Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.102

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ziua buna

am pierdut bunatate de mesaj, ca mi-au crescut unghiile si am apasat aiurea

noi furam la doctor, sper ultima data ca "bebe", ca teoretic mai mergem la un an, daca e totul ok

cica 7200 gr (a luat 600 gr), 70 cm, toate bune, vorbareatza si chiuitoare, de a ieshit dr. sa intrebe ce doreshte domnishoara

cand am zis ca papa putin tare, adik 1-2 linguri de papa, uneori nici atat, a zis ca daca am lapte in tzatze (fara drob de sare in spinare...) sa profitam pana la un an si ca pot sa ii dau jumate din cat ar trebui sa pape la varsta asta, respectiv 2 linguri rase de fructe amestec cu cereale la 10, 2 linguri rase de legume cu carne de pui la pranz, eventual iar cereale cu LM, 2 linguri, pe la 5. cica nu e ok sa ii dau zeama de la carne, are mult colagen, potential alergen, nu are fier (cum credeam eu).

Cris, mami de Ema, my lucky 13 (13/01/2010) si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra



Bravo, felicitari de crestere si de chiuieli


de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

sunteti bestiale!
ce dor mi-a fost de voi! Doamne, Doamne...
bine ca mai traiesc, sa pot fluturi cu voi!



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Stati sa fac capitol nou vorbaretelor!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Ruxita cum adica alergia e o incompetenta medicala? E o reactie aberanta a sistemului imunitar. In episoadele alergice apar modificari ale sangelui. Nr. de leucocite creste, ca urmare a cresterii nr de granulocite eozinofile, anticorpii IgE au valoare mare. Nu e in niciun caz o inventie a unor medici care nu stiu ce diagnostic sa mai puna ci o boala ca oicare alta ce poate avea consecinte grave daca e ignorata. Sper ca nu te-am suparat ca sunt cam inversunata la capitolul asta.

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 4 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou aici

Mergi la inceput