BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(20) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis,FIV16-Biogenesis,FIV17-Biogenesis,
FIV18-Biogenesis,FIV19-Biogenesis


Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)
Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0729 - 940.799
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi RON:



FIV 9700
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda IVF 3825
Transfer embrioni 3150

ICSI 12500
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda ICSI 6625
Transfer embrioni 3150

Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300
Decongelare Embrioni 3150
Transfer Embrioni 3150

Congelare sperma 1400

IUI 2200

Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900

Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Mamicile noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de Emma Antonia, 2 mai 2010, 2200gr.
lalala13 - "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci
deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat - acum mamica de Sebastian - cezariana 37+,3300 gr, Apgar 9.
pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos mami de nascuta pe 31 iulie, 3,7kg ,53 cm Apgar 9.
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica ,FET reusit nov 2009,acum mamica de Anastasia nascuta la 10 august 2010 ,38s6z, 50cm, 2800kg.
education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos mamica de , nascuta pe 6 oct. 2010 ,3,110 kg, 50 cm, Apgar 10.


Gravidutele noastre :




goggy - 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, Dr.Diakoumakos cu
katiya -13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit, cu un
Rock68 - FIV 1 Biogenesis reusit, Dr. Diakoumakos cu (sarcina gemelara, un pui s-a oprit in evolutie la 9s )

Prietene dragi

mirela70 -ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu , sarcina oprita in evolutie la 8s.
noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos, sarcina gemelara,a nascut la 23s doi ingerasi care s-au inaltat la ceruri.




Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis



pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!
sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nereusit, urmeaza FET
adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.
sufletel80-29 ani, Infertilitate primara, OATS severa, MTHFR C677T heterozigot, gena PAI 1 homozigot 4G/4G, Factor XIII - V34L heterozigot, ANA pozitivi, populatie NK usor marita, tiroidita cronica autoimuna & hipotiroidism subclinic
septembrie 2008, FIV 1+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2009 FIV 2+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, sarcina biochimica, BHCG 1=7, BHCG 2 =32, BHCG 3 =1
iulie 2009, FIV 3+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2010, FIV 4+ICSI - Biogenesys, 3 embrioni 72h A8, sarcina biochimica, avort spontan la 5s finalizat prin chiuretaj
iunie 2010, in pregatire FIV 5+ICSI Biogenesys
ella28 -1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.Diakoumakos in mai-iunie 2010 reusit, sarcina biochimica.
cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, FIV3 la Biogenesis reusit, sarcina biochimica.
inna_83- FIV Biogenesis reusit, sarcina gemelara oprita in evolutie.
noi2- IA Biogenesis,protocol intrerupt.
ingeras26a
AleDutulescu- FIV1 Biogenesis, nereusit.
Denii mic - AMH =0,38, sindrom V Leyden , LH si prolactina marite usor..





Aspirante septembrie - octombrie
Denii mic





Donatii medicamente

catalina2307 - 5 cutii Dermestril (plasturi estradiol 100)



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ale - sper sa iti poarte noroc :).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ale, multa bafta!
Eu am eliminat sarcina la 6 sapt si 3 zile, natural, foarte evident ca a fost sarcina.
Este bine ca eram in concediu, la mare, cu Maya langa mine si am rezistat ok.
Astept sa ma duc la dr D, poate imi explica si mie cineva ceva, de ce, desi nu prea imi fac sperante...sa vedem daca si cand as putea sa-mi fac vitro...

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
4 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Catalinasa-ti traiasca pretioasa bebelinasa va bucurati maxim de ea

Angie+20

bebe jucaus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Ale, multa bafta!
Eu am eliminat sarcina la 6 sapt si 3 zile, natural, foarte evident ca a fost sarcina.
Este bine ca eram in concediu, la mare, cu Maya langa mine si am rezistat ok.
Astept sa ma duc la dr D, poate imi explica si mie cineva ceva, de ce, desi nu prea imi fac sperante...sa vedem daca si cand as putea sa-mi fac vitro...

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
4 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina


imi pare sincer rau!!!! sper ca esti ok. cred ca cel mai bine Dr. D iti da detalii si sfaturi. nu te amara! Dumnezeu stie ce face!

iti tin pumnii!
POOP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Ale - sper sa iti poarte noroc :).

Catalina






Doamne Ajuta! toate sa aiba doua linii! urgent!

va poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

Catalinasa-ti traiasca pretioasa bebelinasa va bucurati maxim de ea

Angie+20

bebe jucaus




Multumim din suflet .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Catalinoooooo, vechiturooooo, dar eu poze cu bebelina ta cand vad?! . Nu asezi si tu, frumos, ceva la semnatura?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

va rog sa-mi recomandati un dr de familie de treba in Bucuresti
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

cristal - pai te invit sa ne vizitezi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ale - cred ca a cam sosit clipa. Doamne ajuta sa fie bine.



Mergi la inceput