Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4)

Mamici din Grecia - Un An Nou Fericit! (4) | Autor: theophillina

Link direct la acest mesaj


















Cum ne-am intalnit :1, 2, 3,



MAMICI DIN GRECIA

BINE ATI VENIT !!!



Sa ne cunoastem :


ERTINA cu ATHINA - EUGENIA ( 08.06.2009 )
LARISA cu DIMITRA ( 02.02.2007 ) si ILIAS( 18.11.2010 )
KARMEN 24 cu EFMORFIA
ALDEBARAN cu ARIS ( 12. 08. 2005 ) si SILVIA ( 18. 02. 2010 )
VI4I cu DIONISIOS - IONAS ( 03.02.2010 )
THEOPHILLINA cu STELIOS ( 09.06.2010 )
NIBI NIKI cu MARIA ( 11.03.2010 )
ASTEROPIPAN cu ASTEROPI IOANNA ( 11.03.2010 )
MAMITZA_ALEX cu MARIA-BIANCA ( 03.09.2008 )
ANOUK3 cu NICK ( 11.05.2010 )
LAURA_DIMITRIS cu DIMITRAKIS ( 25.04.2003) si ELENI ( 05. 02. 2008 )
ALMY cu ELENI MARIA ( 26.09.2005) si SPIROS STEFAN ( 14.06. 2008 )
ALINUFF cu






Prietene dragi :

carmaw
MoRo K


Sarbatoritele lunii:

MARTIE
carmaw - 15.03.????
theophillina - 27.03.1978


MAI
mamitza_alex - 04.05.1987


IUNIE
anouk3 - 03.06.1977


IULIE
asteropipan - 15.07.1982


SEPTEMBRIE
nibi_niki - 18.09.1981



OCTOMBRIE
Moro_K - 29.10.1980



mail comun : mamicidingrecia@gmail.com, mamicidingrecia@yahoo.com

user comun : mamicigrecia


Parola pentru yahoo si user comun este aceeasi ca la gmail.



Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna ziua, dragutelor!

Multumim, Theo, de capitol si ca m-ai adaugat pe listuta!
Mamitza_Alex, mutumim si tie de cafeluta. Eu de obicei o savurez la prima culcare a lui Nicolas, pe la 9-10, dar azi a dormit fix 5 minute asa ca abia acum sorb cu nesat o cafea rece.
O intrebare intrebatoare, poate ma ajutati voi:
Trebuie sa apostilez o procura facuta aici in Grecia pt cineva din Ro. Unde naiba se apostileaza, la ce institutie? Am citit ceva pe net cu Periferia. Asa o fi? Poate ma lipesc de un drum in Larissa. Offf.
Va pup si va doresc o zi frumoasa frumoasa!

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata din nou!

Alexandra, multumim de cafeluta.

Anouk3, actele se apostileaza cu apostila de la Haga la Periferia din cadrul careia apartine institutia care a emis actul. Adica, eu de ex, actele emise aici in Halkidiki le-am apostilat la Periferia Poligiros, prefectura Halkidiki-ului, insa certificatul lui Stelios care a fost emis unde s-a nascut adica la Salonic l-am apostilat la Periferia Salonic. Of, sper ca am fost clara, mi se pare ca am explicat cam alambicat.

Pupici si o zi buna.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Multumesc, Theo. Da, ai fost clara. Deci daca fac procura aici in Skiathos, trebuie sa ma trambalez in Larisa. Ce misto..
Pupa tusica pe Stelio!

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Multumesc, Theo. Da, ai fost clara. Deci daca fac procura aici in Skiathos, trebuie sa ma trambalez in Larisa. Ce misto..
Pupa tusica pe Stelio!

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)


Anouk3, f important, am uitat sa-ti spun . Daca nu te grabesti poti sa le trimti prin KEP, dureaza cateva zile si nu mai tre' sa mergi in Larisa. Insa daca te grabesti si mergi in Larisa ti-o dau pe loc.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Multumesc din nou, Theo, oricum aveam de gand sa trec intai pe la KEP sa intreb
Am uitat sa te intreb: cumnata ta cum e? E totul ok?
Ce mai face bebita al tau? Noi am papat si dovleac si, mama, ce i-a mai placut. Sa vad cu ce continui acum ca nu prea stiu.
A.. si abia acum a reusit sa invete sa se rostogoleasca de pe burta pe spate. Maaaare puturos!

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna dimineata, dragele mele.
Poftiti la cafeluta si la tort!! (haha, nu stiu sa adaug imagine la tort, dar intelegeti voi ca e un tort buuun). Azi implineste Nicolas jumatate de an!! Mama, ce trece timpul..
O zi minunata sa aveti si cu soare mult ca aici.

PS Am mai pus cateva pozici pe gmail.

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Buna dimineata, dragele mele.
Poftiti la cafeluta si la tort!! (haha, nu stiu sa adaug imagine la tort, dar intelegeti voi ca e un tort buuun). Azi implineste Nicolas jumatate de an!! Mama, ce trece timpul..
O zi minunata sa aveti si cu soare mult ca aici.

PS Am mai pus cateva pozici pe gmail.

Mamica lu' Nick cel mick (11.05.2010)

la multi ani pt micutul Nicholas!!
Sa i fie usoara desaga si il asteptam cu bucurie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

buna fetelor,de dimineata nu v-am servit cu cafelutza,va invit acum la una calda.off la noi e nor,dar foarte cald,bya iar se vaita de ureche,deseara mergem la pediatru sa vad ce zice,poate reuseste si i face si vaccinul,daca nu macar sa vada ce are,plus ca vreau sa-i zic sa-mi dea niste vitamine pt pofta de mancare si intarirea organismului.m-am trezit la 5 dim,ma frectionat fimea pana la 7,ba vrea apa,ba face kk,ba face au(la ureche),ba se foia de mama-mama,pe la 8 am reusit sa adorm iar ,dar la 9 mi-a dat trezirea definitiva.anouk3,la multe lunitze lui niko,sa creasca mare si sanatos,vreau tort...(mor dupa dulciuri).asa..azi am gatit orez cu lapte,salata de vinete cu maioneza si mancarica de fasole teci dealea galbene cu pui..pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Eu azi am facut iepure cu ciuperci ,salata cartofi natur pt mine si frites pt omu'
Acum bag aspi si spal pe jos
o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ertina spune:

Seara buna, grecoaicelor !

ce-mi vad ochii ?...ati avut logoree, nu gluma.
Intrasem si eu sa va salut si vad ca deja s-a schimbat capitolul. Theo, mi-ai furat parola ? Cum ai reusit, ai reluat pagina cu totul ? Oricum, felicitari !

sarbatoritilor din aceste zile

anouk, si eu am fost ingrijorata cum o sa se manifeste athina pe avion, avand in vedere ca avea 3 saptamani cand am venit in grecia cu ea. Vreau sa-ti zic ca le-a dormit si-a fost atat de cuminte !!!..ii placea hatzaneala ca in burta mamei . Adevarul e ca am calatorit mult cu ea cu avionul, rom-gr si invers, am preferat sa iau avion de dim...Nu am probleme cu ea, sta f cuminte si doarme in bratele mele.

mai stiti ceva de Larisa ? O fi nascut ? Ma duc sa recuperez din urma sa vad ce-ati mai facut

Noi suntem tot in rom, si aici au fost zile calduroase. Chiar alaltaieri au fost 26 de grade ...wow !!! E tare bine si frumos ACASA. Sorry fetelor, insa eu simt acasa AICI, in rom...Cu toate ca acolo am fost si eu primita ca o printesa, nu stiu..ceva nu se leaga. Cred ca chiar daca ma mutam in alta tara sau alt oras in rom nu puteam. Asa sunt eu, patrioata. Felicitari celor care s-au acomodat


va urez o noapte buna si va las o cafeluta calda pt maine dimineata

Mergi la inceput