BIOGENESIS FERTILITY CENTER(7)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(7) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis

Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)
Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0726 - 225.153
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi:

-FIV - 9.700 RON
-ICSI - 12.500 RON
-FET - 6.300 RON
-IA - 2.200 RON
-Punctie testiculara - 2.200 RON
-Pret prima consultatie + ECO - 250RON + 170RON


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH, PAP, ecografie mamara, EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Membru de onoare irinabobe care nu are nevoie de FIV, e "naturel" da e plina de pareri
pysypisi - si pt tine ca ne-ai dat de lucru


Gravidutele noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,acum cu un bebe
pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos asteptam sa vedem cate inimioare


Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis

misa 21- prima curajoasa - sa citam clasicii in viata "aiurea...infertlitate din cauza de virsta si preconceptii,dar...1 fiv la Sibiu nereusit bhcg 27,5,in asteptare la ferticent bratislava pt donatoare si imi incerc norocul la biogenesis pt. ca eu cred ca totusi mai pot,dar nu am gasit dr care sa creada la fel" . Fiv2 Biogenesis, intrerupt din motive personale.
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina oprita in evolutie la 5s.
pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
pysypisi - sarcina extrauterina obtinuta natural in urma careia a pierdut o trompa, obosita si satula de asteptare si alte interventii chirurgicale, gata de aventura FIV1 .
noname - in pregatire FIV 1, sa speram ca va fi si ultimul.
bitza20 -2007 operatie clasica diagnostic endometrioza - anexectomie stanga, atins si overul drept si vezica urinara - fara tratament pt endometrioza(din neglijenta sau orgoliul dr). In mai 2009 celioscopie - hidrosalpinx drept. Iunie,iulie 2009 marvelon - chist endometriozic 2 cm. In august 2009 stimulare cu menopurr 75 UI inseminare nereusita. Urmeaza FIV 1. Doamne ajuta.
mirela70-ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect.Urmeaza FIV1 la Biogenesis. Sa fie cu noroc.
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!
stan.valeria -varsta 41, trompe infundate, 2 laparoscopii facute la doi medici diferiti, unul spune ca are sindrom ovare polichistice, multe aderente, ovulatie lipsa,probleme cu spermograma, IA1 Bulgaria nereusita.
miky007 - "tanara aspiranta la BB de 41 de ani", sarcina pierduta la 7 luni
lalala13- aspiranta IA
ruxandrab-trompe filiforme, dar permeabile si o deficienta ovulatorie cu semnul intrebarii plus oligospermie usoara
sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) si urmeaza FIV1 la Biogenesis.
honeys - aspiranta FIV



Aspirante noiembrie- decembrie

Mirela_70
Ruxandrab
Sarrah
Stan.Valeria
noname


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .


Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sa va poarte noroc.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Sa va poarte noroc.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170




Multumim frumos pt noul capitol,pupici si o zi placuta draga Catalina.Sa dea Dumnezeu sa fie norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Fetelor intrebam asa ca fapt divers caci testul de sange mai devreme de 30 oricum nu il fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

pysy -sa nu il faci mai devreme ca nu te vor tine nervii sa repeti , sa vezi daca s-a dublat, val. va fi prea mica sau prea mare, incepe nebunia. Stai cuminte pana pe 30.

lalala - am vazut un cap. de la un topic dedicat tie. Nu ne dai si noua o veste buna?

Pup fetele, ete asa, pe rand.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pysypisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

pysy -sa nu il faci mai devreme ca nu te vor tine nervii sa repeti , sa vezi daca s-a dublat, val. va fi prea mica sau prea mare, incepe nebunia. Stai cuminte pana pe 30.
Pup fetele, ete asa, pe rand.
Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata
alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170

Promit ca o sa fiu cuminte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Fetelor, eu nu sunt din Bucuresti, nu stiu exact unde e medsana, ma puteti ajuta cu adresa (eventual un reper) si un nr de telefon? Stiu ca dr D recomanda sa facem analizele acolo si daca tot vin in Bucuresti si tot dau bani, macar sa fie o investitie buna, sa nu am dubii din privinta asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bitza - www.medsana.ro/" target="_blank">aici gasesti toate detaliile. De la preturi la date contact,

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

catalina esti o dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Buna,
Sunt offtopic. vreau sa-i transmit un mesaj lui Sarrah ca am vazut ca pe aici activeaza. Da-mi un semn ca nr de vodafone pe care-l am e inchis mereu.

Te pup.
Si va urez bafta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna ,
Chiar daca voi nu ma stiti eu va tin pumnii stransi, stransi !

Catalina , aici sunt cu ochii pe fete , pup!

Mergi la inceput