Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (29)"

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

am vorbit cu DASTEFA si Miruna iar e rau.i-am dat nr. catalutzei care ii recomandase medic prin lorex. era terminata, plangea; miruna a fost ok, apoi de joi iar i s-a deterioratstarea si iar i-au vazut ceva la radiografie.... nu f clar, e inca sub antibiotice, nu face febra, dar...nu e ok. eu sper sa vina la bucuresti, ca zicea ceva ca acolo la iasi, odata internat/preluat de un medic nu te mai poti schimba. nu stiu, ma enerveaza ca nu ii dau de cap; nici nu prea au ajutor, sotzul sta cu cea mare. suferinta multa, stres mare.

dastefa

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra




pentru micuta Miruna si pentru parintii ei!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

heei, am avut o zi/3 ore super; am plecat sa iau trusou/indemnizatie, 380 lei, nu a fost coada deloc, k nu incepuse programul, dar m-a primit. luasem si mapa cu actele pt pasaport, ca acolo aveam certif. de nastere si,,, cum ema inca dormea, am sunat sotul sa ne intalnim sa vedem daca merge sa facem pasaport; AM FACUT!! erau vreo 10 persoane, dar pana am parcat, pana am , k se trezise gaza si urla, a stat tati la rand si... am luat 2 iepuri mari dintr-un foc.
sunt ff incantata

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



felicitari!!!

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Si de tigari... Sa fumez ca Xela e visul meu (am un coleg care fumeaza in stilul asta si pe el il aveam ca model). Dar eu daca beau cafea vreau si tigara... sunt de groaza...

La botez am simtit nevoia de a fuma de placere (adica pentru gest). In general am nevoie de senzatia de a fuma (cand ma enervez).

Oani, bafta sa te tii departe de ele!

_


Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Cum mi-as dori si eu asta...sa fumez de placere din cand in cand. Din pacate ma cunosc bine ca sa stiu ca nu am limite
Sotul meu fumeaza o tigara pe zi, seara dupa cina si dupa ce culcam copiii. As vrea sa stau departe de ele, ca incepusem sa am ceva problema pulmonare inainte de sarcina si mi-a mult mai bine fara tigari, dar o sa am nevoie de incurajari


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Haircut un brat de pt mamica rabdatoare si micuta Maia!
Credeam ca daca scapati de ghips o sa fie mai fericita. Cat dureaza tot tratamentul asta? Sau vedeti pe parcurs in functie de evolutie?
Colacul l-am luat de pe ebay, dupa lungi cautari in Ro. Nu a fost scump, insa i-am comandat si nepotelului unul si vad ca nu mai vine.....

Oani. Pe mine ma termina poza lui Lucas in care seamana cu un mops. E cea mai tare poza! Chiar....mai are sunculite incat sa-i stea straturi straturi?

Cris_mario, dupa cum spunea si catalutza nu e grav, dispare singura pana pe la un an. Pe mine ma ofticau pentru ca am crezut ca trebuie sa treaca repede, iar doctora fetei cand i-am zis ca de ce nu dispar mi-a spus...pai alea sunt semne..

Mirela fericita de Mara Ioana


multam de explicatii

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

am vorbit cu DASTEFA si Miruna iar e rau.i-am dat nr. catalutzei care ii recomandase medic prin lorex. era terminata, plangea; miruna a fost ok, apoi de joi iar i s-a deterioratstarea si iar i-au vazut ceva la radiografie.... nu f clar, e inca sub antibiotice, nu face febra, dar...nu e ok. eu sper sa vina la bucuresti, ca zicea ceva ca acolo la iasi, odata internat/preluat de un medic nu te mai poti schimba. nu stiu, ma enerveaza ca nu ii dau de cap; nici nu prea au ajutor, sotzul sta cu cea mare. suferinta multa, stres mare.

dastefa

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra




de vesti
sa fie totul bine

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
Reclama nu o stiu, dar cu gandul la cei veniti la restaurant, daca nu gasesc pe cineva sa stea cu copiii (extrem de putin probabil), nu ma duc! Pacat de bani, ca nu-i ieftin deloc

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Uite-o!!!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc




Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

am vorbit cu DASTEFA si Miruna iar e rau.i-am dat nr. catalutzei care ii recomandase medic prin lorex. era terminata, plangea; miruna a fost ok, apoi de joi iar i s-a deterioratstarea si iar i-au vazut ceva la radiografie.... nu f clar, e inca sub antibiotice, nu face febra, dar...nu e ok. eu sper sa vina la bucuresti, ca zicea ceva ca acolo la iasi, odata internat/preluat de un medic nu te mai poti schimba. nu stiu, ma enerveaza ca nu ii dau de cap; nici nu prea au ajutor, sotzul sta cu cea mare. suferinta multa, stres mare.

dastefa

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



Offf cat se mai chinuie mititica si parintii pe langa ea.


Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

super cris.dogarel!!!
beatacerea e de AUR...lasa-l cateva ore,o zi depinde cat rezisti tu si fierbe-l putin
o doamne draga micuta miruna si pentru mamica ei sa reziste


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ma apuc de capitol nou cat vorbeste fii-mea cu frunzele de la carusel.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
Reclama nu o stiu, dar cu gandul la cei veniti la restaurant, daca nu gasesc pe cineva sa stea cu copiii (extrem de putin probabil), nu ma duc! Pacat de bani, ca nu-i ieftin deloc

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


Uite-o!!!



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Tare de tot. Nici eu nu o stiam





Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010



Asteptam primul Paste din viata printului


pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput