Mamici din Grecia (14)

Mamici din Grecia (14) | Autor: mamicigrecia

Link direct la acest mesaj







Cum ne-am intalnit :1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13



MAMICI DIN GRECIA

BINE ATI VENIT !!!

Sa ne cunoastem :

ERTINA cu ATHINA - EUGENIA
LARISA cu DIMITRA si ILIAS
KARMEN 24 cu EFMORFIA
VI4I cu DIONISIOS - IONAS
THEOPHILLINA cu STELIOS
NIBI NIKI cu MARIA
ASTEROPIPAN cu ASTEROPI IOANNA
MAMITZA_ALEX cu MARIA-BIANCA
ANOUK3 cu NICK
LAURA_DIMITRIS cu DIMITRAKISsi ELENI
ALMY cu ELENI MARIA si SPIROS STEFAN
IOANNOULA cu FANULA
LUKASNICOLAS cu LUKAS-NICOLAS
PORUMBITA80 cu RADU si MARIO GABRIEL
CARMAW
MORO_K
ESTHERA2011
MIXAELA
HELLEN25
MAMICA11


Sarbatoritii lunii:

FEBRUARIE
Dimitra (pui de Larisa) - 02.02.2007
Dionisos Ionas (pui de Vi4i) - 03.02.2010
Eleni (pui de Laura_Dimitris) - 05.02.2008


MARTIE
Asteropi Ioana (pui de Asteropipan) - 08.03.2010
Lukas Nikolas (pui de lukasnikolas) - 08.03.2009
Maria (pui de nibi_niki) - 11.03.2010
carmaw
theophillina - 27.03.1978


APRILIE
Dimitrakis (pui de Laura_Dimitris) - 25.04.2003


MAI
mamitza_alex - 04.05.1987
Nicolas (pui de anouk3) - 11.05.2010


IUNIE
anouk3 - 03.06.1977
Athina Eugenia (pui de Ertina) - 08.06.2009
Stelios (pui de theophillina) - 09.06.2010
Radu (pui de Porumbita80) - 11.06.2008
Spiros Stefan (pui de Almy) - 14.06.2008


IULIE
asteropipan - 15.07.1982


AUGUST
Ioannoula - 15.08.1981


SEPTEMBRIE
Maria Bianca (pui de mamitza_alex) - 03.09.2008
nibi_niki - 18.09.1981
Eleni Maria (pui de Almy) - 25.09.2005
hellen25 - 25.09.1980


OCTOMBRIE
mamica11 - 02.10.1972
Fanula (pui de Ioannoula) - 07.10.2010
Moro_K - 29.10.1980
Mario Gabriel (pui de Porumbita80) - 31.10.2006


NOIEMBRIE
Ilias (pui de Larisa) - 18.11.2010
Esthera2011 - 20.11.1974


DECEMBRIE
lukasnicolas - 19.12.1982


mail comun
: mamicidingrecia@gmail.com, mamicidingrecia@yahoo.com

user comun : mamicigrecia
Parola pentru yahoo si user comun este aceeasi ca la gmail.


Ambasada Romaniei la Atena
Consulatul General al Romaniei la Salonic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Un capitol nou bun sa avem fetelor!!! Eu ai ma simt foarte bine!!!am facut o schimbare de look de care sunt fff multumita, Fanu e bine, sanatoasa, zburdalnica... asa ca va pupam pe toate!!!! Un inceput de mina bun sa avem!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

La multi ani Mamita-Alex!!!! Fetelor unde sunteti? ati abandonat site-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

La multi ani Mamitza-Alex!
Nope n-am abandonat...da na caldura nenicule...inca nu mare...dar perfecta pt plimbari si nu stiu cum se face da' cand vine vara disparem p-afara:D....si stii cum e ne adunam prin septembrie:)...eu mai intru mai citesc si pe la odisee pe la mine:)
Noi suntem bine...asteptam primele miscari ale lui bb,mi-am reluat activitatea normala adica sunt ok...am reusit si sa ne apucam usor usor de rearanjare lucruri...la un moment dat tre sa incepem sa ne uitam dp un sifonier...vreau pt camera bb un sifonier care sa fie cat tot perete(latime/inaltime:)) zic eu ca poate asa mai au loc si cateva lucruri d-ale noastre)....e bine ca lucrurile de baza..sau mai toate le avem pe toate de la cumnata mea.
In rest imi vad de gradina mea :D...adica creste rosia,creste si ardeiul...si mai prapadit asa si castravetele...aaa...si capsunica...ia sa vedem ce iese:)
Ce altceva...aaa...a inceput sa se vada burtiku...da ma uit si eu in jur sa vad dc pricepe cineva pe drum...da nu prea cred ca vad burtici cam la fel...de grasime:)))
Ataticaaa...pupici multi fetelor!

16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

La multi ani Mamitza Alex , ce mai face Bia cu urechiusa?
Eu abia acum am vazut ca este capitol nou.Si noi tot pe afara stam mai mult, astazi de exemplu m-a terminat asta mic cu bicicleta, este de o lene...La varsta lui ar trebui sa mearga fara probleme pe bicicleta cu roti ajutatoare insa nu, el vrea sa-l impingi inca, ma rog sper sa nu mai dureze mult pentru ca as vrea sa il duc si sa il aduc de la gradi cu bicicleta in anumite zile insa pentru asta trebuie sa mearga destul de bine prin curte mai intai.Cel mare a fost intotdeauna mult peste medie kinetic vorbind si de aceea , Nikola ma socheaza uneori dar asta e, nu seamana doi ochi unul cu altul cum sa semene doi copii.
Anouk,Carmen tot in Romania ?
MoRoK, cred ca se observa deja la 16 saptamani burticuta , putina rabdare insa mai trebuie si va fi clara situatia in ochii tuturor trecatorilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

MOROKULE SA TI TRAIASCA BURTICUTA,MAMICA NU MAI SUNT I RO
Alerg mapamondul cu probleme le de inima
miercuri sunt in spital in heraklion iulie la un profesor in Brux
Nu mai scriu caci e mai bine asa
dar va iubesc si va pup si mai ales va citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Cred ca d-abia astepti miscarile lu bebe:X miha, noi am inceput sa ne intelegem de-adevarate-lea.. zice: utsa belia in loc de cunia belia, didi la masina, sus, jos, in romana, ici edo,(aici) uni tata.. a tetat..(unde-i tata a plecat) dar mai zicem si baba din cand in cand... mama doar cand ne aducem aminte.. atsa-ma..(lasa-ma) nuna(fanula) vau (vreau) apa, ela, andada (alexandra) atsel (catel) , dar si gaf-gaf, tora, volta papa (la plimbare) a zut(a cazut) soseta.. zice intr-un fel mai ciudat.. nu pot sa spun exact:D da-da (bataie) mam dar si papa ... papusa spune..deo (geo) leta (nicoleta) oti (foti) ibo (rimbo catelul) ela do asta il spune f clar, besc(te iubesc) parc, si mai multe cuvintele, care nu-mi vin acum in minte..s-a facut fata mare.. Maine mergem la bazar, poate gasim o bicicleta mai ieftina, sau o masinuta.. I-am luat un carucior de la panigiri, si il ia si pleaca cu el.. e asa scumpa... ieri arunca papusa si se urca in locul ei si plangea ca nu poate sa stea... cam atat de la noi. Carmaw insanatosire grabnica, Mamica speram sa invete bine sa mearga.. eu nu am putut niciodata pt ca mi-era frica sa nu cad :d. si de motociclete mi-e frica.. desii m-as indura o data sa merg sa vadcum e.:P O seara placuta va ure in continuare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Carmen, sa mearga bine totul maine la spital iti doresc. Sa mai scrii, mie imi place sa citesc ce mai faci, mai ales ca te plimbi mult si este foarte interesant.Sper insa in curand sa te plimbi doar din placere si sa te bucuri de vremea asta chiar frumoasa de afara.
A fost ziua de nastere a Ioanei si pana la urma am cedat si i-am luat cadou "ceva viu neaparat" Si-a ales un canar si desi aveam de gand sa o "presez" putin pentru pestisor in cazul in care nu renunta la ideea cu animalutul pana la urma m-am gandit ca are dreptate Anouk si nu prea te poti juca cu un pestisor deci am lasat-o. E galben (normal) si desi in veci nu mi-am dorit animale prin casa (si sincer nici nu prea le vad rostul personal nici acum) nu am zis nimic, ba chiar acum trebuie sa recunosc ca nu e prea mare bataie de cap(deocamdata) Adica, ii schimba copiii apa, mancarea si vitaminele alea deci doar seara il iau eu si il bag in casa, asta voiam sa va intreb daca aveti idee, oare chiar il pot lasa fara frica pe balcon si noaptea? Cel ce l-a vandut a spus ca nu e o problema temperatura seara si nici pisicile(eu am balconul cu scara exterioara deci se urca si din afara pe el dar parca mi-e teama sa-l las noaptea acolo pe masuta.
Am incercat sa-l acopar cu o panza la caderea serii pentru a fi mi protejat dar a inceput sa se zbata inauntru disperat si toti copiii (ai mei plus ai vecinilor ce sunt nelipsiti acum ) mai ca au dat in plans asa ca am renuntat la idee. Cum il bag in casa pe hol se culca am vazut singur. Bine, nu mai spun ce distractiv e ca din momentul in care se culca Tweety toata lumea vorbeste in soapta si umbla pe varfuri pe aici
Ioannoyla.succes cu pedalatul, noi inca suntem la aceeasi faza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Am revenit si noi dupa o lunga, obositoare, dar super calatorie! Nicolas a fost cam terminat la drumulde intoarcere, dar tot viteaz a ramas. Revin cu detalii mai incolo ca inca incerc sa-mi revin, sa strang prin casa (e un balamuc de nedescris)
Pana una alta..
Pup burtica, Miha! Hai cu miscarile!
Multa sanatate, Carmaw, sper sa nu fie nimic serios!
Oana, e mortala ca de obicei nora mea.
Mamica, la multi ani printesei tale si sa-l stapaniti sanatosi pe Tweety!
La multi ani, Alex, cu intarziere!

Va pup dulce si revin maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Am revenit si noi dupa o lunga, obositoare, dar super calatorie! Nicolas a fost cam terminat la drumulde intoarcere, dar tot viteaz a ramas. Revin cu detalii mai incolo ca inca incerc sa-mi revin, sa strang prin casa (e un balamuc de nedescris)
Pana una alta..
Pup burtica, Miha! Hai cu miscarile!
Multa sanatate, Carmaw, sper sa nu fie nimic serios!
Oana, e mortala ca de obicei nora mea.
Mamica, la multi ani printesei tale si sa-l stapaniti sanatosi pe Tweety!
La multi ani, Alex, cu intarziere!

Va pup dulce si revin maine!

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)


Bine-ai revenit acasa Ana!! pupici de la mn si de la nora ta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutare fetelor!!1nu am mai scris de o caruta de ani!!noi suntem bine,a fost sotul acasa de paste.in iunie plecam noi in grecia nu prea am trageere de inima,insa ma gandecs doar la mare si atat.eu m-am inscris la sala,merg si eu o luna pana plecam,sper sa se vada ceva ca prea repede depun,intr-o sapt am pus 4 kg.bya e bine,merge la gradi zilnic,i place,nu stiu ce ma fac la toamna...sper sa se integreze si aacolo,pe mine ma ia jelitu cand m agandesc.va multumesc pt urari va pup pe toate!!!mamica11 si noi am avut papagali,nu au nimik daca ti in balcon ca asa i-am tinut si eu dar cand e frig rau bagai in casa,ai nostri au murit dar nici ca imi mai trebe.ma bate gandul sa ma duc sa fac vreo 2 sedinte de conducere,ce credeti e bine?anouk3 cum a fost n ro?ioanouka toate bune?esthera pe unde esti?pupici la toata lumea,o zi buna!!

Mergi la inceput