enervat si am renuntat la ei. am fost astazi la Arme du Salut si am gasit ceva frumusel si practic. mi-am luat o pereche de blugi si doua bluzite si am dat cam 15$ pe toate trei. pentru inceput e ok.
deci vii la intilnire?

simona

Mergi la inceput