BIOGENESIS FERTILITY CENTER(18)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(18) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis,FIV16-Biogenesis,FIV17-Biogenesis


Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)
Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0726 - 225.153
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi RON:



FIV 9700
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda IVF 3825
Transfer embrioni 3150

ICSI 12500
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda ICSI 6625
Transfer embrioni 3150

Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300
Decongelare Embrioni 3150
Transfer Embrioni 3150

Congelare sperma 1400

IUI 2200

Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900

Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Mamicile noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de Emma Antonia, 2 mai 2010, 2200gr.

lalala13 - "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci
deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat - acum mami de Sebastian - cezariana 37+,3300 gr, Apgar 9.


Gravidutele noastre :


pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos cu
education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos cu
goggy - 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, Dr.Diakoumakos cu
katiya -13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit, cu un



Prietene dragi

mirela70 -ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu , sarcina oprita in evolutie la 8s.
noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos, sarcina gemelara,a nascut la 23s doi ingerasi care s-au inaltat la ceruri.




Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis


catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica.
pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!
sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nereusit, urmeaza FET
adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.
sufletel80-29 ani, Infertilitate primara, OATS severa, MTHFR C677T heterozigot, gena PAI 1 homozigot 4G/4G, Factor XIII - V34L heterozigot, ANA pozitivi, populatie NK usor marita, tiroidita cronica autoimuna & hipotiroidism subclinic
septembrie 2008, FIV 1+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2009 FIV 2+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, sarcina biochimica, BHCG 1=7, BHCG 2 =32, BHCG 3 =1
iulie 2009, FIV 3+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2010, FIV 4+ICSI - Biogenesys, 3 embrioni 72h A8, sarcina biochimica, avort spontan la 5s finalizat prin chiuretaj
iunie 2010, in pregatire FIV 5+ICSI Biogenesys
ella28 -1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.Diakoumakos in mai-iunie 2010 reusit, sarcina biochimica.
cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, FIV3 la Biogenesis reusit, sarcina biochimica.
inna_83- FIV Biogenesis reusit, sarcina gemelara oprita in evolutie.
Oria77 - FIV 1 Biogenesis, protocol intrerupt.
noi2- IA Biogenesis,protocol intrerupt.
ingeras26a
AleDutulescu



Aspirante august - septembrie







Donatii medicamente

catalina2307 - 5 cutii Dermestril (plasturi estradiol 100)



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sper sa va poarte noroc si sa veniti numai cu vesti bune.
Daca mai sunt de facut modificari va rog sa postati cu rosu.

Va pup si va tin pumnii.

ella - ma bucur sa vad ca ai reusit sa depasesti cat de cat momentele dificile....
coco, ina, sufletel - mult optimism, trebuie sa se intample si lucruri pozitive.
Oria - bine ai revenit, sa speram ca ai facut alegerea cea mai buna pt tine.
adriana - ai ramas pe pozitii, asta este un lucru bun.
katyia - acum trec un sufletel la tine. Sa se faca mare si sa te bucuri de el.
goggy - cresti. Bravo, sa fie bebe sanatos si la termen.
ingeras - nu te lasi, eeee ?!
noi2 - sa fie cu noroc.

Va pup pe toate tare si sper sa nu fi uitat pe nimeni





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor sa fie un capitol cu noroc si bebelusi multi in burtici.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna_83 spune:

ce liniste e pe aici... maine e ziua adevarului..cocolyso, ce ai facut? ai fost azi? am niste emotii pt maine... sper sa scriem doar vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Beta mea de azi, ziua 9 de la et este de 5.44 iar progesteronul de 5.7.
Maine merg la Biogenesis si vedem ce va iesi.Sunt constienta ca e foarte devreme si poate de aceea beta e mica.
Astept raspunsul dlui Dr, posibil sa am nevoie de progesteron injectabil.
Nu ma bucur, nu plang doar ma rog sa fie bine.

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Fetelor e posibil sa am nevoie de progesteron injectabil.
Stiti de unde pot lua, mai are cineva dintre voi?

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

coco eu mai am citeva fiole de progesteron injectabil. 3 la numar.
iti scriu pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Adriana multumesc mult.
Astept PM.

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

coco am trimis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

buna fetele!

sa va tin la curent nu? intai sa va spun ca ma rog pt voi si ca va tinpumnii sa va iasa la toate doua liniute maaari.

eu am avut 8 zile intarziere din cauza unui folicul nerupt pe ovarul drept. m=a ucis! zici ca mi-a sculptat cineva pe ovar asa il simt. in fine, slava Domnului ca a venit natural, fara tratament.

pe 19,20 iulie, cam asa, ma duc sa ma vad cu nenea grecul. abia astept. cred ca stabilim si tratamentul. yupiiiii!

abia astept sa-mi fac injectiile in burta ;D. JEEEZ ce masochista sunt!

laura, dragutza de ea, care a facut et cu voi, are 3 cum va ziseseram. e bine pana acum. Domnul a facut o minune si o mentine. Sa ne rugam pt ea sa duca la sfarsit sarcina cu toti 3.

eu plec in concediu, sa ma relaxez nitel :D.
va tin la curent.

va puuup tare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Adriana iti multumesc tare pt ajutor.
Ella
Aseara m-a sunat Laura, raspunsul a fost sa fac aseara o fiola de progesteron, iar azi sa vedem valorile la beta si progesteron.
Nici dl dr nu isi explica cum a scazut prog de vineri pana ieri.
Am mai avut si aseara vreo doua firicele maro-bej....
Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Azi sper sa avem vesti si de la celelalte fete!

http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput