Pepenasi de iulie-august 2008 (207)

Pepenasi de iulie-august 2008 (207) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141- 160, 161-180, 181-200,
201,202,203, 204, 205,206

Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131

Sarbatoritii lunii Februarie:

4 punca1976,5 monysorescu, Anna (Biribu), Yvonne (iriss27),7 Delia (MIKYCRIS),8 danangie, 14 syyylviuta, 16 mihamiha, 18 Cristian (michellab), 21ooka, 23 amalia1, George (flo1980).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

Pupi :) Mada de Irl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

eu prima!


turturico!!!! tu mai intri pe aici?

--------------------------------------------
Marina23+ & ANA SOFIA (05.08.08)
--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Marina ma innebunesti cu retetele tale, insa eu n-am rabdare sa fac retete care dureaza cate-o zi intreaga. Poate imi faci si mie una si-mi trimiti pachet

bujo mami de Filip si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

PICA-votez Si eu pt Remington ceramic. Of,fetelor sunt departe de Tudor de 4 zile Si simt ca ma sufoc.O filmare care se incheie Maine cand voi zbura spre el!iuhuuuuu. Nu sunt obisnuita sa stau atat de mult timp fara Tudor.Ma uit pe strada dupa toti copiii,iar azi, cand am fost sa vizitez Prado,am ramas minute in sir in fata tablourilor cu copii!!!!!Trebuie sa lucrez la etapa zborului din cuib.Pana una,alta cred ca ma alatur mamicilor posesive!

SURSULA,mama lui TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pica1 spune:

Fetelor multumesc pentru sugestie. Si eu tot la Remington m-am uitat, numai ca exista vreo 10 tipuri si toate ceramice si sa le ia naiba ca pina la urma cred ca o sa il trimit pe sot sa imi cumpere ca eu am stat 1 ora in fata raftului plin cu placi de intins parul si am plecat cu mina goala pina la urma, dupa ce m-am uitat la toate...ba mai mult, mai aveam putin si plecam din magazin cu un epilator, nicidecum cu o placa de intins parul sau cu un aspirator.

Aspiraor si pe mine ma incainta unul din acela cu filtrare prin apa. O sa fac un research ca lumea la aspirator ca vreau unul fara sac, sa faca putin zgomot si sa aibe putere de aspiratie mare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

MADA IRL, multumim de capitol! Ce mai faceti voi?

PICA, eu modelul asta de placa il am http://altex.ro/catalog/index.jsp?categoryId=1355&itemId=3555# . Cand l-am luat a venit si cu tot cu ceva piaptan si agrafe de par (ca sa-ti poti prinde parul de deasupra si intinde cel de dedesubt). Cum ziceam mie imi place mult, singurul lucru care ma enerveaza un pic e ca atunci cand tin placa sa intind parul uneori mai apas din greseala pe butoanele alea de crestere si descrestere a temperaturii, dar din ce am vazut cam la toate modelele Remington sunt acolo butoanele. Pe de alta parte vad ca are nu stiu ce sistem Easy Lock, poate ala se refera la blocat butoanele alea si n-am stiut eu.

Noi in mai ne-am planificat o vacanta de o saptamana la Viena cu copiii. Abia astept, din iarna lui 2006 n-am mai avut o vacanta in strainatate! Ce credeti, va iesi un fiasco total? Sunt convinsa ca nu vom putea bate strazile cat e ziua de lunga, ca si cand eram singuri, dar totusi sper sa fie frumos, ca sunt multe parcuri, zoo, multe locuri frumoase in aer liber, ca evident nu vom merge prin muzee si de astea. Si o sa-i iau si lui Luca un carucior mic, pentru cand oboseste. Care o fi cel mai usor carucior? Pana acum am vazut un buggy Hauck de 4.7 kg.


Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

Va multumesc mult pentru raspunsurile prompte si elaborate , privind inscrierea la gradinita.
Nu ma gindisem ca daca doresc sa mearga la program prelungit pe viitor, ar fi mai bine sa il dau din start.Ma gindeam sa mearga grupa mica la program normal si apoi de la 4-5 ani la program prelungit.
Deci mi-ati fost de un real folos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

MONI- va fi f frumos!Eu am fost singura cu Tudor o saptamana la Viena cand inca nu avea 2 ani!M-am descurcat f usor cu batutul orasului pt ca metroul are lift intotdeauna ,spre deosebire de Paris unde mi-am rupt spatele Pe scarile metroului, care este f vechi Si prin urmare fara lifturi.Viena e un super oras pt copii,este child friendly,iar la muzeu n-am avut nici o problema.A mers cu mine peste tot.De ce sa nu mergeti?Nu e interzis,iar Luca va fi fascinat daca ii explici Si inventezi povestile operelor de arta!carut am avut unul din ala f usor,tip umbrela pt ca am mers cu avionul Si n-am vrut sa car prea mult. Pup

SURSULA,mama lui TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Moni, si eu cred ca o sa fie f bine cu ei.
De ce nu incerci sa iei un carutz dublu mai bine?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

SURSU tu nu il cunosti pe Luca. Luca nu are rabdare 3 minute sa-i spun o poveste seara, este exclus sa aiba rabdare la muzeu. Cand va vedea coridoarele alea lungi se va apuca sa alerge pe acolo ca un apucat si eu dupa el. Si in plus vom fi si cu Alex, care chiar e mult prea mic pt. muzee. Caruciorul vostru ce marca e? La Prater ati fost?

VICKY, nu iau unul dublu pentru ca nu mai are sens sa investesc, si asa lui Alex i-am luat un carucior de nou nascuti care a costat vreo 13 milioane si a stat in el vreo 6 luni, acum chiar nu mai vreau sa dau o gramada de bani pentru o saptamana. Ma gandesc ca poate asta mic il imprumut de la cineva.

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput