Mamici din Grecia (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamitza_alex

salutare fetelor!!1nu am mai scris de o caruta de ani!!noi suntem bine,a fost sotul acasa de paste.in iunie plecam noi in grecia nu prea am trageere de inima,insa ma gandecs doar la mare si atat.eu m-am inscris la sala,merg si eu o luna pana plecam,sper sa se vada ceva ca prea repede depun,intr-o sapt am pus 4 kg.bya e bine,merge la gradi zilnic,i place,nu stiu ce ma fac la toamna...sper sa se integreze si aacolo,pe mine ma ia jelitu cand m agandesc.va multumesc pt urari va pup pe toate!!!mamica11 si noi am avut papagali,nu au nimik daca ti in balcon ca asa i-am tinut si eu dar cand e frig rau bagai in casa,ai nostri au murit dar nici ca imi mai trebe.ma bate gandul sa ma duc sa fac vreo 2 sedinte de conducere,ce credeti e bine?anouk3 cum a fost n ro?ioanouka toate bune?esthera pe unde esti?pupici la toata lumea,o zi buna!!

Maria-Bianca.3.09.2008

Buna la fete, te inteleg, si eu ma gandesc cu groaza de cate ori trebuie sa vin in Grecia... iubeam enorm tara asta, acum mi-e sila de ea, si de toti grecii!! As da orice sa pot sta in tara mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Bine ati venit Anouk! Multumim pentru urari.
Tweety a inceput si sa cante de cateva zile, cred ca initial a fost putin speriat de noua galagie insa e viteaz si incearca o formula de adaptare. Cu somnul saracul e in deficit , daca uit eu sa-l acopar cu o panza pe la 7 seara pentru ca sa se culce il freaca copiii la cap pana pe la 9 -10 cand se culca ei iar la 7 cand ma scol eu, Tweety am vazut ca e deja treaz deci nu are decat 9 ore de somn ceea ce cred ca e cam putin pentru el.
MamitzaAlex bravo pentru sala si pentru orele de condus( sigur e o idee buna daca ti le poti lua pentru ca dupa aceea sa ai mai mult curaj si sa iesi singura). Oricum, daca iti faci curaj acolo sa conduci in jungla de pe strazile romanesti aici in Grecia nu o sa mai ai apoi nici o problema sigur si o sa mergi unde vrei cu Bia la plaja . Abia astepam si noi vacanta.Pana una alta ieri a dat o ploaie aici la noi (halazi) de nu vedeai la doi metri in fata .
Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, Laaaaa muuuulti aaani!!! Cine sa traiasca, Nicolas sa traiasca, Laaaa muuuulti aaani!!!
La multi ani fericiti si frumosi, draga Nicolas! Anouk, sa-ti traiasca puiul sa fie sanatos si cu un pic de noroc.

Salutari tuturor, nu am timp acum sa mai scriu 2 vorbe, ca tot trage Stelios de mine sa iesim afara, insa promit sa revin zilele astea, insa nu puteam rata ocazia de a-i ura La multi ani lui Nick.

Pupici.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

La multi ani Nikola!

Sa creasca mare si sanatos, sa va bucurati impreuna cu el, Anouk.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Va multumesc din suflet de urari!! Nici nu-mi vine sa cred ca are deja 2 ani, ca ma zapaceste cu intrebarile, ca vorbesc cu el ca un om mare, ca e copilul pe care mi l-am imaginat si dorit din totdeauna. Aceeasi bucurie va doresc sa o traiti fiecare dintre voi, nu neaparat in legatura cu copiii, dar senzatia asta de implinire sa o simtiti!

Eu sunt si putin amarata ca azi ne-au anuntat proprietarii ca nu ne mai reinnoiesc contractul la casa si tre' sa ne caram.. in august! Hai sa ne gasim casa cand totul se invarte la viteza maxima, cand e nebunie totala si toti, dar absolut toti inchiriaza doar de sezon. Mi-e o scarba de englezii astia de nu va zic. I-am si intrebat la inceputul lui martie ce planuri au (ca atunci puteam sa gasim ceva) si ne-au zis sa stam linistiti ca nu ne lasa cu poponeata-n balta. Iata ca nu numai romanu' sau grecu' e marlan.

In fine, azi facem petrecere cu copilasi (ca adultii toti sunt la munci) si i-am comandat lui N tort cu ce altceva?.. decat cu trenuri. Nasol ca ploua afara si va trebui sa-mi demoleze puradeii toata casa. Altfel ii alergam prin curte. Da' nu-i bai, ca o data in viata face putza 2 ani.
Va pup cu drag pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

La multi ani micutului atomic draga mea Anouk
Sper sa gasesti ceva convenabil au scazut preturile peste tot!
Noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

LA MULTI ANISORI NIKOLAS!!!!!!!!SA CRESTI MARE SI CUMINTE SA ITI BUCURI PARINTII SI SA AI O VIATA FRUMOASA,LIPSITA DE grijI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

LA MULTI ANISORI NIKOLAS!!!!!!!!SA CRESTI MARE SI CUMINTE SA ITI BUCURI PARINTII SI SA AI O VIATA FRUMOASA,LIPSITA DE grijI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

LA MULTI ANI NIK!!!!! Cuscra sa ne traiasca printul!! sa creasca maaaare si voinic!!!! Va pupacim pe toaaate!!! Theo ne era dor de u!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

La multi ani Mamica pt Ioana,sa va traiasca si canarul :)
La multi ani Nicolas de Anouk!mamaaa cand au trecut 2 ani...parca acum ne ziceam cum nu doarme noaptea cum ieseau dintii...si iar nu doarme noaptea:)astept poze pe Fb si din Ro si de la party!Nasol ca tre sa va mutati...si eu sper sa gasiti la preturi mai bune ca na...mai toata lumea lasa din preturi si sa gasiti o casa buna...asa cum va doriti...aveti si animalute de mutat si pacat ca le-ai facut astora si gradina cu de toate....si eu mi-aduc aminte cand spuneai ca i-ai intrebat pe proprietari si ca nu era zor de mutat...ce sa zici?!
Noi suntem bine,eu slava Domnului am energie la greu :D si p-aici..am zis c-am scos la bataie masina de inghetata?!:D...o daaa...si zilele astea vreau sa fac si un tort armenobil...nu prea mananc eu dulciuri dar imi place sa fac:)
Burtik a inceput sa se vada da e pe zile:) sau mai bine zis in fct de cu ce ma imbrac si inca imi vin tsoalele inca n-am avut nevoie sa iau ceva nou...doar iar tre sa iau sutiene:D
La noi nu prea e cu ploaie doar seara mai da cate un bourini ...in rest cald si bine...
Pup toate mandrele si puiutii!


18

Mergi la inceput